Wielki sukces tancerzy z formacji "RYTM"

  • 20.05.2021, 16:51
  • admin 24
Wielki sukces tancerzy z formacji "RYTM"
14-16 maja br. w Raszynie koło Warszawy odbyły się Mistrzostwa Polski w stylu hip-hop, hip-hop battles, break dance, electric boogie, tańce par, synchro dance modern & contemporary, ballet/pointe, tap dance. Kościerskim tancerzom z formacji Rytm Senior 16+ udało się tam wywalczyć tytuł Mistrza Polski oraz drugie wicemistrzostwo Polski, które zdobyła formacja 31+. Do pófinału weszła także mini formacja Rytm Junior a do finału Rytm Kids.

Celem Mistrzostw była m.in. popularyzacja i propagowanie rozwoju tańca nowoczesnego oraz wyłonienie Krajowych Mistrzów w strukturach IDO w poszczególnych konkurencjach i kategoriach wiekowych - wyłonienie reprezentacji Polski IDO na Mistrzostwa Europy i Świata International Dance Organization na 2021 rok.

Na parkiecie odbyły się występy najlepszych w kraju solistów, duetów, mini formacji i formacji tanecznych. O tytuły mistrzów Polski rywalizowało elitarne grono tancerzy z całego kraju, w różnych stylach
i kategoriach wiekowych. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji automatycznie zagwarantowali sobie prawo udziału w Mistrzostwach Europy i Świata, które odbędą się w Polsce i w Danii.

Nasze miasto, powiat i województwo reprezentowało ponad 60 tancerzy Zespołu Rytm działającego w Studiu Tańca DANCE&Rytm
w Kościerzynie, którzy wytańczyli sobie w Hip-Hop’ie 5 nominacji do Mistrzostw Europy i 2 nominacje do Mistrzostw Świata.

Miini Formacja taneczna Rytm Seniorzy 16+ wywalczyła tytuł Mistrza Polski w choreografii Łukasza Troki, natomiast Mini Formacja 31+  zdobyła drugie Wicemistrzostwo Polski w choreografii Karola Prądzińskiego. Rytm Seniorzy jak i najmłodsi tancerze Rytmu, którzy mają zaledwie 8-11 lat, także będą reprezentować Polskę podczas Mistrzostw Europy - obie formacje przygotowane przez Łukasza Trokę.

W finale uklasyfikowała się także Mini Formacja Rytm Kids
w choreografii Małgorzaty Troki, natomiast w półfinale Mini Formacja Juniorów.

Gratulujemy wszystkim grupom i trenerom Małgorzacie i Łukaszowi Trokom oraz Karolowi Prądzińskiemu - jesteście wspaniali.

Pani Joanna Szwed wraz z instruktorami, zapraszają od września do studia tańca wszystkich zakochanych w tańcu i muzyce, aby dołączyli do naszej wielkiej rodziny. Zapraszamy naszych absolwentów, ich dzieci oraz rodziny, naszych aktywnych tancerzy oraz tych przyszłych, którzy zapragną z nami spędzić wspaniałe chwile. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdziecie nas na f/DANCERYTM.

admin 24

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe