Jest nowy szef oświaty w kościerskim magistracie

  • 07.06.2021, 14:10 (aktualizacja 07.06.2021, 14:15)
Jest nowy szef oświaty w kościerskim magistracie
Karol Narloch został nowym dyrektorem Biura Obsługi Placówek oświatowych w Kościerzynie. Zastapił na tym stanowisku Alicję Kirstein, która osiągnęła już wiek emerytalny.

W wyniku konkursu na stanowisko dyrektora Biura Obsługi Placówek Oświatowych burmistrz miasta postanowił mianować na to stanowisko Karola Narlocha. 

Nowy dyrektor jest absolwentem Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku na kierunkach Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza oraz Pedagogika Pracy Socjalnej ukończył min. Zarządzanie Oświatą oraz Zarządzanie „Szkołę Menedżerów” na Uniwersytecie Gdańskim. Wykładowca akademicki, wieloletni pracownik w biznesie na stanowiskach kierowniczych. Od 2017 r. Dyrektor Pomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, wcześniej Kierownik Biura Powiatowego w Kościerzynie.

W międzyczasie Karol Narloch  piastował funkcję społeczną jako prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Placówek Resocjalizacyjnych w Kościerzynie.

Mieszka w Kościerzynie i ma 41 lat.

 


 

html_html

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obatel
Obatel 09.06.2021, 22:34
Wywali z ARiMR na początku roku. Pewnie ciężko było bez roboty. Zawodowy Dyrektor, teraz na odcinku Oświata
Tadzio
Tadzio 08.06.2021, 23:27
Napisać możecie wszystko barany, prawda i tak się obroni !
A pan Narloch pięknie zyskuje na popularności.
Grześ
Grześ 08.06.2021, 23:24
Nie podzielam w żadnej mierze sympatii politycznych Pana Narlocha, a tym bardziej p. burmistrza Majewskiego. Nie mam jednak najmniejszych wątpliwości, że p. Narloch ma wszystkie przymioty, by doskonale zarządzać miejską oświatą i nadrobić cywilizacyjną zapaść w jakiej obecnie się znajduje. Obroni się wynikami, stylem zarządzania i ponadprzeciętną kulturą osobistą. O inteligencji nie wspomnę. Większość poniższych komentarzy jest wynikiem albo nieznajomości osoby, albo zwykłej intelektualnej impotencji. Myślenie i rozumienie to towar dziś mocno deficytowy, co ten rynsztok komentarzy potwierdza!
kolo
kolo 09.06.2021, 16:40
Rozumiem, że to Twój ideał osobisty. Ni to pedagog ni to rolnik, ale z "przymiotami" :))
Obietnice Dżentelmena
Obietnice Dżentelmena 08.06.2021, 21:57
W artykułach znajdujących się pod poniższymi linkami Burmistrz Majewski obiecywał, że Piotr Lizakowski będzie mógł wrócić z bezpłatnego urlopu na stanowisko dyrektora BPO po przejściu na emeryturę przez Panią Kirstein.
Nazywał to porozumienie i zobowiązanie dżentelmeńską umową.
Jak realizacja taki dżentelmen i dyplomata.

