Zawyją syreny alarmowe. Sprawdź dlaczego

  • 18.05.2021, 14:42
  • Źródło: gov.pl
Zawyją syreny alarmowe. Sprawdź dlaczego
Rozpoczęło się ćwiczenie taktyczno-specjalne RENEGADE/SAREX-21 z zakresu przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym z powietrza oraz prowadzenia akcji poszukiwawczo-ratowniczych na obszarze lądowym i morskim . Ćwiczenie realizowane będzie w dniach 17- 21 maja 2021 r. w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim i mazowieckim.

W ramach ćwiczenia zaplanowano 4 epizody, z czego siły i środki Państwowej Straży Pożarnej wezmą udział w trzech tj.:

  • Epizod nr 2 /SAR/ - w woj. pomorskim – założenie: po kolizji dwóch okrętów istnieje potrzeba przeprowadzenia operacji MASSEVAC tj. masowej ewakuacji osób z katastrofy w pasie przybrzeżnym na wysokości Łeby, około 200 osób z płonących i tonących okrętów;
  • Epizod nr 3 /ASAR/ - w woj. zachodniopomorskim -  założenie: po zdarzeniu lotniczym, związanym z rozbiciem się wojskowego statku powietrznego CASA C-295 z 8-12 osobami na pokładzie, zachodzi potrzeba przeprowadzenia misji poszukiwawczo - ratowniczej. Poszkodowani – rozbitkowie samolotu. Miejsce realizacji epizodu - teren zalesiony, trudnodostępny oraz wody śródlądowe;
  • Epizod nr 4 /ASAR/ - w woj. mazowieckim - założenie: po zdarzeniu lotniczym, związanym z rozbiciem się wojskowego statku powietrznego podczas szkolenia ze strzelania lotniczego, istnieje potrzeba prowadzenia akcji poszukiwawczo-ratowniczej w rejonie zdarzenia. Poszkodowani – rozbitkowie samolotu. Miejscem realizacji epizodu jest teren zalesiony, trudnodostępny w rejonie poligonu lotniczego.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych im. gen. Bronisława Kwiatkowskiego, a udział w nim biorą między innymi: Dowództwo Operacyjne RSZ z podporządkowanymi centrami i ośrodkami, Dowództwo Generalne RSZ z podległymi jednostkami wojskowymi, Żandarmeria Wojskowa, Wojska Obrony Terytorialnej, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Policja, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Polski Czerwony Krzyż oraz podchorążowie uczelni wojskowych.

Opracowanie: Zespół prasowy KG PSP

Źródło: gov.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe