Wdzydze - 4 czerwca rusza V Festiwal Biegów Polski Północnej

  • 01.06.2021, 13:51 (aktualizacja 01.06.2021, 14:00)
Wdzydze - 4 czerwca rusza V Festiwal Biegów Polski Północnej
Zbliża się V edycja Festiwalu Biegów Polski Północnej – wydarzenia oznaczanego mianem najlepszej imprezy biegowej w Polsce północnej. W wyjątkowym miejscu i w wyjątkowej oprawie miłośnicy biegania z całego kraju zmierzą się z 3-dniowym wyzwaniem walki o HARD RUNNERA. Warto podkreślić, że szykuje się kolejny rekord frekwencji, co sygnalizuje zainteresowanie Kaszubami, jak i formułą 5 biegów w niecałe 3 dni.

Biegacze i biegaczki z całej Polski od 4 do 6 czerwca 2021 roku pokonają 5 dystansów o łącznej długości 52,6 km, walcząc o tytuł oraz statuę Hard Runnera. Piątek – 15 km, sobota – 10 km i 5 km, niedziela – 21 k i 1,6 km. Ci, którzy spróbowali w poprzednich latach są zachwyceni i co roku czekają na aktywny weekend we Wdzydzach. 

W tym roku będzie szansa także dla miłośników nordic walking i rowerów, którzy przez 3 dni również będą mogli powalczyć o tytuł i statuę – dystanse w programie imprezy. Rokrocznie dawkę humoru przynosi bieg przebierańców, w którym po prostu trzeba wystartować. Przygotowaliśmy także szereg biegów dla dzieci i młodzieży (inauguracja cyklu Małe Kaszuby Biegają 2021).

Trasy prowadzone są w 100% przez piękne lasy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Każdy uczestnik za pokonany dystans otrzymuje pamiątkowy medal z motywem kaszubskim, po każdym z biegów odbywają się dekoracje zawodników, dostępna będzie także gastronomia i bezpłatna kawiarenka. Weekendowy wysiłek ukoronuje ciężka statua. Dla uczestników Festiwalu przygotowaliśmy także koszulkę dedykowaną imprezie.

Wdzydze Kiszewskie to cudowna miejscowość położona w Gminie Kościerzyna, na południu Kaszub we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym. Otoczona jeziorami i lasami. Znajduje się tutaj najstarszy polski skansen oraz wieża widokowa, zaś Jezioro Wdzydzkie nazywane jest Morzem Kaszubskim. Każdy kto przyjedzie do Wdzydz będzie mógł uciec od codzienności i aktywnie odpocząć w spokoju i naturze.

W zeszłym roku, z uwagi na pandemię, impreza odbywała się w formie wirtualnej. Dziś również w takiej formie można zdobyć Hard Runnera, lecz większość miłośników aktywności fizycznej z całej Polski zawita do Wdzydz. Wiemy, że hotele, pensjonaty i domy wczasowe we Wdzydzach są w pełni obłożone, co nas niezmiernie cieszy.

Zapisy trwają na platformie https://zapisy.info/ do 2 czerwca, później będzie możliwość rejestracji w biurze zawodów.

html_html

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe