„Jesteśmy w stanie zaszczepić wszystkich Pomorzan w 6-8 tygodni” – marszałek Struk ponawia apel do premiera Morawieckiego

  • 16.04.2021, 12:03 (aktualizacja 16.04.2021, 12:38)
  • Źródło: pomorskie.eu
„Jesteśmy w stanie zaszczepić wszystkich Pomorzan w 6-8 tygodni” – marszałek…
Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk po raz kolejny zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o przyspieszenie procesu szczepień populacyjnych z wykorzystaniem potencjału samorządów.

„Potencjał postawiony do dyspozycji przez Samorząd Województwa Pomorskiego to 8 tys. szczepień dziennie, a wraz z samorządami powiatowymi pozwalałby na dzienne szczepienie znacznie powyżej 25 tys. osób, co oznaczałoby możliwości objęcia ochroną wszystkich nieszczepionych dotąd Pomorzan w okresie 6-8 tygodni” – deklaruje marszałek Struk w piśmie wysłanym do premiera 16 kwietnia 2021 roku.

 

W swoim liście marszałek przypomniał również, że Samorząd Województwa Pomorskiego już w ubiegłym roku zapewnił podległym podmiotom leczniczym możliwości magazynowania szczepionek w niskich temperaturach, wyposażając je w odpowiednią infrastrukturę, umożliwiającą przechowywanie jednocześnie dodatkowej ilości 100 000 dawek, w różnych lokalizacjach w województwie (Słupsk, Kościerzyna, Prabuty, Wejherowo oraz Trójmiasto).

 

Jednocześnie niepokój marszałka budzi fakt, że z 62 punktów proponowanych do utworzenia przez samorządy lokalne, często we współpracy z podmiotami leczniczymi Samorządu Województwa Pomorskiego, Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zarekomendował jedynie 25, co wydaje się z lokalnego punktu widzenia bardzo istotnym ograniczeniem dla optymalnego oraz równomiernego zabezpieczenia szczepienia populacyjnego mieszkańców województwa.

 

„Tak jak Samorząd Województwa Pomorskiego nie uchylał się od wsparcia Rządu RP w kwestii organizacji szpitala tymczasowego w Gdańsku i przyjął na siebie sprawę jego zorganizowania i prowadzenia, tak i tym razem w kwestii szczepień w sposób oczywisty deklarujemy zaangażowanie i pomoc (…) zgodnie z Pana słowami „wszystkie ręce na pokład” – zadeklarował marszałek Struk.

 

Warto przypomnieć, że podmioty podległe Samorządowi Województwa Pomorskiego wykonały dotąd ponad 60 tys. szczepień, w tym ponad 13 tys. szczepień drugą dawką.

