Na terenie kościerskiego basenu powstanie nowy punkt szczepień

  • 27.04.2021, 16:50 (aktualizacja 27.04.2021, 16:57)
  • Źródło: szpital-koscierzyna.pl
Na terenie kościerskiego basenu powstanie nowy punkt szczepień
Na początku kwietnia rząd przekazał już pierwsze wytyczne i zlecił samorządom powiatowym utworzenie Punktów Szczepień Powszechnych.Punkty szczepień powszechnych mają być tworzone przez powiaty oraz miasta na prawach powiatu. Przygotowania do utworzenia tego typu punktów ruszyły również w Kościerzynie przy współpracy Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o. i kościerskich władz samorządowych.

Punkty szczepień powszechnych mają uzupełnić istniejącą siatkę punktów, w których można otrzymać szczepionkę przeciw COVID-19. Do tej poru działały one głównie w placówkach zdrowia – przychodniach czy szpitalach, w tym także w szpitalach tymczasowych. Wg planów w każdym mieście na prawach powiatu powinny być co najmniej dwa duże punkty szczepień. Jeden to punkt szczepień populacyjnych prowadzony przez podmiot wykonujący działalność leczniczą, a drugi to punkt szczepień powszechnych organizowany od podstaw i prowadzony przez Samorząd we współpracy z wybranym podmiotem wykonującym działalność leczniczą. Nowe punkty mają być co do zasady organizowane poza obecną siecią placówek medycznych (np. w domu kultury, w formie namiotów lub punktów drive-thru).

Działając dla dobra mieszkańców powiatu kościerskiego w celu zwiększenia możliwości szczepień trwają prace mające na celu uruchomienie nowego punktu sczepień. Szpital współpracując z Samorządem Powiatu w Kościerzynie, Gminą Miejską Kościerzyna oraz Zarządem AQUA Centrum w Kościerzynie, w dniu 04.05.2021r. planuje uruchomienie Punktu Szczepień Powszechnych, który będzie znajdował się na terenie obiektu AQUA CENTRUM

W punkcie szczepień powszechnych będą pracowały trzy zespoły szczepiące. Zgodnie z wytycznymi szczepienia w nowym punkcie będą prowadzone przez zespoły szczepiące m.in. lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów czy studentów ostatniego roku studiów medycznych. Wg założeń, ma się w nim odbywać ponad 300 szczepień dziennie, a sam punkt szczepień powszechnych będzie działał od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15. Szczegóły organizacyjne zostaną podane 30.04.2021r. O uruchomieniu rejestracji poinformujemy w osobnym komunikacie..

Źródło: szpital-koscierzyna.pl

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dla wątpiących
Dla wątpiących 29.04.2021, 20:32
Fakty nie mity
https://kobieta.wp.pl/szczepie…

Janek
Janek 29.04.2021, 21:25
Dokładniej, od tego momentu mowa o durnej, nieodpowiedzialnej kobiecie w ciąży :
https://youtu.be/lLGvROnUf3M?t…
Janek
Janek 29.04.2021, 21:07
Kobiety w ciąży mają się szczepić tym cholerstwem?? Co ty chory człowieku zamieszczasz ! Odnośnie tego właśnie tematu mam mega przekaz dla wszystkich (Jerzy Zięba) :
https://youtu.be/lLGvROnUf3M?t… . Polecam obejrzeć całość i dokładnie się zastanowić komu zależy na szczepieniu nawet kobiet w ciąży - to jest chore, to jest jedna wielka granda i zaplanowane ludobójstwo Polaków ! Dlaczego główne media tak kłamią i chociażby z pewnością opłacona tu cwaniara nie mająca żadnego pojęcia wokół czego Świat się kreci? -dostała za to jałmużnę ? Ponad 100.000 ponadnormatywnych zgonów nie związanych z "Covid'em" - im już nie trzeba płacić emerytur.
Sad but true
Sad but true 28.04.2021, 08:23
@Janek Srandemia trwać będzie. Czekaj cierpliwie i patrz za okno. Czwarta fala nadchodzi.
Show must go on.
Janek
Janek 27.04.2021, 22:39
To już jest koniec plandemii, to po co ten cyrk ze szczypawkami których skutków długoterminowych nie znamy? :
https://wydarzenia.interia.pl/…
Stefek
Stefek 27.04.2021, 19:47
Szanowne Państwo, czym szczepią w Kościerskim lub u Skłodowskiej ? Bo jak Zenką to poczekam.
ol
ol 28.04.2021, 12:51
Astra + Basen Moderna

Pozostałe