Małe bohaterki uratowały wieś przed pożarem

  • 15.04.2021, 15:26 (aktualizacja 15.04.2021, 17:29)
  • admin 24
Małe bohaterki uratowały wieś przed pożarem
"Wyjątkową postawą i szybką reakcją wykazały się dwie dziewczynki. 11-nastoletnia Aleksandra Łudzik, uczennica SP w Kaliskach Kościerskich oraz jej koleżanka Kalina Każyszka, uczennica SP nr 4 w Kościerzynie, zauważyły podczas spaceru w pobliżu lasu dość duży ogień. Aleksandra natychmiast zawiadomiła odpowiednie służby, wykręcając numer 112. Dziewczynki po podaniu swoich danych bardzo precyzyjnie wskazały miejsce pożaru.

Koordynator błyskawicznie powiadomił jednostki straży pożarnej. Pierwsi na miejsce dojechali druhowie OSP w Kaliskach, którzy bez zbędnej zwłoki zabrali się do gaszenia składowanych gałęzi, pozostawione po wycince drzew z lasu. Po przybyciu kolejnych jednostek Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie oraz OSP Kłobuczyno, dokończono gaszenie niebezpiecznego pożaru, ze względu na bliskość lasu.

Gdyby nie błyskawiczna reakcja dziewczynek, a tym samym wzorowa postawa, mogłoby dojść do tragedii, która już raz miała miejsce w Kaliskach w 1983r. 

Dziewczynki zostały nagrodzone przez OSP w Kaliskach na czele z Zarządem Krystianem Etmańskim, Bartłomiejem Cieszyńskim oraz Jarosławem Bachewiczem.

Dyrektor Tomasz Dargacz zapowiedział, iż Aleksandra już podczas najbliższego apelu w szkole zostanie wyróżniona i nagrodzona.

"Takie postawy dzieci i młodzieży należy zawsze dostrzegać i promować. Dobry przykład jest zawsze godny zauważenia i polecenia" - dodał dyrektor szkoły

admin 24

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Filip
Filip 15.04.2021, 16:49
Miło by było, gdyby informacje były sprawdzone;) Kalina jest ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościerzynie;)
D
D 15.04.2021, 18:32
Tak właśnie jest napisane...
Filip
Filip 15.04.2021, 20:12
Edytowane 😉

Pozostałe