1,5 mld złotych dla powiatu kościerskiego

  • 29.04.2021, 15:19 (aktualizacja 29.04.2021, 15:50)
1,5 mld złotych dla powiatu kościerskiego
Dzięki sukcesowi negocjacyjnemu premiera Mateusza Morawieckiego w lipcu 2020 r. wywalczyliśmy największe w historii Unii Europejskiej środki dla naszego kraju – ok. 770 mld zł. Pieniądze te pomogą wzmocnić polską gospodarkę oraz umożliwią szybsze wyjście z kryzysu wywołanego przez COVID-19. Unijne środki przeznaczone mają być m.in. na rozwój, infrastrukturę, środowisko, edukację, zdrowie oraz tworzenie nowych miejsc pracy. To największe w historii naszego członkostwa w Unii Europejskiej środki dla Polski. W tym rozdaniu do powiatu kościerskiego ma trafić prawie 1,5 mld złotych.

Do powiatu kościerskiego z tej puli ma trafić prawie 1,5 mld zł. Kwota ta wynika z podziału ogólnej puli w przeliczeniu na mieszkańca i liczby mieszkańców zamieszkujących dany powiat. Same środki będą przekazywane w programach, projektach i inwestycjach. 

W oparciu o ten fundusz, rząd opracowuje Krajowy Plan Odbudowy. Ma on wzmocnić naszą gospodarkę i pozwolić szybciej wyjść z kryzysu wywołanego przez COVID-19. 

Unijne środki zostaną przeznaczone na najważniejsze obszary, takie jak: zdrowie, energia i środowisko, rolnictwo, gospodarka i przedsiębiorcy, cyfryzacja, infrastruktura, transport, innowacje, społeczeństwo czy spójność terytorialna.

 

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 04.05.2021, 09:11
Do Janka i innych nawiedzonych. Po II WŚ byli tacy, co olali plan Marchala i co? Do dzisiaj nie możemy się nawet zbliżyć infrastrukturalnie do państw, które skorzystały z tej pomocy. Może jakiś przykład? Proszę bardzo: Niemcy - w ciągu 30 lat przegrały dwie wojny, spłacają reparacje (szkoda, że nie nam Polakom) i są najpotężniejszą europejską gospodarką i jedną z największych na świecie. Poczytaj, obejrzyj jakiś dokument (film), posłuchaj mądrych ludzi, może wyciągniesz jakieś rozsądniejsze wnioski. PS. Ogromna większość tych środków to granty (bezzwrotne dopłaty z UE a tylko 20 kilka procent to pożyczki, które nie wiadomo, czy będzie trzeba spłacać).
Krzysztof
Krzysztof 03.05.2021, 14:28
PiS nie jest idealny ale to co wyrabiała PO to woła o pomstę do nieba. Nie ma porównania w tym co robi rząd PiS a co robił poprzedni. Wszyscy ci kolesie Tuski, Schetyny, Nowaki powinni siedzieć w pirdlu. dziwię się, że jeszcze nie siedzą. Zniszczyli kraj a teraz wiele się burzą. Ich jeszcze można zrozumieć że pchają się do koryta kasa, kasa ale tych co na nich głosują zrozumieć nie sposób. Banda zdrajców !!!
Janek
Janek 02.05.2021, 18:18
Lekcja ekonomii i logiki :
https://www.youtube.com/watch?…
Dziękuje
Dziękuje 02.05.2021, 16:27
Bardzo dziękuje Panu Piotrowi Karczewskiemu, że dba o nasze miasto i powiat. Dziękuję za basen w Kościerzynie, na który Pan Karczewski wywalczył finansowanie podczas pierwszych rządów PIS - U. Dziękuję za obwodnice. Mam nadzieje, że mieszkańcy Powiatu Kościerskiego w końcu docenią ile dobrego zrobił i robi Pan dla nas i w kolejnych wyborach parlamentarnych wybiorą Pana posłem.
ala
ala 02.05.2021, 14:02
A Dargacz też będzie wydawał tę kasę? Przecież nie jest burmistrzem.
alalala
alalala 03.05.2021, 14:14
Jest radnym i jak widać interesuje się tym co dzieje się w mieści. Tego oczekują mieszkańcy.
A gdzie inni radni? Żeby wszyscy tak dbali o miasto jak radny Dargacz !
zosia
zosia 02.05.2021, 12:08
Prezes Swojej Firmy... usuniety z politycznego stolka z portu gdanskiego za.... chodzacy po firmach i samorzadach proszacy o polityczne ubezpieczanie sie w swojej firmie!!
Marek
Marek 03.05.2021, 14:18
Jakiś problem, że prowadzi firmę i o nią dba?
Jak ktoś nic nie robi źle, jak ktoś jest obrotny też źle.
Zazdrosna Zosia, do roboty się lepiej zabierz.
jan
jan 01.05.2021, 14:31
Oj, Jasiu głupiutki jesteś. Nic. Karczewskiego opłaca sejmik wojewódzki, a resztę zarabia, jako prezes swojej firmy.
ja
ja 30.04.2021, 22:11
Nic. 1,5 mld zł jest dla powiatu, a nie dla Karczewskich. Dostaną samorządy. W nich PIS jest w większości w opozycji, a tylko 2 jest w koalicji.
Jaś
Jaś 30.04.2021, 21:03
a ile dla rodziny Karczewskich z tego kapnie?
Stefek
Stefek 03.05.2021, 14:21
Co za wieśniak, ty pewnie Janku z PO albo teraz od Hołowni. Walnij się w ten pusty dzban. Jak rząd coś robi dla kraju to źle, wolałbyś żeby nadal PO wyprzedawało nasz kraj za bezcen obcemu kapitałowi...
do poniżej
do poniżej 30.04.2021, 20:44
TUSK się chwalił, że załatwił najwieksze środki budżetowe dla POLSKI w UE. Mówił też, że to szczyt możliwości. Okazało się, że nikomu nie znany PISowiec, ale świetnie rozpoznawalny w Europie bankowiec, premier Morawiecki pozyskał kilkaset miliarów więcej? Jestem w szoku.
kolo
kolo 30.04.2021, 19:32
Panie - "partycypować", a nie "parcytypować", się mówi i pisze.
och
och 30.04.2021, 11:55
Co za frajerstwo. Kasa za oddanie suwerenności. Nie mogli wziąć nas inaczej to kupią za pożyczoną kasę i jeszcze za to zapłacimy. Tragedia.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 30.04.2021, 11:44
A gdzie Majewski i Żurawska ? Nie ma ? A Piechowski i reszta ?
Chyba rozpoczyna się już kampania... w sumie połowa kadencji...
Grześ
Grześ 01.05.2021, 13:56
Pani Starosta Żurawska jest apoltyczna. W przeciwieństwie do wspomnianych włodarzy, którzy manifestują swoje sympatie polityczne. Chcąc być dobrym samorządowcem trzeba być zdała od polityki! Dlatego w kolacji p. Starosty jest p. Gierszewski z PiS a opozycja współpracuje aż miło z panami Lizakowskim i Modrzejewskim z PO!
ja
ja 02.05.2021, 13:54
Gierszewski niech zakłada już swój komitet.
Ktoś
Ktoś 30.04.2021, 11:42
Ale to nie starosta decyduje ? Co sie dzieje ?
Janek
Janek 30.04.2021, 00:01
Do "ja", znamy się już wystarczająco dobrze "kaszubie", by się nie rozróżniać. W odpowiedzi "co zrobiłeś dla pozyskania tej kasy" - odpowiem krótko: jakim kosztem systemowy sługusie, sprzedajny popychadle? Będziesz się również łożył na spłatę tych horendalnych i niemożliwych do spłacenia długów, czy awansujesz do post-covidowego gestapowego kapo?
Ja
Ja 29.04.2021, 20:32
Oj, jak ci małomiasteczkowi prawicowi działacze przebierają nogami, żeby ich współplemieńcy skojarzyli z kasą, którą się tak ogólnie brzydzą, bo unijna, ale chętnie ją przygarną i kupią za nią w najbliższych wyborach głosy wyborców. A powiedz który, co imiennie zrobiłeś / łaś w sprawie pozyskania tej kasy, że teraz wystajesz na kościerskim rynku i wciskasz nam ciemnotę, ile jej będzie i na co , i że to pewnie dzięki wam ? wstydź się jeden z drugim, Tyle. ŻENADA
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 30.04.2021, 14:57
Puknij się w swój czerep. Po II WŚ byli tacy, co olali plan Marchala i co? Do dzisiaj nie możemy się nawet zbliżyć infrastrukturalnie do państw, które skorzystały z tej pomocy. Może jakiś przykład? Proszę bardzo: Niemcy - w ciągu 30 lat przegrały dwie wojny, spłacają reparacje (szkoda, że nie nam Polakom) i są najpotężniejszą europejską gospodarką i jedną z największych na świecie. Poczytaj, obejrzyj jakiś dokument (film), posłuchaj mądrych ludzi, może wyciągniesz jakieś rozsądniejsze wnioski.
Janek
Janek 30.04.2021, 00:15
W jaki sposób damy radę spłacić ten astronomiczny dług? - nie mów mi tylko, że łaskawi lichwiarze nie mają w tym żadnego interesu. Jakim kosztem pytam, obudźcie się ludzie proszę !!!
Nie jestem robotem, nie jestem maszyną - mam głębokie sumienie i serce lekko po prawej stronie...
Jarek
Jarek 29.04.2021, 19:55
Jaki doradca takie i decyzje ... hahahaha
jan
jan 01.05.2021, 14:33
Karczewski i spółka tak doradzali, że Duda ponownie został Prezydentem RP.
Janek
Janek 29.04.2021, 19:38
"Sukces negocjacyjny" - kto będzie spłacać te astronomiczne kwoty? Bezrefleksyjnie pogrążamy się w długach a spłacać to będą zwłaszcza przyszłe pokolenia - nasze dzieci, wnuki i prawnuki. Staną się niewolnikami wielkich koncernów i nigdy nam tego nie wybaczą.
wyborca
wyborca 29.04.2021, 18:57
Panie Karczewski proszę zdeklarować, że jeśli nasz powiat nie otrzyma podanej przez Pana kwoty wycofa się Pan i małżonka z polityki!
zdzich
zdzich 29.04.2021, 17:15
czyżby Pan Waldemar B. przesiadł się do fiata punto, hak ma, baner też... prawdziwy polak-sadysta

Pozostałe