Izrael. Walki nie ustają.

  • 13.05.2021, 14:21 (aktualizacja 13.05.2021, 14:29)
  • admin 24
Izrael. Walki nie ustają.
Dzisiaj czwarty dzień walk w Izraelu. Na ten moment nie widać żadnych przesłanek do zakończenia konfliktu. Polskie władze są gotowe do ewakuacji polskich obywateli.

▪️ Chaos w izraelskich miastach, ponieważ żydowsko-arabska przemoc utrzymuje się z dnia na dzień - przeszywające ataki, donosi LYNCHINGS.

▪️ Prezydent Izraela Reuven Rivlin nazywa przemoc „wojną domową bez powodu”, błagając obywateli, by „powstrzymali to szaleństwo”, premier Netanjahu nazywa „anarchią”.

▪️ Światowi przywódcy apelują o spokój; Sekretarz Generalny ONZ nalega, aby rozmowy pokojowe były „absolutną koniecznością”, podczas gdy izraelska armia i Hamas kontynuują strajki wet za wet. Ponad 650 trafionych celów Hamasu, w tym czołowych dowódców.

▪️ Zarejestrowano śmierć 7 Izraelczyków, w tym pięcioletniej dziewczynki. Ministerstwo Zdrowia Palestyny podaje, że w wyniku walk jest 83 zabitych, 487 rannych w Gazie - w tym kobieta w ciąży i dzieci.

▪️ Netanjahu podobno ODRZUCIŁ ofertę Hamasu dotyczącą zakończenia działań wojennych.

▪️ IDF planuje możliwą inwazję lądową na Strefę Gazy, armia w gotowości do pierwszej operacji od 2014 roku.

▪️ Dzisiaj jest Id al-Fitr, jeden z najświętszych dni kalendarza islamskiego. Tysiące muzułmanów zebrało się na modlitwie w meczecie Al-Aksa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

admin 24

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe