Paczka dostarczana dronem ? Tak, to już się dzieje

  • 08.06.2021, 11:45 (aktualizacja 08.06.2021, 11:49)
Paczka dostarczana dronem ? Tak, to już się dzieje www.business-standard.com System dostarczania dronów skupi się na kompleksowym ekosystemie dla transportu logistycznego opartego na dronach i wykorzysta istniejącą sieć logistyczną.
Wspierany przez Google Dunzo program pilotuje dostarczanie leków dronem w Indiach. Impulsem będzie umożliwienie nagłych dostaw medycznych, które mogą obejmować szczepionki Covid-19 w ramach projektu „Medycyna z nieba”

Google-backed dostawa i e-commerce firma Dunzo Cyfrowy prowadzi konsorcjum Med-Air wraz z ekspertami z branży do prowadzenia BVLOS eksperymentalne (poniżej linii wzroku Wizualnej) dostawy Drone loty do leku z nieba Project '. Celem jest pomoc w poprawie dostępu do opieki zdrowotnej podczas pandemii Covid-19.

Projekt ma na celu dostarczenie zaopatrzenia medycznego różnym okręgom w stanie Telangana. Program zainicjowany przez rząd Telangany i Światowe Forum Ekonomiczne ma na celu wywarcie wpływu na dużą skalę i pomoc w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się Covid-19 w stanie. System dostarczania dronów skoncentruje się na kompleksowym ekosystemie dla transportu logistycznego opartego na dronach i wykorzysta istniejącą sieć logistyczną państwa.

„Telangana jest jednym z najbardziej proaktywnych stanów, które chcą przyjąć nowe technologie, a projekt „Medycyna z nieba” wykorzystujący drony jest zgodny z tymi samymi zasadami” – powiedział Jayesh Ranjan, IAS, główny sekretarz, Departament ITE&C, rząd Telangana . „Ten projekt jest jednym z pierwszych takich programów w kraju, w którym wiele dronów latało BVLOS, aby ustalić swoją propozycję wartości dla łańcucha dostaw opieki zdrowotnej . Wizją jest zapewnienie równości opieki zdrowotnej na obszarach wiejskich”.

Wykorzystując niedawną politykę Centrum dotyczącą przestrzeni powietrznej na niskich wysokościach dla dronów i bezzałogowych statków powietrznych, rząd Telangany bada zakres dostarczania świadczeń medycznych i opieki zdrowotnej za pomocą dronów w całym stanie. Rząd nawiązał współpracę ze Światowym Forum Ekonomicznym, rządowym think tankiem Niti Aayog oraz HealthNet Global w zakresie „Medycyny z nieba” przy wsparciu liderów medycyny, technologii i badań. Co więcej, ta bardzo potrzebna inicjatywa zagwarantuje również, że dostarczanie podstawowych produktów, takich jak szczepionki i leki, będzie nadal wspierane pośród wyzwań infrastrukturalnych i blokad.

„Doceniamy uznanie przez rząd Telangana roli, jaką technologia może odgrywać w dzisiejszym świecie w budowaniu bezpieczniejszych miast”, powiedział Kabeer Biswas, dyrektor generalny i założyciel Dunzo Digital. „Wierzymy, że nasz udział w projekcie „Medycyna z nieba” ułatwi stworzenie bardziej połączonego stanu i kraju, umożliwiając ludziom niemal natychmiastowy dostęp do szczepionek i leków z najludniejszych i najbardziej odległych obszarów Indii w najbliższej przyszłości”.

Od stycznia 2021 r. Dunzo odnotował 350-procentowy wzrost zamówień na leki. Od marca'21 do maja'21 Dunzo zdołał dostarczyć ponad 20 000 zamówień do szpitali. To, w połączeniu z dostarczaniem domowych posiłków, oksymetrów i innej pomocy medycznej, doprowadziło do wykładniczego wzrostu zamówień Dunzo o 204%. Dostarczając miliony zamówień za pośrednictwem usługi logistycznej B2B, pion B2B (business-to-business) firmy Dunzo rozwinął się również dwukrotnie, współpracując z wolontariuszami, organizacjami pozarządowymi i innymi organizacjami, aby dostarczać niezbędne produkty osobom w społeczności.

„Ponieważ nasi partnerzy dostarczający nadal zapewniają naszym miastom bezpieczeństwo na ziemi, pracujemy przez całą dobę, aby zaspokoić pilne zapotrzebowanie na niezbędne produkty” — powiedział Biswas. „Korzystając z technologii, możemy teraz zapewnić, że bez względu na to, gdzie mieszkają ludzie, najpotrzebniejsze rzeczy mogą i powinny do nich dotrzeć”.

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe