Duży sukces uczniów "Ogólniaka"

  • 09.06.2021, 15:45
  • Krzysztof admin24
Duży sukces uczniów "Ogólniaka"
Dróżyna MÒDRÉ SERCA z I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie brała udział w pomorskim finale XLVIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Turystyczno-Krajoznawczego w Rumi. Ten dwudniowy konkurs sprawdza wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu krajoznawstwa i turystyki, topografii, bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pierwszej pomocy, jak również znajomość parków narodowych i krjobrazowych województwa pomorskiego i rozpoznawanie skał i minerałów.

Drużyna I LO w składzie Wiktoria Stolc, Amelia Wenta i Kacper Edel, mimo, że w tym konkursie brała udział po raz pierwszy, nie dała szans pozostałym zespołom i zdobyła pierwsze miejsce. Wygrała zarówno testy wiedzy, jak i konkurencje praktyczne: kolarski tor przeszkód, w którym liczyła się dokładność pokonywania przeszkód, a zawodnicy mieli do pokonania na rowerze tor przeszkód składający się z ósemki, równoważni, przenoszenia przedmiotu, rzutu piłką do celu i garażu, kajakowy tor przeszkód, w którym dwoma kajakami należało pokonać slalomem tyczki wbite w dno akwenu i samarytankę, w której drużyna musiała w zainscenizowanej sytuacji udzielić pierwszej pomocy w praktyce.

Oceniane były:

  • fachowość udzielonej pomocy,
  • sprawność,
  • spójność i organizacja podejmowanych czynności,
  • umiejętność współpracy między członkami drużyny,
  • znajomość zawartości apteczki.

Wyższość innych ekip musiała uznać tylko w marszu na orientację i w quescie terenowym, jednak w punktacji ogólnej za tę część zawodów wygrała.
W normalnych warunkach oprócz nagród rzeczowych rywalizowali by w finale krajowym, jednak z powodu szalejącej pandemii zawody te zostały odwołane.

Warto również wspomnieć, że wśród finałów wojewódzkich, ten pomorski, odbył się jako jedyny.

Wielkie podziękowanie dla organizatorów Oddziału Regionalnego PTTK im. Mariana Czyżewskiego w Gdańsku, I Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich w Rumi, komendanta imprezy Jacka Pałubickiego i sędziego głównego Sławomira Ostrowskiego, za to, że pomimo niesprzyjających warunków mieli tyle zaparcia, że doprowadzili ten finał do szczęśliwego końca.

Gratulacje również dla drużyny I LO w Kościerzynie za wytrwałość w przygotowaniu się do tego konkursu i zdobycie pierwszego miejsca.

Krzysztof admin24

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przedszkolak
Przedszkolak 09.06.2021, 23:32
"Dróżyna" ?!?!?!?!?! Kogo Wy tam zatrudniacie? Przedszkolaków do pisania. Szok!

Pozostałe