26-letni kierowca po amfetaminie wiózł narkotyki

  • 05.05.2021, 11:36 (aktualizacja 05.05.2021, 11:44)
  • admin 24
26-letni kierowca po amfetaminie wiózł narkotyki pixabay.com
Policjanci z PP Dziemiany zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki mercedes. Okazało się, że 26-latek jest pod działaniem amfetaminy, którą przy nim również znaleźli funkcjonariusze. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, a noc spędził w policyjnym areszcie. Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających i posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Funkcjonariusze z Dziemian 3 maja zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. W trakcie czynności 26-letni mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo, w związku z policyjną kontrolą. Mundurowi znaleźli przy nim amfetaminę.

Mieszkaniec powiatu kościerskiego został poddany badaniu narkotesterem, które wykazało, że jest również pod działaniem amfetaminy. Mężczyźnie została pobrana krew do badań oraz zatrzymano mu prawo jazdy. Ponadto pojazd nie posiadał aktualnego przeglądu technicznego.

Mężczyzna ten noc spędził w policyjnym areszcie. W najbliższym czasie zostanie on przesłuchany. Śledczy po zebraniu materiałów przedstawią mu zarzuty, a mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

Za kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

admin 24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe