Policjanci udaremnili kradzież samochodu

  • 09.06.2021, 09:35
  • @ admin24
Policjanci udaremnili kradzież samochodu
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali dwóch sprawców usiłowania kradzieży samochodu. 21-latek i 26-latek, mieszkańcy powiatu kościerskiego, spędzili noc w policyjnym areszcie. Odpowiedzą za to przestępstwo, za które grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny kościerskiej komendy w poniedziałek (7 czerwca br.), przed godziną 10, otrzymał zgłoszenie, że w Łubianie, gmina Kościerzyna, dwóch mężczyzn włamało się do mercedesa i próbują go ukraść. Sprawcy na widok poszkodowanego zaczęli uciekać vw golfem.

Oficer natychmiast powiadomił wszystkie patrole na terenie powiatu kościerskiego. W miejscowości Korne patrol policyjny zauważył poszukiwany pojazd, a w nim jednego z podejrzanych mężczyzn. Okazał się nim 22-latek.

Mundurowi zaczęli szukać drugiego z mężczyzn, 26-latka, którego znaleźli ukrytego w kontenerze. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci pracujący na miejscu zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków. Mundurowi ustalili, że dwaj zatrzymani przyjechali do Łubiany, by ukraść mercedesa, ale zostali spłoszeni przez poszkodowanego.

Zebrany materiał pozwolił przedstawić zarzuty usiłowania kradzieży samochodu, za co grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

@ admin24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe