Nowy przewodnik dla kajakarzy

  • 08.06.2021, 11:29
  • Źródło: pomorskie.eu
Nowy przewodnik dla kajakarzy
Lokalna Organizacja Turystyczna Serce Kaszub wydała nowy, autorski przewodnik dla kajakarzy. Zawiera on szczegółowe opisy i mapy tras kajakowych na obszarze powiatu kościerskiego, a także wiele przydatnych wskazówek i informacji.

Turystyka kajakowa w naszym regionie jest świetnym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu. Czasami pozwala dotrzeć do niedostępnych miejsc, daje bliski kontakt z przyrodą, a na rzekach o wartkim nurcie dostarcza dużą dawkę emocji.

Przewodnik dla wszystkich kajakarzy

Przed każdą wyprawą kajakową należy zaplanować odpowiednią trasę, a pomocne są w tym m.in. fachowe publikacje. Jedną z nich jest nowo powstały przewodnik „Kajakiem przez Serce Kaszub”. Zawiera on szczegółowe opisy i mapy rzek i tras kajakowych na obszarze powiatu kościerskiego oraz przydatne wskazówki i informacje dla nawet najmniej doświadczonych kajakarzy. Ponadto wskazane są w nim liczne atrakcje turystyczne, rekomendowane miejsca noclegowe czy gastronomiczne oraz kontakty do organizatorów spływów kajakowych i wypożyczalni sprzętu wodnego.

– Mamy nadzieję, że ten przewodnik stanie się kompendium wiedzy dla wszystkim kajakarzy: tych lokalnych, jak i przyjezdnych, odwiedzających nasz region – mówi Agnieszka Lis, kierownik biura LOT Serce Kaszub.

Przewodnik „Kajakiem przez Serce Kaszub” dostępny jest w biurze LOT w Kościerzynie przy ul. Długiej 31 (lok. 48 na III piętrze), a także u członków tego stowarzyszenia.

Projekt został dofinansowany przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną.

Źródło: pomorskie.eu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe