100 tysięcy złotych dla kościerskiego szpitala

  • 28.05.2021, 10:26 (aktualizacja 28.05.2021, 11:48)
100 tysięcy złotych dla kościerskiego szpitala
Szpital otrzymał dotację celową w wysokości 100.000 zł od Gminy Kościerzyna. Środki zostaną przekazane na zakup sprzętu oraz wyposażenia dla Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.

W dniu 27 maja Wójt Gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski wraz z przewodniczącym Rady Gminy Kościerzyna Andrzejem Bober przekazali na ręce prezes Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. Marzeny Mrozek symboliczny czek opiewający na kwotę 100.000 zł. 12 maja 2021r. została zawarta umowa dotacji celowej na zakupu sprzętu i wyposażenia dla Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z pododdziałem Patologii Ciąż.
 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentek, dokładamy starań aby zapewnić kompleksową hospitalizację na oddziałach ginekologii, położnictwa i neonatologii. Zależy nam na tym, aby mieszkańcy powiatu zgłaszali się właśnie do naszego szpitala ze względu na bezpieczeństwo i oferowany standard opieki. Jesteśmy wdzięczni, że chcąc realizować te założenia możemy liczyć na wsparcie Gminy Kościerzyna - mówiła Marzena Mrozek prezes Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o.

 

Dzięki wsparciu finansowemu od Gminy Kościerzyna możliwe będzie dokonanie wymiany na oddziale Położniczo-Ginekologicznym z pododdziałem Patologii Ciąż łóżek z 20-letnią historią. Otrzymane środki zostaną przeznaczone na zakup nowego wyposażenia do sal dla pacjentek w tym również stolików oraz dodatkowego specjalistycznego łóżka porodowego.

 

Jesteśmy jedną z gmin powiatu kościerskiego, która ma największy przyrost naturalny, z czego się bardzo cieszymy. Młodzi ludzie patrzą na wiele aspektów miedzy innymi na poziom opieki medycznej. Podwyższone standardy opieki zwiększają poczucie bezpieczeństwa w danym miejscu a to na pewno korzystnie wpływa na decyzje o powiększeniu rodziny. Tym samym życzmy naszym mieszkańcom, aby tych dzieci było jak najwięcej dzięki czemu, wszyscy będziemy patrzeć w przyszłość z większą nadzieją. Mam nadzieję, że kwota 100 tyś zł, którą dzisiaj wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Kościerzyna p. Andrzejem Bober przekazujemy przyczyni się do realizacji tego celu.-mówił Grzegorz Piechowski wójt Gminy Kościerzyna

 

Do podziękowań ze strony zarządu szpitala dołączył również lek. n. med. Marek Mool ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z pododdziałem Patologii Ciąż Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o., który w imieniu swoim, pracowników oraz pacjentek oddziału dziękował władzom gminy za przychylność i wsparcie w realizacji wielu zadań również tych planowanych w przyszłości.

 
html_html

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe