"Musimy dokonać modernizacji oczyszczalni"

  • 22.04.2016, 14:09 (aktualizacja 29.04.2016, 13:08)
  • Krzysztof Wencki
"Musimy dokonać modernizacji oczyszczalni"
W „Przesłuchaniu” gościmy miejskiego radnego Tomasza Dargacza, z którym rozmawialiśmy o aktualnych sprawach naszego miasta.

 

Wywiad rozpoczęliśmy do programu Rodzina 500+ - sztandarowego projektu PiS, z którym utożsamia się nasz gość. Czy w naszym mieście ruszyły wypłaty świadczenia?

Kolejny temat to droga Kościerzyna Północ – czy jej powstanie jest przesądzone?

Radny złożył wniosek o wystąpienie ze Związku Gmin Wierzyca, dlaczego? Jak zareagował burmistrz oraz radni? Czy Kościerzyna opuści związek?

W Programie PiS dla miasta Kościerzyna na lata 2014 – 2018 czytamy o tańszej wodzie i ściekach. Jak to się ma do planowanych podwyżek? Czy można ich uniknąć?

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (150)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pan Majewski
pan Majewski 16.09.2016, 09:42
to wspaniały dobry i uczciwy człowiek który każdemu pomoże, przyjmuje w każdy wtorek od 7 do 17. Przyjdź a nie pożałujesz!
nasz Burmistrz Michał Majewski
nasz Burmistrz Michał Majewski 15.09.2016, 12:10
pełnomocnik PISu, człowiek uczciwy i prawdomówny, dotrzymuje słowa i zawsze pomoże, przyjmuje we wtorki od 7 do 17
urzędnik
urzędnik 09.09.2016, 17:18
Głupoty piszecie. Rada Miasta odrzuciła wniosek radnego Dargacza w czerwcu 2016r. Rada nie chce wyjść z ZGW. Trzeba to uszanować, a mieszkańcy muszą płacić !
Majewski nie szuka dobra mieszkańców
Majewski nie szuka dobra mieszkańców 09.09.2016, 20:48
A co robi Nowa Przyszłość Majewskiego? Przecież to klub Majewskiego? Dlaczego Ajewsku nie buduje większosci w Radzie Miasta dla przeprowadzenia korzystnych rozwiązań dla mieszkańców?
co na to pan Dargacz?
co na to pan Dargacz? 07.09.2016, 08:27
to Przewodniczący jednej z Komisji Rady Miasta, ten pan swego czasu głośno mówił aby wystąpić ze Związku Gmin (ale wtedy jeszcze nie był Przewodniczącym Komisji Rady Miasta a jego żona nie była kierownikiem placówki KRUS) i co teraz w sytuacji kiedy miasto ma dopłacić ok 800 tyś zł? Gdzie jest pan Dargacz? Co ma nam do powiedzenia?
Królewna śmieszka
Królewna śmieszka 01.06.2016, 21:48
Dlaczego tak wspaniały katecheta, prawie niedorobiony doktor teologii (o ironio), nie znalazł pracy katechety w Kościerzynie lub powiecie kościerskim. Od wielu lat. Niejaki Szczepiński mógłby o tym sporo powiedzieć. Przez wiele lat musiał sprzedawać skarpetki. Dlaczego ten chłopek dostał pracę anglisty, po jakimś śmiesznym kursie, w szkole w Sulęczynie?. Czyżby w Kościerzynie z nim i jego specjalistką od KRUSu nikt nie chciał rozmawiać. Och. Może mieli jakiś powody? Pod jego rządami i Majewskiego Kościerzyna skończy tak, jak jego firma.
Królewna śmieszka
Królewna śmieszka 01.06.2016, 21:48
Dlaczego tak wspaniały katecheta, prawie niedorobiony doktor teologii (o ironio), nie znalazł pracy katechety w Kościerzynie lub powiecie kościerskim. Od wielu lat. Niejaki Szczepiński mógłby o tym sporo powiedzieć. Przez wiele lat musiał sprzedawać skarpetki. Dlaczego ten chłopek dostał pracę anglisty, po jakimś śmiesznym kursie, w szkole w Sulęczynie?. Czyżby w Kościerzynie z nim i jego specjalistką od KRUSu nikt nie chciał rozmawiać. Och. Może mieli jakiś powody? Pod jego rządami i Majewskiego Kościerzyna skończy tak, jak jego firma.
Królewna śmieszka
Królewna śmieszka 01.06.2016, 21:48
Dlaczego tak wspaniały katecheta, prawie niedorobiony doktor teologii (o ironio), nie znalazł pracy katechety w Kościerzynie lub powiecie kościerskim. Od wielu lat. Niejaki Szczepiński mógłby o tym sporo powiedzieć. Przez wiele lat musiał sprzedawać skarpetki. Dlaczego ten chłopek dostał pracę anglisty, po jakimś śmiesznym kursie, w szkole w Sulęczynie?. Czyżby w Kościerzynie z nim i jego specjalistką od KRUSu nikt nie chciał rozmawiać. Och. Może mieli jakiś powody? Pod jego rządami i Majewskiego Kościerzyna skończy tak, jak jego firma.
Królewna śmieszka
Królewna śmieszka 01.06.2016, 21:48
Dlaczego tak wspaniały katecheta, prawie niedorobiony doktor teologii (o ironio), nie znalazł pracy katechety w Kościerzynie lub powiecie kościerskim. Od wielu lat. Niejaki Szczepiński mógłby o tym sporo powiedzieć. Przez wiele lat musiał sprzedawać skarpetki. Dlaczego ten chłopek dostał pracę anglisty, po jakimś śmiesznym kursie, w szkole w Sulęczynie?. Czyżby w Kościerzynie z nim i jego specjalistką od KRUSu nikt nie chciał rozmawiać. Och. Może mieli jakiś powody? Pod jego rządami i Majewskiego Kościerzyna skończy tak, jak jego firma.
Królewna śmieszka
Królewna śmieszka 01.06.2016, 21:47
Dlaczego tak wspaniały katecheta, prawie niedorobiony doktor teologii (o ironio), nie znalazł pracy katechety w Kościerzynie lub powiecie kościerskim. Od wielu lat. Niejaki Szczepiński mógłby o tym sporo powiedzieć. Przez wiele lat musiał sprzedawać skarpetki. Dlaczego ten chłopek dostał pracę anglisty, po jakimś śmiesznym kursie, w szkole w Sulęczynie?. Czyżby w Kościerzynie z nim i jego specjalistką od KRUSu nikt nie chciał rozmawiać. Och. Może mieli jakiś powody? Pod jego rządami i Majewskiego Kościerzyna skończy tak, jak jego firma.
p
p 27.05.2016, 08:54
Pani Marto , jak zawsze ładnie i profesjonalnie , tak trzymać.
do ostatniego
do ostatniego 25.05.2016, 16:46
Ogladałem wszystkie sesje poprzedniej kadencji i widziałem, że dargacz i majewski byli zawsze przeciw Czusze, działali razem. Wtedy ,5-6 lat temu nikt nigdy by nie obstawiał, że majewski będzie burmistrzem
Memo
Memo 25.05.2016, 20:05
O ile mnie pamięć nie myli to własnie Ty panie Dargacz i Majewski podpisaliście umowę koalicyjną z Czuchą i Słomińskim, jednocząc się przeciw Wspólnocie i Inicjatywie. To Pan oceniał bardzo negatywnie Marcina Modrzejewskigo "publicznie".
jan
jan 27.05.2016, 20:55
Majewskiemu, Karczewskiemu, Bonkowskiemu, i Dargaczowi zawsze było bliżej do Modrzejewskiemu. Tylko Janta ciągnął do PO. Teraz jest podobnie.
kolesiostwo
kolesiostwo 25.05.2016, 09:18
panie dargacz czy w zamian za poparcie pana majewskiego, pana żona dostała stanowisko dyrektorskie? Czy to prawda, że nazwisko pana żony znalazło się na partyjnej liście osób do zatrudnienia?
nepotyzm
nepotyzm 21.05.2016, 09:08
