czwartek, 18 kwietnia 2024 04:39

MISTRZOSTWA POLSKI NA JEZIORZE GAŁĘŹNYM

5-6 września w Kościerzynie odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu długodystansowym pod patronatem Burmistrza Miasta Kościerzyna.

W Mistrzostwach udział wzięło ponad 70 zawodników reprezentujących 8 liczących się w kraju Klubów zrzeszonych w Polskim Związku Płetwonurkowania.
Zawodnicy UKS PCM MANTA Kościerzyna zdobyli 3 indywidualne medale. Złoto i tytuł Mistrza Polski wywalczył Marcin Łukowicz na dystansie 2000m. Brązowe krążki zdobyli: Szymon Kropidłowski na dystansie 1400m i Julka Greń na dystansie 800m.
Nie mniejszym sukcesem mogą się pochwalić także nasze klubowe sztafety. Złoty medal i tytuł Mistrza Polski wygrali chłopcy w sztafecie młodzieżowej w składzie: Franek Bystron, Michał Koliński, Szymon Kropidłowski i Nikodem Mierski. Srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski trafił do dziewcząt w sztafecie młodzieżowej w składzie: Maja Bachewicz, Julka Greń, Neli Wanta i Magda Majewska. Srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski wywalczyła sztafeta dziewcząt w kategorii Open w składzie: Julia Brzozowska, Nadia Dopierała, Julia Kiedrowska i Marta Majewska.
Organizatorem Mistrzostw Polski w tym roku był UKS PCM MANTA Kościerzyna, który uplasował się w generalnej klasyfikacji na bardzo wysokiej 3 pozycji zaraz po Lagunie 24 Toruń i Amfiprionie Olecko, które zdobyły I miejsce ex aequo.