Rozpoczęto modernizację szkoły "Drzewnej"

  • 13.05.2021, 13:28
Rozpoczęto modernizację szkoły "Drzewnej"
Termomodernizacja budynku, budowa parkingu i drogi dojazdowej - to główne elementy inwestycji, która rozpoczęła się w Powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Kościerzynie. Inwestycja realizowana będzie dzięki pozyskanemu przez Powiat Kościerski dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Jak mówi starosta Alicja Żurawska, efektem przeprowadzonych prac będzie wykonanie docieplenia ścian zewnętrznych kondygnacji nadziemnych budynku B popularnej „drzewnej” oraz wykonanie drogi dojazdowej do szkoły, wykonanej z kostki brukowej wraz z miejscami parkingowymi. 

- Dzięki realizacji projektu będzie możliwe zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i innych zanieczyszczeń do atmosfery, a redukcja kosztów ogrzewania pozwoli na obniżenie kosztów funkcjonowania szkoły oraz zwiększenie oszczędności energii w budynku. Nastąpi także poprawa jakości i dostępności do infrastruktury edukacyjnej PZS nr 3 oraz – co jest szczególnie ważne - poprawa bezpieczeństwa dojazdu do szkoły – powiedziała starosta Alicja Żurawska. 

Inwestycja zostanie zrealizowana do 19 sierpnia 2021 r., czyli przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Wartość zadania opiewa na kwotę 545.900,00 zł brutto, z czego kwota 500.000,00 zł stanowi dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

html_html

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Chały z Tybetu
Chały z Tybetu 17.05.2021, 09:46
Nowa sala gimnastyczna też by się przydała, ale ponieważ to "drzewna" to być może dojdzie do budowy za 50 lat, bo inne szkoły ważniejsze...

Pozostałe