Tak, w Kościerzynie zawsze był nepotyzm, odkąd pamietam. Przecież Zdzisiu tu rządził prawie 20 lat. Koledzy i koleżanki z partii, jednej, lokalnej - w urzędach powiatowych, miejskich i gminnych i wszystkich spólkach.wszędzie ma przyjaciół i zwolenników. Majewski zmienił wprawdzie 3,4 osoby, ale to za mało. Gdyby wygrał Modrzejewski połowa byłaby do zwolnienia na pewno. Ale czy wymienieni byliby lepsi?
czy tu chodzi o
czy tu chodzi o 21.05.2016, 07:23
NEPOTYZM?
Kasia
Kasia 20.05.2016, 09:40
Ludzie! Szef KRUSu jest w Gdańsku. O czym wy piszecie? Wejdźcie na stronę KRUS, poczytajcie i nie piszcie głupot. Podejrzewam, że jej szef widział ją pierwszy raz na oczy i innych kandydatów też. Czytałem w necie, że facet jest z Trójmiasta, a nie z Kościerzyny.
a kto zadzwonił do tego SZEFA?
a kto zadzwonił do tego SZEFA? 20.05.2016, 14:13
to ciekawe?
to wina NOWEJ PRZYSZŁOŚCI Majewskiego
to wina NOWEJ PRZYSZŁOŚCI Majewskiego 20.05.2016, 06:45
Ciekawe, że pani Dargacz była kilka lat bezrobotnym nauczycielem i nagle gdy pan Dargacz awansuje na przewodniczącego Komisji Rady Miasta jego żona zostaje dyrektorem KRUS, bez żadnego przygotowania, bez doświadczenia, nigdy NIE pracując w administracji.....
do powyżej
do powyżej 21.05.2016, 19:04
W urzędzie zatrudnia tylko burmistrz, który nie zatrudnił pani Dargacz. W KRUS zatrudnia ktoś z Gdańska, a tam rządzi Struk i Adamowicz (obaj z PO). Żaden przewodniczący w mieście nie może nikogo zatrudnić
bonkowski
bonkowski 26.05.2016, 21:03
Bzdury pierdzielisz szef wojewódzki krus to nie PO i nie Urząd Marszałkoqski . Podobno Pani Dargacz jest niezrownoiwazona ?
ja
ja 27.05.2016, 20:58
Bonkowski nigdy by takiego wpisu nie napisał, a ten który o Magdzie tak napisał naprawdę potrzebuje specjalisty i to jak najszybciej!
czy chodzi ci o pana Piotra?
czy chodzi ci o pana Piotra? 22.05.2016, 12:18
radnego sejmiku województwa?
klientka
klientka 21.05.2016, 13:23
Pani Dargacz kilkanaście lat prowadziła firmę, księgowść, hurtownię. Byłam jej stałym klientem.hurtowym, to chyba jest coś, czyli zarządzanie firmą.
mark
mark 20.05.2016, 09:41
Moim zdaniem to przypadek. Tak się zdarza.zę pewni ludzie kilka lat są bezrobotni, a w końcu dostają pracę.
w POlityce
w POlityce 20.05.2016, 14:15
NIE ma przypadku
polityka
polityka 21.05.2016, 09:10
Tak, gdy rządzi PO, to w polityce nie ma przypadku, wszyscy są "sami swoi". Majewski, który jest z PIS rządzi z wszystkimi.
majewski
majewski 21.05.2016, 17:57
rządzi obecnie z ludźmi czuchy i lewicą która chodzi z nim na śniadanie biznesowe
Franciszek
Franciszek 20.05.2016, 15:54
Pani Dargacz pracowała u nas w szkole. Jest świenym matematykiem. To, co wy tu wypisujecie to kompletne bzdury.
matma
matma 21.05.2016, 09:16
Dargacz dała mi tylko 3, ale mature zdałem na 4. Za dużo zadań na matmie, zadania i tylko zadania. Teraz u nas w Klinczu kuzyni płaczą za nią - dostali Grzyba, to dopiero pierod...., kompletnie nie umie uczyć. Tylko kom się liczy.
Pytanie
Pytanie 24.05.2016, 22:21
Pani Dargacz kuzynów uczyła teraz, w tym roku i są zadowoleni, ciocia i oni. Może kiedyś uczyła słabo, ale dziś jest superowa, nie to co Muchomor. Kiedy cię uczyła?
Lala
Lala 20.05.2016, 23:31
Bzdura. A w każdej szkole pracowała maksymalnie rok. Uczyła mnie. Masakra. Stracony rok. Dawno było ale pamiętam bardzo dobrze co działo się na zajęciach.
ja
ja 25.05.2016, 16:56
A może ty byłeś zbyt słabiutki chłopcze? Delikatnie rzecz ujmując?
0101010101
0101010101 20.05.2016, 22:57
Pani Dargcz była świetnym matematykiem ! . Ty sobie Franciszek jakieś jaja urządzasz.
Świetnym matematykiem był Pan GÓrniewicz, Pan Gierszewski , Pan Michna i wielu innych nauczycieli w Kościerzynie. To byli nauczyciele na poziomie.
Gierszewki
Gierszewki 21.05.2016, 09:18
Był dobry, ale cwaniak i obibok i myślał tym poniżej pasa. Nie było go 50-60% matmy. Wszystkie władze to tolerowały. Powinien dostawć połowe pensji.
uczeń z Budo
uczeń z Budo 21.05.2016, 09:12
Michna - na głowie mu siedzieli, chyba cie porypało! Trzeba było widzieć co z nim zrobiliśmy w budowlance. Lalusiów z LO, to może mógł uczyć!
Jan
Jan 18.05.2016, 20:50
A dlaczego pani Dargacz została dyrektorem kRUS, a nie dyrektorem szkoły? Przecież ona jest matematykiem, tylko czy jest po matmie bussnesowej ? Wiecie coś na ten temat?
Pani Dargaacz jak każdy obywatel ma prawo do awansu
Pani Dargaacz jak każdy obywatel ma prawo do awansu 18.05.2016, 21:56
Pani Dargacz jak każdy inny obywatel z odpowiednim wykształceniem wyższym ma prawo do awansu zawodowego. Czas, kiedy awansować mogła jedynie PO-wska sitwa dawno minął. Szczeka PO-wska sitwa odsunięta od stołków.
gość
gość 20.05.2016, 13:28
Wy (PiS) nic innego nie potraficie napisać, zionie od was jadem
Jad przegranego PO-wca
Jad przegranego PO-wca 21.05.2016, 14:02
Jadem to wionie od Ciebie przegrany PO-wcu!!!
ktoś
ktoś 20.05.2016, 17:57
Nienawiścią wiało od tych, którzy zatrudniali PO znajomości, wg klucza partyjnego w całym województwie pomorskim. PIS rządzi pól roku, ale w powiecie jeszcze pełno jest ludzi bez kwalifikacji na stanowiskach, a ludzie z 2-4 kierunkami udiów szukają pracy. Dlatego PIS robi i zrobi z tym niedługo porządek!
do poniżej
do poniżej 18.05.2016, 08:35
Nie politykujcie proszę. Jak dargacz pierwszy z pis został przeowdniczącym to źle, a jak Po i Wspólnota było ich zapewne ze 20 to niby dobrze?
ja.
ja. 21.05.2016, 09:22
Nieprawda. majewski był pierwszym przewodniczącym Komisji Rewizyjnej, ale ................... z zrezygnował po 2 latach. ciekawe dlaczego ? Co ci palanici mu zrobili ?
Zniesmaczony
Zniesmaczony 17.05.2016, 13:10
W Kościerzynie " dobra zmiana " ! . Dargacz przewodniczącym komisji a żona , dyr. KRUS . Brawo , brawo PIS . Maja pakuj się idzie Dargacz .
do zniesmaczonego
do zniesmaczonego 18.05.2016, 08:33
Jesteś zniesmaczony, bo kilka lat był bezrobotna? Nie rozumiem....
Mamona
Mamona 17.05.2016, 15:24
Zgadzam się. Mamona. Kasa w dom, śmieci won. To, co zrobili jest nieprzyzwoite. Gdzie odpowiedzialność za......................
do mamony
do mamony 20.05.2016, 12:42
Ile radny Dargacz ma dzieci? 5 czy 6. To co, nie może pracować? Chyba ty masz mamone w głowie ..
tak tego samego
tak tego samego 17.05.2016, 09:09
co został NOWYM przewodniczącym komisji Rady Miasta.

Pozostałe