Dzień Ziemi w Kościerzynie

  • 25.04.2016, 13:35 (aktualizacja 26.04.2016, 13:22)
  • admin 24
Dzień Ziemi w Kościerzynie
Barwny korowód ulicami miasta, a następnie ekologiczny festyn w Ogródku Jordanowskim – tak wyglądało kościerskie świętowanie Światowego Dnia Ziemi. W tym roku pod hasłem „Pilny temat niska emisja”.

W piątek o 9.30 spod Zespołu Szkół Publicznych nr 1 wyruszył marsz ulicami Skłodowskiej, Ks. Zmartwychwstańców, Wybickiego i Szopińskiego. Korowód stworzyli przedszkolacy oraz uczniowie z naszego powiatu. Hasła wypisane na transparentach nie pozostawiały wątpliwości, że w całym tym zamieszaniu chodzi o zwrócenie uwagi na ochronę środowiska. Końcową stacją korowodu był Ogródek Jordanowski.

 

Na uczestników czekały ekologiczne stoiska, na których zobaczyć można było na przykład różne zastosowanie baterii solarnych. Pojawiło się też stanowisko KOS-EKO, na którym można było zasięgnąć informacji o wodzie, która płynie z kościerskich kranów.

 

Trudno sobie wyobrazić, by na Dniu Ziemi zabrakło Nadleśnictwa, które włączyło się w akcję „Drzewko za makulaturę”. Jak powiedział nam nowy nadleśniczy Nadleśnictwa Kościerzyna Krzysztof Frydel, ta inicjatywa ma same plusy, a największy to pewność, że przyniesione tu odpady nie trafią do lasu, a przydomowe ogródku wzbogacą się o nowe drzewa i krzewy.

 

 

Mimo chłodu w Dniu Ziemi wzięło udział kilkaset osób. Młodzież przygotowała ekologiczne przedstawienia i prezentacje, a maluchy zaprezentowały umiejętności taneczne.   

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe