W Łubianie przeprowadzono ekshumację

  • 24.05.2021, 15:22 (aktualizacja 23.06.2021, 10:10)
  • Redakcja koscierzyna24.info
W Łubianie przeprowadzono ekshumację
W czwartek 20 maja w Łubianie przeprowadzono prace poszukiwawcze w miejscu pochówku żołnierza z czasów II wojny światowej.Okazało się ,że miejsce w którym przez lata składano kwiaty jest mogiłą symboliczną, ponieważ w trakcie prac nie odnaleziono szczątek żołnierza.

Na informację o tym ,że na terenie Łubiany znajduje się mogiła nieznanego żołnierza firma poszukiwawcza trafiła na podstawie wpisu w internecie.

Niestety po odkryciu kilku warstw ziemi okazało się ,że w tym miejscu nie ma żadnych ludzkich szczątków. W tym miejscu warto dodać, że pozyskanie wszelkich możliwych zgód na przeprowadzenie ekshumacji trwa ponad rok czasu. W większości przypadków prace ekshumacyjne ujawniają szczątki ludzkie i  taka sytuacja jak w Łubianie zdarza się bardzo rzadko.

Wszystkie odnalezione szczątki żołnierzy niemieckich, są czyszczone później trafiają do tymczasowego depozytu a następnie przewożone na specjalny docelowy cmentarz. Szczątki z woj. Pomorskiego przewożone są aż pod Szczecin, na cmentarz w Glinnej gm.Stare Czarnowo

Redakcja koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Łukasz
Łukasz 27.05.2021, 10:57
Archeolog chyba nie wie na jakiej głębokości znajdują się mogiły. Wywalili koparką dziurę wielkości ziemianki :)
Stefek albo Wandzia
Stefek albo Wandzia 27.05.2021, 13:03
Może szukali szczątków Krecika, który (jak wiadomo) był czołowym działaczem podziemia...
Wiktor
Wiktor 25.05.2021, 16:51
Jak się nie mylę ojciec mówił że ten żołnierz zginął próbując wysadzić most kolejowy, więc może po eksplozji poprostu nie było szczątków do pochówku, a mogiła była symboliczna.

Pozostałe