Ponad 300 tys. zł zebrano na rzecz 7 pomorskich hospicjów

  • 12.05.2021, 15:20
  • Źródło: pomorskie.eu
Ponad 300 tys. zł zebrano na rzecz 7 pomorskich hospicjów
Pieniądze można było wrzucać do skarbonek wirtualnych i tradycyjnych. Te ostatnie znajdowały się m.in. w firmach, sklepach i parafiach. W sumie zebrano ponad 334 tys. zł. To trzy razy więcej niż zakładali organizatorzy. Można też było wziąć udział w challenge’u #polanadzieinapomorzu i marszobiegu Żonkilowa droga.

Pola Nadziei trwały od 19 kwietnia do 2 maja.

Ponad 300 tys. zł to dużo czy mało?

Organizatorzy akcji uważają, że to wspaniały wynik.

– Ze względu na pandemię i ograniczenia w prowadzeniu zbiórek tradycyjnych zakładany cel był skromniejszy – 100 tys. zł. Tymczasem mobilizacja mieszkańców Pomorza przeszła oczekiwania wszystkich. Udało się zebrać ponad trzy razy tyle – mówi Paweł Ryta, koordynator ds. PR i kontaktu z mediami Fundacji Hospicyjnej.

Zebrana kwota to ważne wsparcie dla hospicjów, które zapewniają opieką ciężko chorym dorosłym, nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich bliskim.

– Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia tak wspaniałego efektu! – dodaje Paweł Ryta.

Zebrane środki trafią do: Fundacji Hospicyjnej prowadzącej Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacji Hospicjum Pomorze Dzieciom, Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Domu Hospicyjnego Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” oraz Stowarzyszenia Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

Co się działo w tym roku?

Z uwagi na pandemię tegoroczne Pola Nadziei odbywały się głównie w Internecie. W pomoc dla podopiecznych siedmiu pomorskich hospicjów włączyli się mieszkańcy wielu miast. Działały wirtualne skarbonki na stronie Pola Nadziei na Pomorzu, na portalu zrzutka.pl oraz na Facebooku. W dniach 23-25 kwietnia można było wziąć udział w marszobiegu Żonkilowa droga. Około 1000 osób uczestniczyło też udział w challenge’u na Facebooku i Instagramie, robiąc sobie zdjęcia z żółtym motywem i oznaczając je hasztagiem #polanadzieinapomorzu. Z kolei 25 kwietnia premierę miała Pola Nadziei na Pomorzu TV – internetowa telewizja, dzięki której można było zajrzeć do pomorskich hospicjów, posłuchać ciekawych rozmów z lekarzami, pielęgniarkami oraz zobaczyć koncerty Adama Kalinowskiego, finalisty The Voice of Poland oraz Magdaleny Gawin z przyjaciółmi. Podczas koncertu artyści zaśpiewali piosenki m.in. Krzysztofa Krawczyka i Zbigniewa Wodeckiego. Premierę miała także oficjalna piosenka Pól Nadziei na Pomorzu 2021 „Nadzieja ma”, którą stworzyli studenci Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Piosenkę skomponował i zaśpiewał Paweł M. Orłowski.

Źródło: pomorskie.eu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe