Za nami kościerski Dzień Dziecka

  • 08.06.2021, 10:50 (aktualizacja 11.06.2021, 15:28)
  • Krzysztof admin24
Za nami kościerski Dzień Dziecka
W niedzielę 6 czerwca w Kościerzynie odbyły się spóźnione o tydzień obchody Dnia Dziecka. Atrakcje przygotowano w trzech lokalizacjach: kinie "Remus", Muzeum Kolejnictwa, oraz Ogródku Jordanowskim. Największą radość w tym dniu mieli miłośnicy święta kolorów HOLI, którzy obsypali się kolorowymi proszkami w Ogródku Jordanowskim.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 9:00 w kinie REMUS w Kościerzynie gdzie najmłodsi mogli za darmo obejrzeć film na dużym ekranie. 

Kolejną lokalizacją, w której pojawiły się tłumy mieszkańców było Muzeum Kolejnictwa. Tutaj oprócz podziwiania starych parowozów można było przejechać się mini pociągiem, który prowadził burmistrz miasta. Mowa tu oczywiście o nowej atrakcji muzeum kolejnictwa, czyli kolejce lilipuciej. Dodatkowo organizatorzy zapewnili w tym dniu bezpłatny przejazd zabytkową drezyną napędzaną siłą mięśni.

Tradycyjnie już kolejną lokalizacją był Ogródek Jordanowski. Tam organizatorzy przygotowali dla najmłodszych najwięcej atrakcji. Były konkursy, gry i zabawy, w których główną nagrodą był rower.

Największym wydarzeniem tego dnia był festiwal kolorów HOLI. Zabawa rozpoczęła się z 50-minutowym opóźnieniem, jednak warto było poczekać. W górę wyleciały chmury kolorowego proszku, który obsypał czekający tłum dzieciaków.

Uśmiechnięte w tym dniu buzie najmłodszych mieszkańców naszego miasta były najlepszą oceną zorganizowanego dla nich święta.

Poniżej materiał wideo:

Krzysztof admin24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe