Egzamin ósmoklasistów - znamy temat z jęz.polskiego

  • 25.05.2021, 10:16 (aktualizacja 25.05.2021, 11:22)
Egzamin ósmoklasistów - znamy temat z jęz.polskiego
Zacznie się we wtorek i potrwa do czwartku. Codziennie będzie inny przedmiot. Wtorek – język polski, który trwa 120 minut. Środa – matematyka, 100 minut. Czwartek – język obcy, 90 minut. Ósmoklasiści relacjonują w mediach społecznościowych, że na egzaminie z języka polskiego pojawił się "Pan Tadeusz". Do wyboru były jednak dwa tematy wypracowania. W rozprawce należało rozważyć, czy w trudnych sytuacjach można poznać samego siebie. Drugi temat dotyczył opowiadania o bohaterze wybranej lektury, który znalazł się w naszych czasach. Należało napisać o wspólnej przygodzie, w której wybrany bohater otrzymuje tytuł przyjaciela mądrości.

"Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać." – informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna.

We wtorek uczniowie piszą egzamin  języka polskiego muszą się zmieścić w 120 minutach. W środę matematyka i czasu mniej, bo tylko 100 minut. Czwartek to ostatni dzień, w którym trzeba będzie wykazać się znajomością języka obcego. Czasu też mniej, bo tylko 90 minut

Co można mieć na egzaminie

Uczeń na egzamin może przynieść wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę. ‎Nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎ W arkuszu egzaminacyjnym ‎z każdego przedmiotu znajdą się zadania ‎zamknięte (z jedną prawidłową odpowiedzią), jak i zadania otwarte (wymagające wpisania własnej odpowiedzi).

Zasady bezpieczeństwa

Na egzamin mogą przyjść tylko osoby zdrowe.
Na egzaminie nie może pojawić się osoba mieszkająca z osobą w kwarantannie lub ktoś objęty kwarantanną.
Na teren szkoły nie powinno się wnosić zbędnych rzeczy, np. maskotek czy telefonów.
Czekając na egzamin trzeba zachować odstęp 1,5 metra, koniecznie trzeba też pamiętać o zakryciu nosa i ust – maseczkę można zdjąć po zajęciu swojego miejsca w sali egzaminacyjnej.

Wyniki zdający poznają 2 lipca, a 9 lipca każdy uczeń otrzyma potwierdzenie ‎przystąpienia do egzaminu ósmoklasisty. 

Za rok egzamin będzie trudniejszy, ponieważ dojdzie kolejny dzień i kolejny przedmiot do wyboru: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia.

Egzamin ósmoklasisty 2021. Szczegółowy harmonogram

Wciąż panująca pandemia spowodowała przesunięcie egzaminu aż o miesiąc. Odbędzie się on nie w kwietniu, jak to miało miejsce do tej pory, lecz w maju.

Termin główny:

język polski – 25 maja 2021 r. (wtorek) – godz. 9:00
matematyka – 26 maja 2021 r. (środa) – godz. 9:00
język obcy nowożytny – 27 maja 2021 r. (czwartek) – godz. 9:00

Termin dodatkowy:

język polski – 16 czerwca 2021 r. (środa) – godz. 9:00
matematyka – 17 czerwca 2021 r. (czwartek) – godz. 9:00
język obcy nowożytny – 18 czerwca 2021 r. (piątek) – godz. 9:00

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe