Minister i wojewoda w Lipuszu

  • 25.05.2021, 14:19
Minister i wojewoda w Lipuszu
W Lipuszu gościli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Marcin Horała i Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich. Wizyta dotyczyła inwestycji realizowanych przez gminę Lipusz przy wsparciu środków z programów rządowych.

oście odwiedzili uruchomiony w tym roku Żłobek Remusek w Lipuszu. Inwestycja ta została dofinansowana w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3„MALUCH+” edycja 2020 kwotą 726 tys. zł. Dodatkowo w ramach edycji 2021 gmina pozyskała dodatkowe środki w wysokości 80 zł na jedno dziecko miesięcznie z przeznaczeniem na funkcjonowanie żłobka. W tym miejscu należy też zaznaczyć, że dzięki środkom pozyskanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na realizację projektu „Organizacja opieki nad dziećmi do lat 3 szansą na zwiększenie zatrudnienia w Gminie Lipusz” rodzice ponoszą jedynie symboliczną opłatę za pobyt dzieci w wysokości 100 zł miesięcznie. Goście byli zachwyceni warunkami stworzonymi dla najmniejszych mieszkańców gminy w żłobku. Dyrektor żłobka i Zespołu Szkół w Lipuszu Barbara Edel zaprezentowała również Przedszkole Remusek oraz lipuską szkołę. Na hali sportowej minister i wojewoda spotkali się także z tegorocznymi Mistrzami Województwa Pomorskiego w Piłce Ręcznej Chłopców rocznik 2009. Była to okazja do złożenia gratulacji zawodnikom i trenerowi Robertowi Klasa.

Kolejnym etapem wizyty były obiekty remontowane w ramach programu Ministerstwa Sportu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej". W ubiegłym roku gmina Lipusz kosztem 1 mln zł, przy wsparciu 387 tys. z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przeprowadziła remont boiska piłkarskiego z automatycznym nawadnianiem i oświetleniem, remont kortów tenisowych z oświetleniem, wyminę nawierzchni boiska piłkarskiego i remont boiska wielofunkcyjnego wraz z wymianą oświetlenia na „Orliku”, przebudowę zaplecza sanitarno-socjalnego przy boisku piłkarskim oraz remont wentylacji i wymianę oświetlenia na hali sportowej.

Na zakończenie wizyty goście zapoznali się z efektem realizacji ubiegłorocznego zdania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na ulicy Ks. Dunajskiego i Ks. Trzebiatowskiego w Lipuszu. Wójt gminy przedstawił także dofinasowany w tym roku z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zakres jednego z zadań tj. Przebudowę dróg gminnych oraz chodników na ul. Bohaterów, Krótkiej, Jaśminowej w Lipuszu. Na zadanie to gmina pozyskała 50 procent dofinansowania w wysokości 470 tys. zł W ramach RFRD w tym roku gmina Lipusz zrealizuje jeszcze zadanie Przebudowa dróg gminnych oraz chodników na ul. Szerokiej, Brzechwy, Różanej i 8 Marca w Lipuszu również dofinansowane w 50 procentach (480 tys. zł).

Ubiegłoroczne wsparcie rządowe na realizowane przez gminę Lipusz inwestycje wyniosło blisko 2 mln zł tj. 1 980 185 zł.

html_html

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Prezes
Prezes 25.05.2021, 22:37
Już tym horałą to nie ma się czym chwalić...Nic dobrego

Pozostałe