Szczepionki powstają z abortowanych dzieci? Wyjaśniamy wątpliwości

  • 14.04.2021, 14:45 (aktualizacja 16.04.2021, 12:40)
  • Źródło: ekai.pl
Szczepionki powstają z abortowanych dzieci? Wyjaśniamy wątpliwości ekai.pl
Pomimo tego, że technologia produkcji szczepionek firm AstraZeneca i Johnson&Johnson budzi poważny sprzeciw moralny, to jednak mogą z nich korzystać ci wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki i są do tego wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami egzystencjalnymi lub zawodowymi – napisał w Stanowisku bp Józef Wróbel SCJ, przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych.

Bp Wróbel zauważył, że w przeciwieństwie do pierwszych szczepionek korzystających z technologii opartej na mRNA i nie budzących istotnych zastrzeżeń moralnych, w produkcji szczepionek AstraZeneca i Johnson&Johnson korzysta się z linii komórkowych stworzonych na materiale biologicznym pobranym od abortowanych płodów. „Ten fakt budzi poważny sprzeciw moralny” – napisał i dodał, że „katolicy nie powinni godzić się na szczepienie tymi szczepionkami”.

Bp Wróbel zaznaczył jednak, że stanowisko to nie wyklucza możliwości skorzystania z obu tych szczepionek. „Wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki i są wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami (np. zawodowymi, posłuszeństwa w ramach określonych zespołów, struktur, urzędów, służb, dla których przeznaczono właśnie te szczepionki) mogą z nich skorzystać bez winy moralnej” – podkreślił w dokumencie. Dodał, że konieczne jest jednak zamanifestowanie swojego sprzeciwu wobec aborcji.

Stanowisko przewodniczącego Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych nie uwzględnia aspektów formalnych szczepień tymi szczepionkami, zwłaszcza możliwych skutków ubocznych pozostających w związku przyczynowym, a nie czasowym, z ich podaniem. Powstrzymanie się od zajęcia stanowiska w tej kwestii jest podyktowane przez fakt, iż brak jest dotychczas dostatecznych badań w tej materii, a także brak jest jednolitego stanowiska specjalistów.

 

 

 

Źródło: ekai.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Emeryt
Emeryt 19.04.2021, 18:51
Każdy rozsądny sie zaszczepi bo zdrowie jest najważniejsze a kler kto rozsadny slucha tego jazgotu
Asia
Asia 16.04.2021, 11:16
i super-obojętnie z czego są-ważne,że skuteczne.
Zaszczepiony Astrą
Zaszczepiony Astrą 14.04.2021, 22:19
Polecam zapoznać się z https://www.vaticannews.va/pl/…
Ten biskup Wróbel moralnie odpowiada za to, że ludzie nie będą chcieli się szczepić. Robi krecią robotę.
https://www.tygodnikpowszechny…
Janek
Janek 14.04.2021, 21:13
100 przypadków zakażeń na 100.000 (w ciągu tygodnia) stwierdzonych na podstawie fałszywych testów PCR brzmi lepiej niż 1 na 1.000. Magia liczb, manipulacji i socjotechniki. Tu nie chodzi o jakąś pandemię tylko o zniewolenie wszystkich ludzi na planecie ! Polecam materiał, nie tylko o Niemczech : https://pl-pl.facebook.com/Tel… . Stan Teksas (i wiele innych stanów) zniosły wszelkie "obostrzenia" - Fauci nie wie czym wytłumaczyć spadek zakażeń... . WHO - lockdowny nie dają rezultatów !
Janek
Janek 14.04.2021, 20:37
https://wydarzenia.interia.pl/… , przecież to jest jakiś horror ! Jak można nie doczekać się ratunku przy samym szpitalu ! Za co płacimy składki zdrowotne?! Jak długo będziecie ślepi i głusi na to co z nami wyprawiają?!
Janek - szur, foliarz, płaskoziemca i co tam jeszcze...
Janek - szur, foliarz, płaskoziemca i co tam jeszcze... 15.04.2021, 22:22
https://www.youtube.com/watch?…
Janek
Janek 15.04.2021, 23:23
Masz coś jeszcze do powiedzenia sprzedajny ,"inteligentny" eisatuk systemowy - "kaszubie" z nazwy jedynie?? Warto nadstawiać d..y za srebrniki?
ministrant
ministrant 14.04.2021, 19:44
ile mamy tych episkopatów??-teraz martwią się o szczepionkę a nie martwią się o pedofilię wśród swoich bliskich?
as
as 16.04.2021, 12:21
Leczysz się?
król
król 23.04.2021, 15:44
a ty?
Gosposia
Gosposia 14.04.2021, 19:41
wszystkie szczepionki muszą być hodowane na liniach komórkowych,więc dlaczego episkopat się szczepi jak wyjeżdża na wczasy do krajów egzotycznych?-za "ciężko zapracowane" pieniądze i ze swoją "gosposią"?
kościerzak
kościerzak 14.04.2021, 17:55
Siedzi taki spasły Satrapa i będzie nas cofał do średniowiecza,sam sie szczepi,żre i pije za nasze, maluchem napewno nie jezdzi a nas w ciemnogrodzie chce trzymać.Minęły te czasy
tak
tak 14.04.2021, 15:46
Mordercy
Ktoś
Ktoś 14.04.2021, 15:45
Przecież zabijanie nienarodzonych dzieci to biznes bardziej dochodowy niż handel narkotykami. Na szczepionki, na narządy, na kosmetyki.... chory świat
Wanda
Wanda 14.04.2021, 15:43
Demon Bill Gates chce skazić zbrodnią jak największą część populacji świata.
ojciec
ojciec 14.04.2021, 15:41
Ale to komunikat dla katolików. Nie dla wszystkich
Adam
Adam 14.04.2021, 15:10
Totalne średniowiecze i ciemnogród. To przecież jakieś brednie. Dziwny jest ten Kościół (Episkopat). Jakiś taki zabobonny i krótkowzroczny.

Pozostałe