Źródło: pomorskie.eu

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tomasz
Tomasz 26.04.2021, 20:40
Dla wątpiących i janka
https://wiadomosci.wp.pl/drama…
Stefek
Stefek 26.04.2021, 18:38
Szanowne Państwo, czy ktoś może napisać czym szczepią na covid u Skłodowskiej ? Może ktoś przyjmował eksperymentalną szczepionkę i może podzielić się informacją ?
Do Stefanek
Do Stefanek 26.04.2021, 19:23
Szkoda, że nie zaszczepili Ciebie na głupotę i konfabulacje.
Janek
Janek 21.04.2021, 22:55
Pandemia to jedno, ale co mnie przeraża jeszcze bardziej to zaogniający się konflikt na granicy Ukraina/Donbas/Rosja. Już tydzień temu wiedziałem, że szykuje się coś bardzo "grubego" z zaangażowaniem polskich sił włącznie. Nie po to Biden "wygrał" wybory na podstawie licznych oszustw, by plan globalistów nie poszedł dalej do przodu. Polscy żołnierze jako najemnicza formacja na usługach korporacji za judaszowe srebrniki zostanie wysłana na pierwszy front w walce z medialnie wyimaginowanym wrogiem - Rosją. Nie uronię ani jednej kropli łzy nad takimi łajdakami ! Polskie wojsko jest od bronienia naszych granic, rodzin i narodowego majątku a nie podbojów w imię interesów globalnej siatki lichwiarzy !
pan doktor
pan doktor 22.04.2021, 08:48
Janek wrzuca na agendę kolejny temat wojna na Ukrainie. Jest już nie tylko epidemiologiem ale i strategiem wojennym tym bardziej że już od tygodnia wiedział.
Niesamowity typ spiskowo psychotyczny no chyba że wiedział od swoich ze wschodu.😂🤣😎
Janek
Janek 21.04.2021, 22:29
Pandemia?? Są jeszcze państwa, które nie dały się ogłupić ludobójczej siatce globalistów i gdzie życie toczy się w sumie normalnie - bez żadnych chorych zakazów i debilnych obostrzeń !!! :
https://www.youtube.com/watch?…
https://www.youtube.com/watch?…
https://www.youtube.com/watch?…
https://www.youtube.com/watch?…
https://www.youtube.com/watch?…
https://www.youtube.com/watch?…
- są jeszcze filmiki "live" z Chin i Białorusi ale tu trzeba poświadczyć swój wiek przez podanie numeru karty bankowej lub dowodu tożsamości - jakby chodziło o jakąś sekciarską masakrę piłą łańcuchową na kilkuset ludziach. Nie ma już ani wolności ani demokracji - żyjemy w systemie czysto faszystowskim i totalitarnym a lokalni zarządcy nawet się już z tym nie kryją !
Janek
Janek 22.04.2021, 00:14
- ale w mediach widzimy, że w Brazylii strasznie szaleje świrus, te stosy trupów i masowe mogiły. A tu niepokorny prezydent Brazylii ma głęboko w WHO ich chore covidowe dyrdymały. Można oszukiwać wielu ludzi jakiś czas, a niektórych ludzi cały czas, ale nie można oszukiwać wszystkich ludzi cały czas. Amen
Ciekawe
Ciekawe 21.04.2021, 08:50
https://www.medonet.pl/koronaw…
Janek
Janek 21.04.2021, 01:09
Pytam z wielkim zaciekawieniem, co jest w tych preparatach, że "ichnim" tak zależy na "wyszczepieniu" całej populacji, a na leczeniu innych chorób jakoś nie zależy w ogóle? - ludzie odprowadzający składki zdrowotne całe swoje ciężkie życie umierają na schodach przed szpitalem, bo lekarz po szczypawkach (łącznie dwóch) boi się podejść do pacjenta? Co tu się do jasnej cholery odp.....la !!! Co szczypawki mają w sobie takiego, iż rządzący wymuszają na nas ten eksperyment a'la mengele na ludziach, gdzie już w zanadrzu zapowiedzieli, że wy drodzy rodacy sami bierzecie odpowiedzialność za powikłania. Rząd Was chroni seniorzy pozbawiając bezpośredniej wizyty u specjalisty, bo mamy "covid"?? Grypa umarła, covid ją zeżarł, ale nikt się tym nie chwali. Krew mi się buzuje, że jakimś dziwnym przypadkiem umarło statystycznie ponad 100.000 osób więcej niż w latach ubiegłych, nie mających żadnego związku z covidem ! Efekt tele-porad i zastraszeni ludzie w domach ! Będziecie się smarzyć ludobójcy !
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 20.04.2021, 09:35
Ten były sekretarz pzpr może sobie apelować i składać niemożliwe do spełnienia obietnice (PO***ani tak zawsze robią, cyt. "dwa razy obiecać, to jak raz zrobić" - B. Arłukowicz). Niby jak i kto miałby to zrobić? Pajac - bo kto w szczycie zakażeń jedzie w samo centrum zachorowań?
Janek
Janek 17.04.2021, 00:56
Wszystkim? - czy ja dobrze słyszę? Chcą nam na siłę wcisnąć to nieprzebadane szczepionko-podobne ścierwo?? Pytam o raz wtóry - co jest takiego w tym specyfiku, że chcą nim niby "za darmo" (u beznapletów nie ma czegoś takiego jak za darmo) zadziabać wszystkich ludzi ! Nanotechnologia, mikro-chipy, ubezwłasnowolnienie, technologia 5G (nie mylić z siecią 5G), kontrola umysłów, niewolnictwo, depopulacja. Bacznie się przyglądam, szukam prawdy, najświeższych rzetelnych wiadomości i w myśl powiedzenia "czym dalej w las tym więcej drzew". Im więcej wiem, tym bardziej niczego nie jestem pewien. Dzielę się tym z Wami rodacy i liczę, że na przekór okupantowi będziemy się wreszcie jednoczyć.
wanda
wanda 16.04.2021, 14:27
Szukają chętnych do eksperymentu ?
Walentyna
Walentyna 16.04.2021, 12:19
A to są jeszcze jacyś frajerzy, którzy chcą poddać się temu hitlerowskiemu eksperymentowi?

Pozostałe