Uwaga! W Steżycy wykryto wirusa ptasiej grypy. Wybiją całą hodowlę

  • 15.04.2021, 12:01 (aktualizacja 15.04.2021, 13:29)
  • admin 24
Uwaga! W Steżycy wykryto wirusa ptasiej grypy. Wybiją całą hodowlę
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kościerzynie informuje, że w gminie Stężyca wykryte zostało ognisko ptasiej grypy. W związku z tym Wojewoda Pomorski wydał rozporządzenie wyznaczając obszary, na których obowiązują obostrzenia. W Gminie Kościerzyna miejscowość Gostomie została uznana za obszar zapowietrzony. Natomiast obszarem zagrożonym ptasią grypą uznano miejscowości: Czarne Pustkowie, Częstkowo, Fingrowa Huta, Garczyn, Glinki, Kania, Korne, Kościerzyna Wybudowanie, Ludwikowo, Łubiana, Nowa Karczma, Nowa Wieś Kościerska, Owśnice, Owśniczka, Plon, Rybaki, Skorzewo, Skorzewo-Młyn, Wieprznica, Wygoda, Złotowo.

W związku z rozporządzeniem Wojewody Pomorskiego z dnia 12 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie Wojewody Pomorskiego z dnia 12 marca 2021 r. w sprawie zwalczania oraz zapobiegania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie województwa pomorskiego zwracamy się do wszystkich mieszkańców oraz turystów przebywających w Gminie Kościerzyna o niezbliżanie się do ptaków przebywających na terenie naszej gminy oraz bezwzględnie o ich nie przenoszenie w przypadku znalezienia martwych ptaków.

W przypadku znalezienia martwego ptaka najlepiej powiadomić władze samorządowe takie jak : Urzad Gminy Kościerzyna, Urząd Miasta Kościerzyna, Starostwo Powiatowe w Koscierzynie lub Inspekcję Weterynaryjną.

Informujemy również, że w najbliższych dniach pojawią się na drogach wjazdowych na teren Gminy Kościerzyna odpowiednie tablice informacyjne.

Ograniczenia wprowadzone w wyznaczonych strefach będą obowiązywały przez kolejne 30 dni. 

WAŻNE!!!

Prosimy o zgłaszanie na nr telefonów 58 686 38 62 lub 881 782 256 przypadków znalezienia martwych ptaków na terenie Gminy Kościerzyna.

Mapa zasięgu ptasiej grypy:

- zielony kolor wyznacza strefę zapowietrzoną

- czerwony oznacza strefę zagrożoną zakażeniem

 
 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe