Alarm bombowy na rozpoczęcie matur w Kościerzynie

  • 04.05.2021, 14:37 (aktualizacja 04.05.2021, 15:17)
  • admin 24
Alarm bombowy na rozpoczęcie matur w Kościerzynie
Dla tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników obowiązkowym pisemnym egzaminem z języka polskiego we wtorek po godzinie 9.00 rozpoczęły się matury. Nie obyło się bez niespodzianek.Zgodnie z „tradycją równocześnie z rozpoczęciem matur w kościerskim „Ekonomiku” ogłoszono alarm bombowy. Dyrekcja i służby zdecydowały o tym aby nie przeprowadzać ewakuacji szkoły. W Kościerzynie do egzaminu przystąpiło prawie 600 osób.

Tegoroczny egzamin dojrzałości w kościerskim "Ekonomiku" rozpoczął się ... alarmem bombowym. W związku z tym na teren szkoły musiały przybyć służby, które dokonały przeszukania obiektu. Z uwagi na to, że wszystkie boczne wejścia do budynku zostały tydzień wcześniej tej zaplombowane i plomby były na swoich miejscach, dyrekcja szkoły nie zarządziła ewakuacji szkoły. Niestety takie żarty mają m miejsce w szkołach coraz częściej i najgorsze jest to, że osoby wysyłające tego typu informację w większości przypadków pozostają bezkarne. Pomimo utrudnień w tej jednej szkole w innych pierwszy dzień matur rozpoczął się bez przeszkód.

Tegoroczne egzaminy odbywają się po raz kolejny w reżimie sanitarnym. Oznacza to, że na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa bez objawów chorobowych podobnych do objawów COVID-19. Zasada ta obowiązuje uczniów, nauczycieli, egzaminatorów i innych osób zaangażowanych w przeprowadzanie egzaminu. 

Dla osób, które nie mogą z przyczyn losowych lub zdrowotnych przystąpić do egzaminów w maju, będzie sesja dodatkowa w dniach od 1 do 16 czerwca.

W szkołach powiatowych do egzaminu dojrzałości przystąpi w tym roku prawie 600 osób.

Zgodnie z wytycznymi na teren szkoły mogły wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem. Pomiędzy ławkami na sali egzaminacyjnej musi być zachowana co najmniej 1,5 metrowa odległość.  W tym roku z uwagi na pandemię, egzamin maturalny ma zawężony katalog wymagań.

Maturzyści muszą obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych:

  •  z języka polskiego, 
  •  matematyki  
  •  języka obcego nowożytnego.


Tegoroczny egzamin dojrzałości nie przewiduje przeprowadzenia obowiązkowych egzaminów ustnych.

Aby uzyskać maturę, abiturient musi uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. 

Wyniki matur ogłoszone zostaną 5 lipca

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe