Szczury w centrum Kościerzyny

  • 07.06.2021, 13:06 (aktualizacja 12.06.2021, 17:44)
Szczury w centrum Kościerzyny pixabay.com
W jednym z kościerskich parków w centrum miasta pomiędzy ul.Wojska Polskiego i Dworcową zadomowiły się szczury. Jak podaje portal nowepomorze.pl przyczyną może być dokarmianie kaczek, które tutaj zamieszkują.

Szczur kojarzy się ze śmietnikiem i mnóstwem śmierdzących odpadów. Dlaczego więc zadomowił się w centrum miasta ? 
Może to świadczyć o łatwym dostępie do pokarmu. Są nim odpady, które w tym miejscu rozrzucają dla kaczek mieszkańcy. Niedawno też w tym miejscu stanął też specjalny automat z karmą przeznaczoną właśnie dla tych ptaków.

Na razie szczury są niegroźne natomiast ciepła pogoda i gnijące resztki pokarmowe na pewno będą sprzyjały ich rozmnażaniu. Czy  w takim razie czeka nas w tym roku inwazja gryzoni ?

Niepokojącym może być fakt, że niedaleko tego miejsca powstał park zabaw przeznaczony dla najmłodszych. W jego sąsiedztwie przepływa strumyk, który połączony jest z pobliską rzeką, w której nabrzeżu szczury mieszkają. Na terenie parku sprzedawane jest jedzenie więc z pewnością będą jego resztki a za nimi pojawią się gryzonie. 

Pojawienie się szczurów na terenie rekreacyjnym na pewno nie będzie stanowiło dobrej reklamy dla tego miejsca.

Podsumowując warto ponaglić władze naszego miasta, aby zajęły się problemem, póki nie jest za późno. 

W myśl ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi pisze, że "właściciel, posiadacz lub zarządzający nieruchomością obowiązani są utrzymywać ją w należytym stanie higieniczno-sanitarnym w celu zapobiegania zakażeniom i chorobom zakaźnym, w szczególności (...) zwalczać gryzonie, insekty i szkodniki...”.

Z informacji uzyskanych od burmistrza Michała Majewskiego wynika, że nadzór nad rzeką sprawuje Państwowe Gospodarstwo Wodne "WODY POLSKIE". Skierowaliśmy więc zapytanie do Wód Polskich i czekamy na wyjaśnienia. Z uzyskanych informacji wynika, że o sprawie nic nie wiedzą, ponieważ nikt nic nie zgłaszał. Poprosiliśmy więc, aby naszą informację przyjęto jako zgłoszenie. O sprawie będziemy informować.

Zdjęcia: nowepomorze.pl

html_html

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

OBSERWATOR
OBSERWATOR 09.06.2021, 00:59
Kuny są tutaj . Mają nory na terenie TAD MET . Szczury są tutaj, kaczki są i bezdomne ***y ***e , szczajace i żygające ...he to dopiero roznoszą zaraze . Szczury to inteligentne zwierzeta a za tym i czyste zwierzeta . Ich mocz jest toksyczny a nie sam szczur . To co ....miasto zrobi cos z bandą chlorów śmierdzących obnażających się przy dzieciach I NIE TYLKO pijących , ćpających i turystów oraz gości straszących i nękających o drobne itd , itp ...A figura Jezusa jest tak zasrana od tyłu i zaszczana, że dopiero z tamtąd zakażenia idą . Ci co w systemie siedzą to płacić muszą ale banda albo ***ów może wszystko ...*** i chlać gdzie popadnie ale tylko TY odlej się raz bo z imprezy lub nagle wyjatkowa inna albo przejdź się gdzieś z piwkiem albo bez szmaty ...nooo to bandyto jeden ...bloczek i PŁACISZSZSZSZ ! Do roboty MIASTO I SŁUŻBY ...sprzątać ten syf PROSZĘ .
olaf
olaf 08.06.2021, 19:34
Śmieszny tekst, śmieszne komentarze. Ludzie myślą, że tylko oni mieszkają na tej planecie. I myślą, że jak czegoś nie widać na co dzień, to tego nie ma. Tymczasem szczurów jest pięciokrotnie więcej na świecie niż ludzi. Nic zatem dziwnego, że czasem ktoś je dojrzy.
biolog
biolog 08.06.2021, 18:29
karczownik ziemnowodny= szczur wodny
Sterek albo Wandzia
Sterek albo Wandzia 08.06.2021, 16:39
A może to inżynierowie, lekarze i rzemieślnicy, których przybycie wzbogaci nas kulturowo??? XD
oka
oka 08.06.2021, 15:23
Skandal ! Za chwilę będą nad kaplicznym a tam jest plac zabaw !
ja
ja 08.06.2021, 10:27
To pokazuje stan tego miasta . H..j , d..pa i szczurów kupa...
Czytelnik
Czytelnik 07.06.2021, 20:49
Przy głównym chodniku na ul. Staszica (blok koło tzw. "pawilonu" /"samu"), zaraz obok studzienki kanalizacyjnej pojawiły się takie same dziury w ziemi. Niemal z dnia na dzień jest ich coraz więcej. Być może tam też zadomowiły się jakieś gryzonie
Stefek
Stefek 08.06.2021, 16:45
Tam od lat są gryzonie - Menello Pospolico
ja
ja 07.06.2021, 15:12
Czy nie podlega on ochronie
Falco
Falco 09.06.2021, 00:14
Podlega częściowej ochronie
p
p 07.06.2021, 13:55
To karczownik ziemnowodny, a nie żadne szczury
Tfoja stara
Tfoja stara 08.06.2021, 20:59
Czyli szczur wodny :)

Pozostałe