Starosta Kościerski odznaczona przez premiera

  • 28.05.2021, 14:01 (aktualizacja 28.05.2021, 14:07)
Starosta Kościerski odznaczona przez premiera
W obchodzonym w czwartek Dniu Samorządu Terytorialnego premier Mateusz Morawiecki i szef MSWiA Mariusz Kamiński wręczyli w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odznaki honorowe i dyplomy za zasługi dla samorządu terytorialnego.

Odznaczenia otrzymało ponad 60 samorządowców.

W woj. pomorskim odznaczeni zostali: burmistrz gminy Brusy Witold Ossowski, prezydent miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak i starosta kościerski Alicja Żurawska.

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego została ustanowiona rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 czerwca 2015 r. Nadaje ją minister spraw wewnętrznych i administracji za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego, 

Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest corocznie 27 maja, w rocznicę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów, które odbyły się do organów gmin w 1990 r. 

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ja
ja 29.05.2021, 10:19
PIS na Pomorzu jest mądre. Min. Horała, obecny wojewoda oraz wiceprzewodniczący sejmiku pomorskiego Karczewski bardzo umiejętnie wspierają starostę. Nie jest ona z PIS, ale mądrze z PIS współpracuje. Generalnie pieniądze przekazywane staroście idą de facto do na inwestycje, z czego głównie korzystają mieszkańcy.
pis
pis 28.05.2021, 22:55
Wiadomo, że dostaje kasę tylko dlatego, że ma koalicje z PiS i dobre układy z nimi. I co w tym złego. W przeciwieństwie do Lizakowskiego z PO, który miał i rząd i swojego posła Czuchę z partii dostaje krocie na inwestycje. W porównaniu z PO Pis daje swoim, dba o ich samorządy. Amy mieszkańcy na tym zyskujemy!
Gratulacje Panie dr Męczykowski
Gratulacje Panie dr Męczykowski 28.05.2021, 16:28
https://pl-pl.facebook.com/dar…
Zwierzak
Zwierzak 28.05.2021, 18:26
I co po takim doktoracie? NIC. Totalnie nic. Czysta megalomania.
obrzydliwe
obrzydliwe 28.05.2021, 17:40
Obrzydliwe tak nam namolnie narzucać tą bezwartościową prywatną informacje ! A cóż to takiego, że zrobił doktorat. Jak nisko trzeba upaść, by własne ego w ten sposób sobie łechtać! Dziś doktorat mają tysiące osób i to za znaczący dorobek naukowy.
bambo
bambo 28.05.2021, 14:54
Rozdają sobie nagrody za nasze pieniądze. K...wa
Do bambo
Do bambo 28.05.2021, 20:17
Podziel się informacja, ile w 2020 odprowadziłeś podatku, cwaniaku. Czytaj ze zrozumieniem-to odznaczenie a nie kasa idioto
Wiem
Wiem 28.05.2021, 14:54
Za układy z Pisiorami odznaczona
*** K
*** K 28.05.2021, 15:18
Boli zadek co? Szczególnie że Pani Starosta jest apolityczna i wszystko co robi, robi z myślą o powiecie. Nie układa się z żadną partią, nie robi kariery na plecach innych. Oj będą się malkontenci doszukiwać drugiego dna.
jan
jan 28.05.2021, 20:27
Co za bzdury! Pieniądze dostała w tym roku od rządu (PIS). Ekstra kilkanaście milionów.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.05.2021, 20:41
Pieniądze dla powiatu przeznaczone na inwestycje! To jest chore żeby biadolić, że włodarz dba o zarządzany przez siebie teren. A skąd mają być te pieniądze?! Z kosmosu?!

Pozostałe