Zwiększona liczba patroli w długi weekend

  • 30.04.2021, 12:35
Zwiększona liczba patroli w długi weekend pomorska policja
Przed nami długi weekend majowy. Jak co roku w powiecie kościerskim nad bezpieczeństwem czuwać będzie zwiększona liczba patroli policyjnych. Tegoroczna majówka to również czas, kiedy w Polsce mamy stan epidemii i nadal obowiązują obostrzenia sanitarne. W trosce o życie i zdrowie policjanci wspólnie z innymi służbami kontrolują, czy osoby stosują się do wprowadzonych obostrzeń, w tym m.in. nakazu zakrywania twarzy oraz zachowania odstępu od drugiej osoby. Mundurowi zadbają również o bezpieczeństwo na drodze, a kierujący, którzy wsiądą za kierownicę m.in. po alkoholu lub pod wpływem narkotyków albo rażąco przekroczą prędkość muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Przed nami długi weekend majowy. Tegoroczna „majówka” to również czas, kiedy nadal walczymy z pandemią koronawirusa i w Polsce obowiązują wprowadzone ograniczenia. Od samego początkukościerscy policjanci wspólnie z innymi służbami prowadzą wzmożone działania, których celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa.

Podczas wspólnych akcji mundurowi kontrolują m.in. osoby objęte kwarantanną domową, pojazdy poruszające się po ulicach miasta, a także zwracają uwagę na osoby przemieszczające się w przestrzeni publicznej, m.in. pod kątem nakazu zakrycia twarzy oraz zachowania odpowiedniego odstępu od drugiej osoby.

Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa policjanci oraz strażnicy miejscy sprawdzają też parki, skwery oraz inne miejsca, w których może dochodzić do grupowania się osób. Nasze działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa kontynuowane będą również w czasie „majówki”.

W tych dniach na ulicach całego powiatu pojawi się też więcej patroli policyjnych, które zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców i osób poruszających się ulicami miast oraz gminnych miejscowości.

Ponadto funkcjonariusze w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach oraz wyposażeni w urządzenia do pomiaru prędkości będą obecni na głównych trasach komunikacyjnych.

Podczas prowadzonych kontroli policjanci zwrócą szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci, a kierujący, którzy wsiądą za kierownicę m.in. po alkoholu lub narkotyków albo rażąco przekroczą prędkość muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

W trakcie długiego weekendu majowego funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę m.in. także na osiedla mieszkaniowe, lokale oraz parkingi osiedlowe, aby nie doszło tam do włamań i kradzieży.

Majówka to nie może być czas wolny od ostrożności dlatego funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na kwestię zasłaniania nosa i ust oraz zachowania dystansu. W trosce o życie i zdrowie osób znajdujących się w miejscach większych zgromadzeń policjanci zapowiadają stanowcze reakcje wobec tych, którzy nie będą przestrzegać obowiązujących przepisów sanitarnych.

W tym miejscu stróże prawa apelują o odpowiedzialność w zakresie przestrzegania obostrzeń i przypominają, że w przypadku niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa policjant może nałożyć mandat karny w wysokości nawet 1000 zł, może skierować do sądu wniosek o ukaranie, a o rażącym łamaniu przepisów poinformować inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

Pod bacznym okiem mundurowych pozostaje również branża hotelarska oraz restauracje. W trakcie majówki można spodziewać się kontroli, które stróże prawa będą przeprowadzać wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Straży miejskiej, Straży Pożarnej oraz innych podmiotów uprawnionych do tego typu kontroli.

Kościerscy mundurowi przypominają !!! Usta i nos muszą pozostać zasłonięte na ulicy,  placach, promenadach, bulwarach, miejscach postoju pojazdów, parkingach leśnych, na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej).

Kategorycznie zabrania się w tych miejscach zdejmowania maseczek w celu spożywania jakichkolwiek posiłków oraz napojów.

Usta i nos mogą zostać odsłonięte tylko i wyłącznie w lesie, parku i na plaży.

Przestrzeganie obowiązujących zasad ma na celu ochronę ludzkiego życia a ich lekceważenie spotka się ze zdecydowaną reakcją funkcjonariuszy Policji !

 

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec
mieszkaniec 30.04.2021, 23:16
Patrole to niech są zwiększone w każdy weekend w parku na 8 marca! Pijące i ćpające małolaty po imprezach albo przed robią sobie balangi! Ile można słuchać tych wrzasków! Gdzie jest policja i straż miejska!

Pozostałe