Uczcili 77 rocznicę Boju pod Łubianą

  • 31.05.2021, 10:17 (aktualizacja 01.06.2021, 10:16)
Uczcili 77 rocznicę Boju pod Łubianą
W sobotę 29 maja br. w Łubianie odbył się 11 Rajd z okazji 77 rocznicy Boju pod Łubianą połączony z festynem patriotycznym z okazji Dnia Dziecka.

Każdy z uczestników rajdu stawił się na starcie w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Lubinie. W dwóch kategoriach pieszej i rowerowej wystartowały grupy zorganizowane, harcerze i ich rodziny oraz osoby indywidualne. 

Każda z osób biorących udział musiała zmierzyć się zadaniami z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ochrony środowiska, wiedzy z zakresu pierwszej pomocy  i innych zadań przygotowanych  przez harcerzy z 23 DH w Łubiany im. Remusowa Kara.

Pozostali uczestnicy festynu, którzy pozostali na miejscu, mogli się zmierzyć w konkursach plastycznych, puszczania latawców i rzutu frisbee. Dla wszystkich uczestników przewidziana była darmowa grochówka, drożdżówka oraz kawa i herbata. 

Impreza mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu UG Kościerzyna, członków Zrzeszenia Kaszubsko -Pomorskiego oddział w Łubianie, druhów z OSP Łubiana, Piramidy Pomocy, ratownictwa przedmedycznego 4 × 4 oraz skautów z ZHP z Łubiany.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Pomorskiego w ramach świetlicy środowiskowej w Kościerzynie.

html_html

Zdjęcia (45)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe