Szczepionka prezentem od rządu na Dzień Dziecka

  • 01.06.2021, 12:51 (aktualizacja 01.06.2021, 13:04)
Szczepionka prezentem od rządu na Dzień Dziecka
"Siódmego czerwca rozpoczniemy szczepienia przeciwko COVID-19 dzieci w wieku od 12 do 15 lat. To jest ponad 2,5 mln uczniów - powiedział Michał Dworczyk na konferencji prasowej. Toczą się badania nad dopuszczeniem do szczepienia dzieci w wieku 7-12 lat. Jest szansa, że we wrześniu będą wyniki tych badań. Jeżeli okażą się pozytywne, to my również będziemy, w oparciu o rekomendacje Rady Medycznej przy premierze, podejmowali decyzje w sprawie szczepień dzieci młodszych" - mówił minister Dworczyk.

Rozpoczynają się szczepienia młodzieży

Siódmego czerwca rozpoczniemy szczepienia przeciwko COVID-19 dzieci w wieku od 12 do 15 lat. To jest ponad 2,5 mln uczniów - powiedział Michał Dworczyk na dzisiejszej konferencji prasowej. Polityk dodał, że nastolatkowie będą szczepić się w punktach szczepień populacyjnych, działających w ramach Narodowego Programu Szczepień. Podawanie preparatu na razie nie odbędzie się w szkołach. Uruchomienie tej akcji planowane jest od września. - Toczą się badania nad dopuszczeniem do szczepienia dzieci w wieku 7-12 lat. Jest szansa, że we wrześniu będą wyniki tych badań. Jeżeli okażą się pozytywne, to my również będziemy, w oparciu o rekomendacje Rady Medycznej przy premierze, podejmowali decyzje w sprawie szczepień dzieci młodszych - mówił Dworczyk.

Horban ponagla rządzących

Zdaniem przewodniczącego Rady Medycznej przy premierze prof. Andrzeja Horbana "szczepienia dzieci w wieku od 12 lat powinny ruszyć jak najszybciej". "Do rozważenia jest, czy nie zorganizować ich w szkole lub w jej okolicy" - powiedział.

Najmłodszych też należy zaszczepić

Toczą się badania nad dopuszczeniem do szczepienia dzieci w wieku 7-12 lat. Jest szansa, że we wrześniu będą wyniki tych badań. Jeżeli okażą się pozytywne, to my również będziemy, w oparciu o rekomendacje Rady Medycznej przy premierze, podejmowali decyzje w sprawie szczepień dzieci młodszych - mówił Dworczyk.

Komisja Europejska gwarantuje skuteczność

Komisarz ds. zdrowia Stella Kyriakides poinformowała, że Komisja Europejska podjęła decyzję o zatwierdzeniu stosowania szczepionki BioNTech/Pfizer przeciwko COVID-19 dla dzieci w wieku 12-15 lat.

Europejska Agencja Leków (EMA) zatwierdziła już wniosek o rozszerzenie stosowania szczepionki Pfizer/BioNTech przeciw COVID-19 na dzieci w wieku od 12 do 15 lat.  Skuteczność preparatu Comirnaty potwierdzono u blisko 2000 dzieci w wieku od 12 do 15 lat, które nie miały oznak wcześniejszego zakażenia.

 

Według EMA stosowanie szczepionki Comirnaty przeciwko COVID-19 u dzieci w wieku 12-15 lat będzie takie samo, jak u osób w wieku 16 lat i starszych.

Ma być podawana w formie dwóch zastrzyków, w odstępie co najmniej trzech tygodni.

 

 

html_html

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca"
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca" 07.06.2021, 23:17
Ostatnio w mediach głównego ścieku powiela się informację o wariancie "nepalskim" - tyle, że sami nepalczycy (mieszkańcy spod Himalajów) nic o nim nie słyszeli. Piramida kłamstwa, matactwa i dezinformacji jest już wyższa niż wszystkie 8-mio tysięczniki razem wzięte...
Janek
Janek 11.06.2021, 17:36
Straszono ludzi wariantem "indyjskim" - zaprotestowały Indie, że nic takiego tam nie ma miejsca. Podobnie było z wariantem "nepalskim" i pewnie innymi. Zatem wymyślono nazwę Delta, bo takiego kraju nie ma. Nikt nie zaprotestuje i nie obnaży kolejnego kłamstwa.
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca"
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca" 07.06.2021, 22:17
Proszę drodzy forumowicze, łaknący zdrowej rozsądnej opinii poczytać komentarze pod poniższym artykułem sortując od naj popularniejszych : https://wydarzenia.interia.pl/… . Przecież ta koronaściema, to jakieś szaleństwo i obłęd !!! Testują durne "bydło", czy co??
Obywatel
Obywatel 07.06.2021, 21:00
Kto wymyślił ruch antyszczepionkowy?
https://www.rmf24.pl/tylko-w-r…
Janek - "szur, foliarz. płaskoziemca"
Janek - "szur, foliarz. płaskoziemca" 07.06.2021, 22:38
Nie ładują się posty forumowiczów pod tym gniotem propagandowym... a chciałbym się dowiedzieć, co o tym myślą inni. Z pewnością tymczasowy błąd zostanie wkrótce naprawiony... W co wy gracie bandyci !
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca"
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca" 07.06.2021, 22:24
- i ty w to wierzysz, czy tylko powielasz zachodnią propagandę? Uszy więdną co się słyszy w tym materiale...
Kaszub
Kaszub 07.06.2021, 15:25
Do jakich manipulacji mogą posunąć się anty anty:
https://www.onet.pl/informacje…
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca"
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca" 06.06.2021, 22:44
https://wydarzenia.interia.pl/…
- ale dwie już tak? To jest to, o czym wspomniałem wcześniej w komentarzu - ludzie zaszczepieni pierwszą dawką nie mają już ochoty przyjmować drugiej (prawidłowa reakcja organizmu). Proszę drodzy forumowicze poczytajcie komentarze innych świadomych ludzi pod tym artykułem sortując je od "najpopularniejszych". Nie zawsze się to sprawdza, bo ferma trolli "na znak, sygnał" może wypaczyć nam ocenę sytuacji, ale ostatnio nie zauważam większych przekłamań. Dlatego polecam zgłębiać wiedzę i podchodzić do wszystkiego ze zdrowym rozsądkiem.
Kaszub
Kaszub 05.06.2021, 20:30
Ponad połowa mieszkańców naszego województwa została zaszczepiona - brawo dla nas
https://wiadomosci.wp.pl/przel…
Janek - szur, foliarz, płaskoziemca"
Janek - szur, foliarz, płaskoziemca" 06.06.2021, 06:14
Tyle że "pierwszą dawką", i stwierdził to nauczyciel informatyki z warszawskiego liceum... - faktycznie autorytet. Po drugą, jak w wielu państwach (np. USA) już nie przyjdą.
Fakty nie mity
Fakty nie mity 05.06.2021, 16:04
Przeczytaj i przeproś naukowy ignorancie.
https://wiadomosci.wp.pl/prosz…
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca"
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca" 04.06.2021, 23:12
Śmiercionka, zakrzepionka od globalistów dla naszych dzieci ?! Jakim prawem można wyzbyć się odpowiedzialności za szkodliwe skutki zdrowotne ze śmiercią włącznie po podaniu ów nieprzebadanego specyfiku ingerującego w nasze DNA? Bill Gates - jeden z najbardziej wpływowych ludzi na Świecie postanowił kilkanaście lat temu zainwestować w "szczepionki", bo przewidział że w niedalekiej przyszłości czeka nas "pandemia". Jasnowidz ! Dziwnym trafem ni z gruchy ni z pietruchy pojawił się śmiercionośny "świrus" zmodyfikowany ręką ludzką (potwierdzone) i raptem cały skorumpowany mainstream+politykierzy i "profesorowie" na okrągło straszą nas czymś, co nie ma oparcia w statystykach, czy faktach nachalnie wbijając nam od rana do wieczora dziabanie się nieprzebadanym preparatem ! Co jest do cholery grane - wszyscy już powariowali ? Prawdziwi lekarze są wzywani na "dywanik" pod tzw. Komisję Lekarską, która prosperuje głównie na układach i grantach od koncernów farmaceutycznych ! Drodzy forumowicze, czytający moje wypociny : myślicie, że komukolwiek z rządzących zależy na tym byście żyli zdrowi i szczęśliwi ? Na prawdę jesteście tak naiwni? Gdyby tak było, to wrócilibyśmy do naturalnych metod, ziołolecznictwa. Ale nad tym bandyci a'la Gates nie mają kontroli i nie wzbogacą się jakby chcieli, bo to antidotum mamy w zasięgu ręki, na naszych polach, łąkach, zboczach, czy lasach a nie w ropopochodnych specyfikach, które nie mają na celu człowieka wyleczyć a "leczyć" i uzależniać chorych od kolejnych "medykamentów". Tylko mądrość, wiedza i świadomość pozwoli nam przetrwać. Pozdrawiam serdecznie myślących.
Kenny Ketchuoki
Kenny Ketchuoki 04.06.2021, 09:52
Ten portal spadł na dno. Jak można taką tendencyjną, sugerującą grafikę użyć ? Dno dziennikarskie. Portal katolicko, antyszczepionkowy !!
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca"
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca" 07.06.2021, 00:17
Wg ciebie systemowy sługusie dziecko po podaniu nieprzebadanego specyfiku powinno być promiennie uśmiechnięte? Kto cię spłodził sprzedajna pro-szczepionkowa łachudro ! Wstydź się, że matka Ziemia nosi takiego gnoja.
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca"
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca" 04.06.2021, 22:22
Przecież ostatnie twoje imię, to podobno "Janek", które przejąłeś ode mnie na złość by mnie oczernić. Po co się ukrywasz i palisz franka sponsorowany Judaszu ?
Tomek
Tomek 03.06.2021, 12:18
Wzruszająca historia o głupocie

https://www.onet.pl/informacje…
Zaszczepiony kaszub
Zaszczepiony kaszub 03.06.2021, 12:02
Łał co za liczba 620 834 osoby zaszczepiły się ostatniej doby. Brawo rodacy, jednak w narodzie jest mądrość brawo.
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca"
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca" 03.06.2021, 16:26
Płacą ci od każdego zaszczepionego, co się tak podniecasz ?
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca"
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca" 03.06.2021, 16:23
Komy służysz systemowy Judaszu ! - szczepienia nieprzebadanym preparatem będącym wciąż w fazie eksperymentu na ludziach mają na celu jedynie to, by złagodzić przebieg choroby. I nic więcej. Zaszczepieni dalej w maskach muszą popindalać, dalej mogą zarać innych ! Co jest z ludźmi, którzy przeszli "covida" (grypę) i nabyli odporność, posiadają przeciwciała? Czy naturalna samoobrona organizmu jest już niewystarczająca? PPo co "szczepić" dzieci ?!!! Pytam ponownie : co jest w tych preparatach modyfikujących nasze DNA, że na siłę chcą nam je wstrzyknąć? W co bawią się ludobójcy, którzy opłacają media, rządy i pseudo profesorów, oraz naukowców ?! Boją się nowej Norymbergii, więc do niczego nas nie zmuszą, ale będą namawiać oprawcy i poplecznicy pokroju Mengele i Gates'a. W********ać z szczypawkami i ze sprzedajnymi popychadłami namawiającymi do tego cholerstwa jak ten sługus systemu poniżej - podpisujący się przeróżnie, ale ostatnio moim stałym nick'iem (Janek), którego używałem od ponad roku !!! Już sam ten fakt świadczy, że to bezczelny typ !
Janek kaszub
Janek kaszub 03.06.2021, 21:24
Już się wygardłowałeś ?
Uświadom sobie że twoja antycovidowa i antyszczepionkowa krucjata wpisuje się we wrogie działania dezinformacyjne rosyjskiej fermy troli. Jak to zrozumiesz i przemyślisz to w końcu idź się zaszczep i bądź zdrów towarzyszu.
Janek Trepczyk
Janek Trepczyk 02.06.2021, 14:23
Jednak się szczepimy
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca"
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca" 01.06.2021, 23:31
#NIEszczepimysię ! https://www.facebook.com/group…
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca"
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca" 01.06.2021, 22:38
Kodeks Norymberski - https://pl.wikipedia.org/wiki/…
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca"
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca" 01.06.2021, 17:31
Powariowali do reszty ! Tylko się zbliżcie z tym cholerstwem do mojego dziecka, tu ubiję kak sabaku !
rurk
rurk 01.06.2021, 20:56
Powinni ci odebrać to dziecko za niezaszczepienie go
Wyluzuj
Wyluzuj 01.06.2021, 18:20
Przecież te szczepienia nie są obowiązkowe, więc nie musisz nikogo ubijać.

Pozostałe