Jak superszybki internet zdemokratyzuje komputery i pomoże zlikwidować przepaść cyfrową

  • 02.05.2021, 13:51
  • Źródło: weforum.org
Jak superszybki internet zdemokratyzuje komputery i pomoże zlikwidować… weforum.org
Pandemia przyspieszyła zawrotne tempo, w jakim technologie cyfrowe już zmieniają biznes, rząd, szkoły i życie. Pozornie z dnia na dzień zaczęliśmy pracować, chodzić do szkoły i zdalnie spotykać się z naszymi lekarzami. Jednak ta dramatyczna ekspansja cyfryzacji poprzez łączność i przetwarzanie danych nie przynosi wszystkim korzyści w takim samym tempie ani w równym stopniu.
  • 5G niezawodnie połączy wszystkich i wszystko z nieograniczoną pamięcią masową i mocą obliczeniową chmury, generując niezwykłą wydajność i uwalniając innowacje.
  • Superszybki internet wygeneruje biliony sprzedaży ekonomicznej i zapewni wsparcie dla dziesiątek milionów miejsc pracy, ale uświadomienie sobie tego wymaga współpracy sektora publicznego i prywatnego w celu przyspieszenia wdrożenia.
  • Decydenci mogą pomóc przyspieszyć wdrażanie 5G, zachęcając do inwestowania w sieci szerokopasmowe na obszarach o słabym dostępie i tworząc polityki zachęcające do innowacji bezprzewodowych.

 

Wydarzenia ostatniego roku pokazały, jak ważna jest łączność wysokiej jakości. To nie jest miłe do posiadania; jest to konieczność, która będzie napędzać naszą gospodarkę do przodu. Jednak do prawdziwej transformacji potrzebujemy solidniejszych polityk i rozwiązań technologicznych, które umożliwią łączność każdemu w dowolnym momencie. To właśnie zainspirowało powstanie sojuszu Essential Digital Infrastructure and Services Network (EDISON). W 2021 roku Sojusz skoncentruje się na opiece zdrowotnej, edukacji i usługach finansowych. Qualcomm z dumą współpracuje z Alliance jako wyznaczony mistrz 5G.

Demokratyzacja dostępu do internetu

Łączność komórkowa 4G odegrała kluczową rolę w zlikwidowaniu przepaści cyfrowej poprzez demokratyzację dostępu do Internetu. Obecnie 5,1 miliarda ludzi - czyli trzy czwarte populacji Ziemi - komunikuje się i łączy z Internetem za pomocą urządzeń mobilnych, a ponad połowa z tych połączeń pochodzi ze smartfonów. Jednak podczas gdy 76% ludzi w krajach rozwiniętych posiada smartfony, tylko 45% w gospodarkach wschodzących ma je, co stanowi uderzającą przepaść cyfrową .

Najwyraźniej nie skończyliśmy. 4G i urządzenia mobilne będą nadal głównymi narzędziami do wypełnienia luki, ale 5G rewolucjonizuje możliwości urządzenia mobilnego. Tak jak 4G umożliwiło nam strumieniowe przesyłanie muzyki w ruchu, tak wysoka przepustowość i niskie opóźnienia 5G pozwalają nam na oglądanie wysokiej jakości wideo z dowolnego miejsca i łączenie się ze sobą za pośrednictwem wideo - doświadczenie, które połączyło nas podczas pandemii. Ale zalety 5G są jeszcze szersze i bardziej znaczące niż to. W przeciwieństwie do poprzednich generacji 5G połączy wszystkich i wszystko z chmurą, niezawodnie i bezpiecznie. Gdy wszystko jest zawsze połączone, uzyskujemy dostęp do praktycznie nieograniczonej pamięci masowej i mocy obliczeniowej chmury, generując niezwykłą wydajność i uwalniając innowacje.

Możliwości pracy zdalnej

Rozważ możliwości pracy zdalnej. Pandemia udowodniła, że ​​praca zdalna może być skuteczna dla wielu osób. Wystarczy laptop z szybkim łączem internetowym - i idealnie cichą przestrzeń do pracy. Dzięki technologii 5G laptopy stają się potężnymi, połączonymi stacjami roboczymi klasy korporacyjnej, zapewniając bezpieczny dostęp do ogromnych danych, mocy obliczeniowej i zasobów sztucznej inteligencji w chmurze przez 100% czasu. Jeśli weźmiesz pod uwagę, że niedawne badanie Gartnera dotyczące globalnych liderów biznesu wykazało, że prawie połowa (47%) pozwoli swoim pracownikom pracować z domu w przyszłości, 5G nie tylko pomoże przedsiębiorstwom wykorzystać talenty, niezależnie od położenia geograficznego, ale także umożliwi ludziom uzyskać dostęp do szerszego wachlarza ofert pracy.

A praca biurowa to dopiero początek. Według danych IHS Markit, 5G wygeneruje 13,1 bln USD w sprzedaży ekonomicznej do 2035 r., Wspierając ponad 22,8 mln miejsc pracy.

5G może usprawnić rolnictwo, transport, produkcję i nie tylko. W rzeczywistości niedawne badanie Accenture, również zlecone przez Qualcomm, wykazało, że w USA i UE 5G może zwiększyć wydajność produkcji o 20-30% w ciągu najbliższych pięciu lat. Podobnie w rolnictwie, w UE badanie wykazało, że lepsza łączność i cyfryzacja mogą przynieść wzrost produktywności nawet o 25%. Istnieją możliwości, których nawet sobie nie wyobrażaliśmy. Ale aby je zrealizować, potrzebujemy współpracy sektora publicznego i prywatnego, która może pomóc przyspieszyć wdrażanie 5G.

Korea Południowa znajduje się w czołówce tego trendu, zapewniając 25 miliardów dolarów finansowania publicznego i prywatnego, aby zabezpieczyć ogólnokrajową adopcję 5G do 2022 r. Koreańczycy z południa postrzegają nową sieć jako siłę napędową innowacji w regionie, jeśli chodzi o jej zdolność do obsługi połączonych inteligentnych fabryk, pojazdy autonomiczne, inteligentne miasta i cyfrowa opieka zdrowotna. Oczekują, że ten silnik wzrostu przyniesie 50 miliardów dolarów do PKB i 600 000 nowych miejsc pracy do 2026 roku.

Edukacja to kolejny krok w cyfrowej transformacji Korei Południowej za pomocą fali milimetrowej 5G (mmWave) - ultraszybkiej technologii sieci o wysokiej częstotliwości, która zapewnia prędkości zbliżone do światłowodów. 5G mmWave może już dostarczać prędkość 1 Gbps, w zakresie 7 km i więcej, jak również zmniejszenie kosztów wdrażania sieci i konserwacji aż do 34%, w porównaniu do samodzielnego stosowania tradycyjnych częstotliwości według GSMA Intelligence .

Qualcomm, LG Uplus i LG Electronics wprowadziły pierwsze w kraju wdrożenie 5G mmWave w Kumoh National Institute of Technology (KIT). Sieć 5G mmWave umożliwi nowe, innowacyjne usługi dla pracowników KIT, profesorów i studentów, pokazując zdolność technologii do zasilania modelu Smart Campus, który zwiększy edukację.

W Wielkiej Brytanii Minister ds. Infrastruktury Cyfrowej dysponuje programem próbnym o wartości 200 milionów funtów, którego celem jest zbadanie innowacyjnych zastosowań widma 5G mmWave w celu zrewolucjonizowania sektora rolniczego. Jednym z projektów jest 5GRuralDorset, którego celem jest zrozumienie, w jaki sposób łączność nowej generacji może pomóc ludziom żyć lepiej, bezpieczniej i zamożniej w społecznościach wiejskich. Organizacja niedawno ogłosiła nawiązanie współpracy z Qualcomm, aby zademonstrować, w jaki sposób technologia 5G mmWave może zapewnić inteligentne możliwości rolnictwa w odległych gospodarstwach.

W Stanach Zjednoczonych Federalna Komisja ds. Komunikacji niedawno uruchomiła fundusz 5G na rzecz obszarów wiejskich w Ameryce , który w ciągu 10 lat przeznaczy ponad 9 miliardów dolarów na rozszerzenie zasięgu szerokopasmowych łączy szerokopasmowych o dużej przepustowości w celu rozwiązania problemu przepaści cyfrowej. Ostatnia faza tej inicjatywy zaoferuje dodatkowy 1 miliard dolarów na wsparcie sieci 5G, które ułatwiają nowe granice 5G w rolnictwie lub w rolnictwie precyzyjnym, co pomoże przy alokacji zasobów, takich jak woda i składniki odżywcze, poprzez integrację inteligentnych kamer, uczenia maszynowego i analiza danych w czasie rzeczywistym.

 

 

Historyczny moment na rozwiązanie problemu przepaści cyfrowej

Programy takie jak te są transformacyjne. Aby ich zachęcić, decydenci mogą zrobić wiele, aby przyspieszyć wdrażanie 5G. Mogą udostępnić więcej widma - w tym częstotliwości tradycyjne i mmWave. Mogą również stanowić zachętę do inwestycji w sieci szerokopasmowe na obszarach o słabym dostępie, priorytetyzować dostępność widma, wspierać odporny łańcuch dostaw technologii bezprzewodowej i, co najważniejsze, tworzyć polityki zachęcające do innowacji bezprzewodowych.

Możliwości technologii można zrealizować tylko wtedy, gdy jest ona szeroko dostępna. Przywódcy rządów na całym świecie stoją w obliczu historycznej chwili. Jeśli działają szybko i zdecydowanie, mają szansę szybko wdrożyć 5G, pomagając wydobyć ich gospodarki z kryzysu, jednocześnie zmniejszając przepaść między tymi, którzy mają nieograniczony dostęp do informacji, a tymi, którzy nie mają dostępu do informacji. Podzielamy tę wizję i jesteśmy gotowi pomóc w tym ważnym projekcie.

Qualcomm jest dumny z tego, że może odgrywać rolę mistrza 5G w sojuszu EDISON i współpracować z rządami i branżami na całym świecie w celu przyspieszenia integracji cyfrowej.

Źródło: weforum.org

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe