Dzisiaj policyjne działania "Prędkość"

  • 14.05.2021, 11:54 (aktualizacja 18.05.2021, 12:28)
  • admin 24
Dzisiaj policyjne działania "Prędkość"
14 maja na terenie całego województwa pomorskiego policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Celem tej akcji jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości.

Mundurowi wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami będą patrolować drogi w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Głównymi założeniami działań są:

- zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości,

- uświadomienie kierującym, jakie zagrożenia niesie za sobą jazda z nadmierną prędkością,

- egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości,

- ograniczenie zjawiska niekorzystania, wbrew obowiązkowi, z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz urządzeń do przewozu dzieci.

Podczas kontroli drogowych policjanci sprawdzają m.in. stan trzeźwości kierowców, stan techniczny ich pojazdów, korzystanie zarówno przez kierujących, jak i pasażerów z pasów bezpieczeństwa oraz prawidłowe przewożenie dzieci w fotelikach lub innych urządzeniach dostosowanych do wzrostu i masy ciała.

Już tylko w tym roku kościerscy stróże prawa zatrzymali 45 praw jazdy za przekroczenie w terenie zabudowanym prędkości o ponad 50 km/h, co świadczy o tym, że wielu kierowców lekceważy obowiązujące przepisy, narażając siebie i innych uczestników ruchu drogowego na utratę zdrowia, a nawet życia.

Policjanci przypominają, że jazda z nadmierną prędkością jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków, dlatego trzeba bezwzględnie stosować się do obowiązujących ograniczeń. Zdecydowana i represyjna będzie reakcja mundurowych wobec tych kierowców, którzy w rażący sposób ograniczenia prędkości zlekceważą.

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe