Ufundowali specjalne łóżko dla potrzebujących

  • 09.06.2021, 10:27 (aktualizacja 09.06.2021, 10:29)
Ufundowali specjalne łóżko dla potrzebujących
We wtorek 8 czerwca Fundacja "Piramida Pomocy" znana ze zbierania nakrętek przekazała na rzecz stowarzyszenia "Faktum" działającego przy kościerskim MOPS-ie specjalne łóżko rehabilitacyjne dla osób chorych.

Fundacja "Piramida Pomocy" która swoją siedzibę ma w niedalekich Sarnowach  zajmuje się zbieraniem nakrętek, spieniężaniem ich a za uzyskane środki kupowane są aparaty dla niedosłyszących dzieci. Fundacja kojarzona jest ze specjalnych koszy na nakrętki, które wykonane są w kształcie opony samochodowej. Kosze rozstawione są przed sklepami i punktami usługowymi na terenie całego województwa pomorskiego.

Kościerskie Stowarzyszenie "Faktum", do którego trafił ten dar zajmuje się opieką samotnych kościerskich seniorów. Członkami stowarzyszenia są pracownicy kościerskiego MOPS-u.

A jak jedno stowarzyszenie trafiło do drugiego?

Okazuje się, że żona obecnego wiceprezesa fundacji "Piramida Pomocy" była kiedyś pracownikiem stowarzyszenia "Faktum" i to właśnie ta osoba skontaktowała obie instytucje. Efektem współpracy był właśnie zakup łóżka rehabilitacyjnego, które zostało przekazane stowarzyszeniu "Faktum" i będzie służyło osobom potrzebującym. 

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe