Wdzydze Kiszewskie. Za nami wielkie 3-dniowe święto biegaczy

  • 07.06.2021, 11:37 (aktualizacja 07.06.2021, 12:26)
  • @ admin24
Wdzydze Kiszewskie. Za nami wielkie 3-dniowe święto biegaczy
Nareszcie. To słowo rozbrzmiewało na ustach wielu zawodników weekendowego V Festiwalu Biegów Polski północnej we Wdzydzach Kiszewskich. W zawodach, które rozpoczeły się w piątek wystartowały setki zawodników, którym dopingowała licznie zgromadzona publiczność.

Była to już V edycja tej popularnej imprezy dla biegaczy.Na mecie stanęli miłośnicy biegania w różnym wieku od najmłodszych do seniorów. Pomimo upalnej pogody i dużego zmęczenia, uśmiech nie znikał z ust zawodników.

Specjalne trasy przygotowano również dla rowerzystów i miłośników nordic walking.

Rowerzyści mieli do wyboru trasy o długości 15 km i 21 km, natomiast dla biegaczy przygotowano leśne dystanse od 5 do 21 km. Flagowym biegiem  był Półmaraton Stolema o długości 21 km, który odbył się w niedzielę.

Najważniejszą nagrodą tych zawodów był tytuł Hard Runnera. Aby go zdobyć zawodnicy musieli ukończyć pięć biegów (15 km, 10 km oraz 5 km, Półmaraton Stolema oraz Kaszubską Milę). Z uwagi na wysokie temperatury było to nie lada wyzwanie ale jak podkreślało wielu uczestników , nie tylko o rywalizację w przypadku tej imprezy chodziło.

Najbardziej widowiskowym biegiem, który wzbudził dużo emocji był bieg przebierańców, który odbył się w sobotnie popołudnie. 

Głównym organizatorem tego wydarzenia było Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej" Kaszuby Biegają". 

 

@ admin24

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe