Kościerskie hospicjum zostanie przeniesione

  • 05.05.2021, 16:23 (aktualizacja 06.05.2021, 15:00)
  • admin 24
Kościerskie hospicjum zostanie przeniesione pixabay.com
Kościerski szpital otrzymał dotację w wysokości 1.100.000 zł na zmianę dotychczasowej lokalizacji hospicjum. Nowa lokalizacja to pomieszczenia po byłej pralni i kuchni, które znajdują się poza budynkiem głównym szpitala.

Inwestycja zakłada adaptację pomieszczeń po byłej pralni i kuchni szpitala, które stanowią osobny pawilon poza budynkiem głównym szpitala. Nowa lokalizacja Hospicjum w dalszym ciągu będzie znajdowała się obszarze funkcjonowania szpitala co zapewni możliwość udzielenia specjalistycznej opieki w każdym czasie bez konieczności przewożenia pacjenta do innej jednostki. 

Wejście do budynku będzie pozbawione barier architektonicznych ułatwiając tym samym dostęp do placówki osobom niepełnosprawnym. Zlokalizowanie pomieszczeń na parterze zapewni zarówno pacjentom jak i odwiedzającym łatwy dostęp do obiektu. 

W nowo powstałym Hospicjum będzie znajdywało się 9 sal dwułóżkowych i 2 sale jednołóżkowe, w tym 7 sal dwułóżkowych będzie miało bezpośredni dostęp do ogrodu zimowego o powierzchni 60m2. 

W chwili obecnej Hospicjum Stacjonarne znajduje się na II piętrze i dysponuje 12 łóżkami. Adaptacja pawilonu po byłej pralni i kuchni w celu przeniesienia działalności Hospicjum stwarza również możliwość na adaptację nowych pomieszczeń dla potrzeb Oddziału Chorób Wewnętrznych I Oddziału Kardiologicznego.

Rozpoczęcie realizacji zadania planowane jest jeszcze w tym roku.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe