Wspólnota - Zmień myślenie i zacznij żyć

  • 29.05.2021, 18:03
Wspólnota - Zmień myślenie i zacznij żyć
Słowem podzielił się ks. Antoni Bączkowski, proboszcz parafii Świętej Trójcy na Uroczystość Trójcy Świętej.

Ewangelia (Mt 28, 16-20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tomasz
Tomasz 01.06.2021, 16:50
Grecki termin metanoia znaczy nawrócić się, zmienić sposób myślenia na taki, który jest tożsamy z Objawieniem się miłości Boga, nie ludzi. "Trzeba bardziej słuchać Boga, a nie ludzi" (Dz. Ap). A JP II proponuje wierzyć w świetle rozumu (Fides et ratio). Polecam, to naprawdę przemienia życie.
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca"
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca" 30.05.2021, 21:57
Zmień myślenie? Wszelkie religie polegają na tym, aby ludzie przestali myśleć samodzielnie , krytycznie a zaczęli wierzyć (na słowo) cwaniakom w kieckach.
humanista
humanista 30.05.2021, 13:11
Chłopie, zmień myślenie i zacznij myśleć niezależnie, humanistycznie i uwzględnij i uszanuj inne myślenie innych ludzi. Zapewniam, myślenie nie boli, ale można dostać zmarszczek na czole.

Pozostałe