https://***/artykul/burmistrz-dogadal-sie/788048

https://weekendfm.pl/?n=53264

https://dziennikbaltycki.pl/ko…

Ja
Ja 08.06.2021, 21:34
Brawo burmistrzu Majewski ! Wybor dyrektora Narlocha był najlepszym z możliwych w tym momencie.
ja
ja 08.06.2021, 18:37
Dyrektor Narloch w ARiMR miał i ma świetną opinię. Tęsknią za nim od 3 miesięcy bardzo. Tak PIS zarządza, że po 2-5 latach wymienia kadrę zarządzającą i nie ma znaczenia, jak świetne ma wyniki. W PO i PSL pracowali dożywotnio, jeśli mieli 10-20 zarzutów prokuratorskich i wielokrotnie pracowali nawet z więzienia.
AZ
AZ 08.06.2021, 20:50
Te wyniki które się bronią to te ostatnie miejsca w statystykach i brak materiałów biurowych w powiatach. Jeśli to masz na myśli to szacunek... Zdaniem pracowników zniszczył przez 3 lata to co zostało wypracowane przez kilkanaście lat przez merytorycznych pracowników
Ja
Ja 10.06.2021, 14:12
Szkoda, że nie patrzy nikt na stan w Agencji obecnie, po zmianie. Jest o wiele gorzej..
były współpracownik
były współpracownik 08.06.2021, 23:17
Potwierdzasz kłamczuchu że jesteś wieśniakiem i małym człowiekiem. Karola nie trzeba bronić, jego wyniki bronią się same.
Pozamiatane buraku !!!
AZ
AZ 09.06.2021, 07:47
Ja nikogo nie wyzywam wpisując swój komentarz "były współpracowniku". Ale z jednym Twoim sformułowaniem się zgadzam... tak w ARiMR mnóstwo spraw pozamiatał Pan Narloch ale w tym negatywnym znaczeniu.
Jan
Jan 09.06.2021, 17:45
Panie AZ. Czas zmienić lewicowe patrzenie na świat. Niewątpliwie dyrektor Narloch zrobił porządek w ARiMR, choć na przeczę mogło być kilku niezadowolonych, nawet Jezus nie dogodził wszystkich. Ja osobiście łsyszałem same superlatywy. Pozdrawiam.
Ze zrozumieniem
Ze zrozumieniem 09.06.2021, 21:05
Pan AZ to raczej burak MM, buc jakich mało.
jan
jan 08.06.2021, 21:33
Primo. Mam info od grupy 10-osobowej i opinię bardzo dobrą od pracodawcy. A więc znów kłamiesz.
Secundo, Narloch pracował 5 lat, a nie 3. Tertio, sprawdź wyniki ARiMRu z 2010 i 2020, a zobaczysz przepaść. Pan Karol Narloch był świetnym dyrektorem!
AZ
AZ 09.06.2021, 07:56
Szanowny Janie, nie znajduje mojego zapisu ze Ten Pan pracował 3 lata ... Ale moze jednak cos mi umyka... Sprawdź statystyki porównując nie rok 2010 lecz lata 2016, 2017, 2018 do 2020 czyli w tej samej perspektywie realizacji programów. Jak porownywac to w odpowiednim zakresie. I miłego dnia życzę
Jan
Jan 09.06.2021, 11:25
W latach 2016 do 2020 wyniki były coraz lepsze. To są dane przekazywane w różnych mediach w województwie pomorskim przez ostatnie 5 lat. Więcej nie mogę napisać.
AZ
AZ 09.06.2021, 16:24
Nie muszę szukać wyników w mediach bo mój staż w ARiMR na Pomorzu to 14 lat pracy. Tyle mojego przekazu. Przyjemnego popołudnia życzę 😉
ZA
ZA 10.06.2021, 08:39
Drogi panie AZ chyba w innej agencji pan pracujesz, ja pracuję w ARiMR dosyć długo, co nieco wiem i widziałam, wyniki w ostatnich latach były najlepsze w historii ! Z faktami się nie dyskutuje. O stylu zarządzania, kulturze, elokwencji, szacunku do ludzi dyrektora Narlocha mogłabym pisać długo, to klasa sama w sobie.
Nie wiem co panem kieruje, zawiść, zazdrość może zwykła głupota a może jest pan po prostu miernym pracownikiem. Poprzedni przełożeni doceniali tylko swoich a dyrektor Narloch to porządny człowiek i doceniał tych uczciwie pracujących, nie było swoich i nie swoich.

Możesz pan bić pianę ale faktów nie zmienisz.
Jak ktoś tu napisał, anonimowo można napisać wszystko a prawda jest prawdą.
Miłego dnia.
GuGu
GuGu 08.06.2021, 22:48
Narloch to człowiek bonkosia, tak jak dyrektor Dolny PODR. Narloch wykonywał bardzo dziwne ruch kadrowe w ARIMR. Gościu bez doświadczenia w administracji z wielkim parciem aby być dyrektorem. Był w stanie z każdym się puścić! taka osobowość typowo pisowa!
Aa
Aa Wczoraj, 20:02
Zgadzam się , Pan Narloch bez znajomości z burmistrzem nigdy nie otrzymał by tego stanowiska, typowy pisowiec , z rolnictwa do oświaty , ciekawe co będzie dalej.
ja
ja 10.06.2021, 13:17
Atakując pan Narlocha popełniacie mnóstwo błędów. Proszę nauczcie się pisać.
tomek
tomek 08.06.2021, 18:19
portal jest tendencyjny!
Kolesia wyrzucili z ARiMR a teraz PISowy Burmistrz przyjmuje po linii partyjnej nieudacznika! czy nie byli lepsi inni kandydaci? czy najważniejsza była przynależność polityczna? czy człowiek bonkosia ma jeszcze jakies wpływy?
Paweł
Paweł 08.06.2021, 19:02
Oj kogoś boli wygrana Pana Karola . Panie Tomku radzę najpierw poznać bliżej Pana Karola. To naprawdę uczciwy człowiek szanujący dobro drugiego człowieka. A nieudacznik to najwyraźniej z Pana, skoro tak Pana boli wygrana Pana Karola 🤭
jan
jan 08.06.2021, 18:42
Bonkuś nia ma tu nic do gadania. Burmistrz powołał kilku osobową. Nie znam składu, ale pewnie większość zatrudniona przez Czuchę lub Modrzejewskiego i oni wybrali nalepszego kandydata. Ponoć najlepszy był Narloch i burmistrz wybrał. A wiecie, kto startował w konkursie ?
Wiemy jak było
Wiemy jak było 08.06.2021, 19:47
Czemu kłamiesz...komisja opiniowała jedynie. Miała wskazać 3 kandydatów z 3...ostateczna decyzję podjął sam i jednoosobowo sam Burmistrz
ktoś z PISt
ktoś z PISt 08.06.2021, 21:28
Piszesz nieprawdę opozycjonisto i okłamujesz społeczność kościerską. Po co to wszystko? Przecież wybory są za 2,5 roku?
UST AWA z dnia 21 listopada 2008 r. (DZ. U. 2008 Nr 223 poz. 1458
o pracownikach samorządowych w art. 13a. 1 poucz, iż "w toku naboru komisja wyłania nie więcej niż pięciu najlepszych kandydatów, spełniających wymagania niezbędne oraz w największym stopniu
spełniających wymagania dodatkowe, których przedstawia kierownikowi jednostki celem zatrudnienia wybranego kandydata". Koniec cytatu.
O
O 08.06.2021, 21:45
Czyli twierdzisz że Burmistrz złamał prawo?
ja
ja 08.06.2021, 20:46
Było tylko 3 kandydatów? A kto startował wiecie? Napiszcie proszę. Chciałbym zobaczyć kogo pokonał ten Narloch.
O..
O.. 08.06.2021, 23:15
Byłego vice burmistrza który przeszedł do ruchu Hołowni i za to przestał nim być- zajmował się między innymi Oświatą kiedy był vice. Oraz pracownica BOPO, która tam pracowała...
mark
mark 09.06.2021, 11:43
Wiceburmistrz się nie sprawdził. A pani z BPO nie znam. Może miała słabsze papiery i mniejsze doświadczenie? Nie wiem. Nie byłem w komisji.
:)
:) 08.06.2021, 17:24
Niesamowite, wczoraj cały czas same negatywne komentarze.... nagle dzionek i wysyp pozytywnych komentarzy.... widać PiS zatrudnia odpowiednich troili....
Marcin
Marcin 08.06.2021, 16:41
Brawo Panie Karolu! Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu i przede wszystkim bardzo pracowity. Gratulacje!
Jan
Jan 08.06.2021, 12:40
Pan Narloch zarządzał placówka rządowa przez 5 lat. Miał pod sobą ok. 400 osób. W czym widzicie problem? W tym, że na zarządzać 11_12 osobami? Sugerujecie, że po zarządzaniu na UG i takim doświadczeniu nie ma kwslikscji i kompetencji? Żenada.
AZ
AZ 08.06.2021, 20:35
Oj tak, zarządzał poprzez dyskryminacje, mobbing i absolutny brak uczciwości. Tylko tzw plecy polityczne pozwoliły mu się tak długo utrzymać w ARiMR. Jestem pracownikiem który mial wątpliwą przyjemność mieć tego Pana ze szefa. Powodzenia pracownikom oświaty życzę
Pracownik ARiMR
Pracownik ARiMR 09.06.2021, 09:25
A ty na pewno jesteś pracownikiem Agencji RiMR czy pomyliłeś agencje, bo jakieś brednie piszesz. To był nasz najlepszy dyrektor w historii, ze świeczką takich szukać! Jeszcze raz za wszystko dziękujemy Panie Dyrektorze!
Grześ
Grześ 08.06.2021, 23:23
Uważaj kolego piszesz niby anonimowo i sądzisz że rzucając takie oszczerstwa nie można pociągnąć Cię do odpowiedzialnosci?
Uważaj, uważaj myślę że cierpliwość pana Karola ma swoje granice.
Stanisław
Stanisław 08.06.2021, 12:11
Ależ się uaktywniła garstka miłośników fachowca z Agencji Restrukturyzacji Rolnictwa. Zabolało to, co napisała " przygnębiona"? Nie macie siły argumentu więc stosujecie argument siły, próbując zakrzyczeć słuszne spostrzeżenie. Nic z tego, mieszkańcy nie są głupi.
Janek
Janek Wczoraj, 20:47
- to odpowiada jedna i ta sama osoba (góra dwie) podpisująca się różnymi nickami. Czasami sam pisze prowokujący post i sam na niego odpowiada, by przykryć poprzednie tak by inne nie były widoczne na stronie głównej. W ten sposób właśnie umykają nam merytoryczne wiadomości, czy niewygodna prawda topione w rynsztoku bzdur i bezsensownych wypowiedzi. Wspomnę tylko, że to wyjątkowo podła postać, bez wiedzy i ogłady, siejąca ferment i zamieszanie dzień po dniu. To systemowy propagandzista, opłacony troll, który ogłupia nasze społeczeństwo. Pozdrawiam serdecznie.
Nauczycielka
Nauczycielka 08.06.2021, 11:49
Wlasciwy czlowiek na wlasciwym miejscu👍Powodzenia💪
ja
ja 08.06.2021, 09:51
Prawda jest inna. Spośród 19-20 ludzi zatrudnionych przez Majewskiego i różne spółki tylko 2 było z PIS (jedna osoba nie przepracowała nawet roku). Mam o to żal do burmistrza, że zatrudnia przede wszystkim ludzi opozycji.
Życzliwa
Życzliwa 08.06.2021, 09:37
Smutne, że tyle przygnębionych i zakompleksionych mieszkańców jest w naszej Kościerzynie.... Może, gdyby nie mielli problemów sami ze sobą, umieliby napisać coś życzliwego dla innych.... Wszystkiego dobrego Panie Karolu i powodzenia!!!
Wojtek
Wojtek 08.06.2021, 09:05
Piszcie, piszcie zakompleksione pierdoły, anonimowo możecie sobie używać.
Znam Karola i złego słowa nie powiem, wykształcony i z doświadczeniem zawodowym.
Gratuluję !
:)
:) 08.06.2021, 17:33
Rzeczywiście... podstawowe studia w Słupsku a nie na Uniwerku i najprawdopodobniej zaoczne... . Do tego dwa papierki na podyplomówce bez których nie mógł by startować ... oj jak mi zaimponowało wykształcenie.
Przygnębiona
Przygnębiona 07.06.2021, 23:06
Po prostu robi mi się niedobrze. Co zmiana szefa miejskiej jednostki to gorzej. Nie jesteśmy już miastem a grajdołem, gdzie nawet oświatą można kierować w ciemno. Czarnków ci u nas dostatek, jak widać
jan
jan 09.06.2021, 11:32
Jak to rozumieć? Lizakowski było gorzej? Kirstein jeszcze gorzej i Narloch znowu gorzej? A kiedy było lepiej? Za Stoppy?
Głupim narodem......
Głupim narodem...... 07.06.2021, 22:06
Sprzedawał pieczątki...teraz pokieruje oświata takie kariery tylko w PiS.
Sławek
Sławek 07.06.2021, 20:58
Był z Majewskim ministrantem ? Ktoś wie ?
Stefa
Stefa 07.06.2021, 20:02
Najważniejsze to zaslugo tego Pana... a raczej ich brak... oby ten Pan nie zniszczył kolejnej placówki...
Michałek