Skandaliczne zachowanie lekarki z przychodni NOVA

  • 09.06.2021, 21:09 (aktualizacja 23.06.2021, 10:06)
  • @ admin24
Skandaliczne zachowanie lekarki z przychodni NOVA https://nova-przychodnia.pl
Do naszej Redakcji napisała Pani Hanna zbulwersowana zachowaniem jednej z lekarek Przychodni „Nova” w Kościerzynie. Sprawa trafiła do Narodowego Funduszu Zdrowia, Rzecznika Praw Pacjenta oraz Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Lekarzy. Zanim jednak Pani Hanna skierowała pismo do powyższych instytucji, zwróciła się pisemnie do prezes Przychodni „Nova”. Nie wiem co bardziej bulwersuje: zachowanie lekarki czy odpowiedź prezes przychodni….?

Zaczęło się od porady telefonicznej i prośby o zapisanie pieluchomajtek dla 85-letniej kobiety. Poniższą sytuacje opisuje Pani Hanna:

„W dniu 29.04.2021 r. odbyłam telefoniczną poradę lekarską z dr Magdaleną S……, lekarzem rodzinnym mojej mamy, Teresy K……. Moja mama jest osobą osiemdziesięciopięcioletnią, matką czworga dzieci, walczącą z chorobą nowotworową od 2015 r., z orzeczeniem geriatry o występowaniu u niej demencji, z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, po udarze niedokrwiennym lewej półkuli mózgu. Poprosiłam o refundowaną receptę na pieluchomajtki dla mojej mamy, powołując się przy tym na dokumentację medyczną (głównie na orzeczenie geriatry), w posiadaniu której jest pani doktor. Odmówiła mi, tłumacząc, że wytyczne, jakie posiada, nie pozwalają jej na wystawienie takiej recepty. Zdaniem Pani doktor o tym, czy mamie przysługują refundowane pieluchomajtki, czy nie musi decydować, w mamy przypadku, opinia tylko i wyłącznie neurologa i stwierdzona przez niego choroba Alzheimera lub Parkinsona. Poprosiłam o dokładne przedstawienie wytycznych , na które się powoływała. Nie miała czasu, aby mnie z nimi zapoznać, więc ich wydruk zostawiła dla mnie do odebrania w rejestracji przychodni. Dowiedziałam się z zapisków sporządzonych na owym „dokumencie” przez Panią doktor, że powinnam „udowodnić” , że nietrzymanie moczu u mamy nie  jest wysiłkowe. Nie  poinformowała mnie, bo nie miała na to czasu, jak owo postępowanie dowodowe mam przeprowadzić, nie zaproponowała zbadania mamy w swoim gabinecie w czasie wizyty stacjonarnej, nie otrzymałam skierowania na badania specjalistyczne u neurologa.”

Pani Hanna dalej powołuje się na  Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 29 maja 2017 r. w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie , zmodyfikowanym w styczniu 2018 r. Pozycja 101 mówi o „zespołach otępiennych o różnej etiologii”. W tym samym akcie normatywnym napisano, że „osobami uprawnionymi do wystawiania zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne „ są,  między innymi, nie tylko lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie geriatrii, ale także „lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie medycyny rodzinnej”. 

Skarga trafiła najpierw do prezes przychodni „Nowa w Kościerzynie. Odpowiedź jednak zdumiewa. Pani Prezes oczywiście na wstępie informuje, że bardzo przykro jej z powodu zaistniałej sytuacji. Natomiast dalsza część pisma w naszym odczuciu wydaje się kuriozalna. Prezes zaznacza, że nie ma wykształcenia medycznego. Nie była świadkiem danej sytuacji i nie ma wpływu na kulturę osobistą osób dorosłych. Jednocześnie nie brakuje informacji o braku lekarzy na rynku, i jak wywnioskowaliśmy z dalszej części pisma „lekarz jest święty”.

Powalająca jest końcowa porada prezes Przychodni „Nowa”:

„W związku z niezadowoleniem Pani i Pani rodziny z pracy i kompetencji lekarza, mogą Państwo dwa razy w roku bezpłatnie zmienić lekarza – w naszej przychodni pracują tez inni lekarze lub też zmienić Przychodnie.”

Sprawa trafiła do Narodowego Funduszu Zdrowia, Rzecznika Praw Pacjenta oraz Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Lekarzy. Pani Hanna nie otrzymała wszystkich odpowiedzi, więc zapewne do tematu powrócimy.

@ admin24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mela
Mela 17.06.2021, 13:12
Afera o pieluchomajtki! Żaden szanowany portal nie pisał by o takich bzdurach! Nie doszło w tym wypadku nawet do zagrożenia życia i zdrowia pacjenta.Po prostu lekarz nie spełnił prośby pacjenta - bo widocznie nie mógł był ograniczony przepisami.
Zniesmaczony
Zniesmaczony 16.06.2021, 23:10
Artykuł żałosny. O niczym poprostu. Jedyny cel chyba to oplucie opisanej lekarki. Brak stanowiska drugiej strony. Ciekawe czy ktoś w ogóle pytał o nie. Ciekawe jaki ma w tym interes????Pismak od siedmiu boleści wysmarował beznadziejny gniot. Zdecydowanie powinien się tym zająć prawnik.
Były czytelnik
Były czytelnik 16.06.2021, 22:28
Artykuł poniżej poziomu dna!!!Tytuł jakby doszło do jakiegoś potwornego czynu!!!A tu o co chodzi? O pieluchy, które każdy może nabyć drogą kupna za niewielką sumę pieniędzy. Pytanie gdzie w tym szmatławcu przedstawiono stanowisko drugiej strony???Nie przedstawiono. Najwyraźniej służy wyłącznie wywołaniu hejtu na lekarza, który zapewne nawet nie miał okazji się wypowiedzieć. Drugi cel to chyba zaszkodzenie przychodni, która ma wyjątkowo dobrą opinię. Czyżby jakaś konkurencja zamówiła sobie artykuł??? Tym zdecydowanie powinien zająć się prawnik!!!!Poprostu szambo nie gazeta!!!
Oburzony
Oburzony 16.06.2021, 17:37
Przeczytawszy artykuł stwierdzam że tu chodzi o oczernienie pani doktor ,bo każdy pozytywny komentarz jest oczerniany i wyśmiany .Powinni się tym zająć prawnicy i taki portal się tym zajmuje żenada ,więcej nic z tej strony nie przeczytam .Wstyd .
Obiektywny pacjent
Obiektywny pacjent 16.06.2021, 09:10
Nie lubię pisać o sobie ale w tych artykułach widzę dużo niesprawiedliwości oczywiście wg. mojej skromnej osoby.Obrzydliwe jest to z jaką łatwością oczerniamy człowieka, który ma swoje uczucia problemy, pasje.Osobiście z przychodnią Nowa i panią doktor miałam styczność w czasie pandemii jak zdiagnozowano u mnie guza, pani doktor o której mowa w ciągu jednego dnia wystawiła mi kartę Dilo.Niestety okazało się że to nowotwór złośliwy.Tej przychodni i pani doktor jestem wdzięczna za szybką diagnostykę i mimo pandemii byłam diagnozowana i leczona natychmiastowo.To było rok temu.Druga moja styczność z tą przychodnią była w marcu tego roku jak osoby onkologiczne były szczepione od 15 .04 i było potrzebne skierowanie.Zadzwoniłam do przychodni Nowa. I pani doktor po kilku minutach rozmowy wystawiła skierowanie.Zadzwoniłam do punktu szczepień w Kościerzynie(szpital)po drugiej stronie słuchawki usłyszałam jak to zdobyłam, bo pacjenci onkologiczni skarżą się że to problem.Zgodnie z prawdą powiedziałam że w przychodni Nowa otrzymałam po kilku minutach rozmowy.W moim otoczeniu znam kilka osób, które dzięki dociekliwoś***ni doktor są dobrze zdiagnozowane i leczone z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć że ratujące życie..Najlepszym świadectwem dla pani doktor są pacjenci którzy u niej się leczą 15 lat .
była pacjenta NZOZ Klincz
była pacjenta NZOZ Klincz 15.06.2021, 14:06
Przychodnia Nova jest spółką? czy ma jednego właściciela?
Może ktoś odpowiedzialny z tej lecznicy zabierze rozsądny głos? i przedstawi stanowisko zwierzchników bo tak dalej być nie może-skoro z wpisów wynika,że już 10 lat temu ta lekarska była taka opryskliwa
Xxx
Xxx 14.06.2021, 19:49
Ta pani nie powinna tam pracować już dawno. Bardzo niemiła i niekompetentna. Syn był jeden raz u tej pani i ostatni. Przyszedł z kaszlem i skarżył się na ból w klatce piersiowej. Pani doktor nawet go nie osłuchała tylko dała mu skierowanie na SOR powiedziawszy, że ma zapalenie wyrostka. Porażka
Poniżony
Poniżony 13.06.2021, 12:09
Czy pozytywne komentarze wpisała sama pani M. S., czy pracownicy? Próbują się usprawiedliwić! Każdy pacjent miał styczność ze złym zachowaniem pani doktor tylko większość nie miała odwagi, ani sił, aby się przeciwstawić.
Beata
Beata 13.06.2021, 08:45
Hahahaha.
Jakoś dziwnie pojawiają się zadowoleni pacjenci. To powinno być normą,że pacjent wychodzi zadowolony z gabinetu lekarskiego a nie łaska!!!!!!!!!
Jestem w posiadaniu korespondencji w sprawie tej lekarski- z 20.10.2011r. i odpowiedź pani prezes zarządu K.K. prawie identyczna a odległość czasowa wynosi 10 lat.
Ciekawa jestem jak zareaguje Mateusz Gierszewski-wspólnik tej lecznicy.
Pacjent
Pacjent 13.06.2021, 01:24
Od kilku lat jestem zapisany do Pani doktor i jakoś nie chce mi się wierzyć w te wszystkie negatywne komentarze na jej temat. Pewnie zawsze jest jakaś część pacjentów niezadowolonych, ale żeby zaraz robić z tego jakąś aferę medialną? Mogą przecież zapisać się do innego, jak im coś nie pasuje. Z drugiej strony ile razy lekarz musi znosić roszczeniowych pacjentów, którym należy się to i tamto, tego nie wiemy ...
Zadowolona
Zadowolona 12.06.2021, 18:26
Ja chodziłam z mamą do miłej pani dr.ktora przez 2 lata nie zauważyła złych wyników moczu a pani dr .Magdalena .S do której trafiłysmy przez przypadek po 1 spojrzeniu się zaniepokoiła i odpowiednio nas pokierowała do specjalisty .Dzisiaj mama jest po operacji złośliwego guza pęcherza moczowego.Ja od lekarza oczekuje wiedzy i porady a nie bycia miłym .Ja jestem mega zadowolona .
Wdzięczny pacjent .
Wdzięczny pacjent . 12.06.2021, 18:17
Jestem pacjentem Pani dr Magdaleny S. od ponad dwóch lat i jestem bardzo zadowolony z opieki i trafnych diagnoz. Dwa lata temu miałem dolegliwości układu pokarmowego. Opisałem dokładnie objawy choroby , po krótkim namyśle Pani dr skierowała mnie na kolonoskopię, powiedziała że nie ma na co czekać. Pamiętam jak dr który miał mi wykonać kolonoskopię czytając skierowanie zakpił mówiąc: " kilka razy na kibelek więcej i od razu kolonoskopia i to na cito". Zdziwił się gdy zdiagnozował chorobę jelit WZJG. Powiedział: "gratuluję Panu lekarza rodzinnego". Zazwyczaj wykrycie tej choroby trwa od kilku tygodni do paru miesięcy, u mnie trwało to dwa tygodnie i tylko dlatego że musiałem czekać na kolonoskopię. Następnie Pani dr Magdalena S. znalazła mi najlepszego lekarza specjalistę od przewlekłych chorób jelit z Trójmiasta , u którego podjąłem leczenie i obecnie, po kilku miesiącach zaostrzenia choroby , jestem w okresie remisji. Kto wie w jakiej fazie choroby byłbym teraz gdyby nie szybka i trafna diagnoza Pani dr Magdaleny S. Pani dr słynie z dobrej intuicji , bardzo rzadko się myli. Jestem jej bardzo wdzięczny za dwuletnią opiekę, nigdy nie odmówiła mi pomocy, zawsze jej ufałem i ufam nadal.
J.P
J.P 13.06.2021, 12:32
Mi też zawsze pomagała aż do dnia strajku lekarzy, kiedy to sprawy finansowe dla lekarzy okazały się być ważniejsze aniżeli leki dla przewlekle chorej osoby.
Co więcej początkowo bardzo lubiłam panią dr i nie zmieniłam zdania o niej jako człowieku ale jako o lekarzu już tak!
pacjentka nie NOVEJ
pacjentka nie NOVEJ 12.06.2021, 10:31
Może ktoś wie,kto jest właścicielem tej lecznicy?? Z wpisów wynika,że właściciel nie jest zainteresowany opinią swojej przychodni.
Osoba zarządzająca to kto? nie związana z służbą zdrowia,więc z czym lub kim? Co to za szemrany twór ta NOVA?-nikt nic o niej nie wie?
I.z.
I.z. 11.06.2021, 17:00
Wyżej wymieniona :
"lekarka od 7 boleści" nie powinna leczyć ludzi. Miałam z nią do czynienia w końcu listopada. Z powodu pandemii była to teleporada. Poprosiłam o stały lek i o skierowanie na badania krwi, bo w grudniu miałam wizytę u reumatologa (choruję na RZS). Skierowania nie otrzymałam, bo "to nie jest koncert życzeń"!!!! Czy to jest normalne??? Pytam się, pod jakim trzepakiem ta pani kończyła medycynę??? Komu składała przysięgę Hipokratesa??? Po tejże teleporadzie zrezygnowałam z usług NOvEJ natychmiast!!!
J.P
J.P 10.06.2021, 17:41
Kiedyś byłam pacjentką owej pani dr.
Początkowo była niczego sobie jako lekarz ale po kilku latach "wyżarła" się?
Chodziłam do niej z niepełnosprawnym dzieckiem i brałam stałe leki dla dziecka na receptę. Nigdy nie było problemów z wypisywaniem aż do dnia strajku lekarzy w którym to owa pani kazała mi się solidaryzować z lekarzami i nie chciała mi wypisać stałych leków dla dziecka bo...... mam się solidaryzować i zrozumieć lekarzy, którzy za mało zarabiają!
Pani doktor nie chciała mi wypisać recepty na stałe leki! Nie myślałam ,ze usłyszę takie słowa od lekarza , który wypisuje receptę na leki ratujące życie!
W końcu po krótkiej wymianie zdań zapisała z wielka łaską 1 opakowanie leku.
W tym samym dniu odeszłam z przychodni w której pracowała, wtedy nazywała się KLINCZ.
ZB
ZB 10.06.2021, 14:16
Miałem do czynienia z tą Panią w Przychodni KLINCZ kilka lat temu.. Bardzo agresywna i bardzo nieprzyjemna . Po tej wizycie niestety zmieniłem przychodnię. Cała przychodnia traci na opinii przez jednego "lekarza".
była pacjentka
była pacjentka 10.06.2021, 08:10
Z tą panią miałam do czynienia wiele lat temu w przychodni "Klincz" zlokalizowanej jeszcze w szpitalu.Też na mnie nawrzeszczała jak po godzinie oczekiwania na wizytę /byłam sama w poczekalni,innych pacjentów już nie było/ zapukałam do gabinetu i zapytałam nieśmiało "czy pani doktor o mnie zapomniała?".
Pani doktor podczas pracy w przychodni rozmawiała przez telefon z weterynarzem w sprawie swojego konia /część rozmowy słychać było na korytarzu/. Z tego co pamiętam,to owy koń stał w stadninie w Lipuszu i zachorował.
Pani doktor jest bardzo uczuciową osobą bo jak na mnie krzyczała to płakała z powodu tego konia.
Miłośniczka koni.
Js
Js 10.06.2021, 00:00
Personel przychodni świetny, sama przychodnia też , ale dr S. jest delikatnie mówiąc ostro walnięta. Miałam z nią do czynieniabjakieś 4ms temu. Mimo umówionej wizyty na konkretną godzinę, czekałam na nią okolo 40min. Nie do końca wiadomo co w tym czasie robił. Miałam ostry ból brzucha. Gdy usłyszałam że jest przy recepcji wyszłam z gabinetu, w którym kazano mi czekać i zapytałam grzecznie kiedy mnie przyjmie. Nawrzeszczala na mnie ,że nie jest chyba ze mną tak źle skoro wypelzlam z gabinetu i generalnie nie ma czasu mnie przyjąć. Po krótkiej wymianie zdań i kłótni ową panią, skwitowalam , że chyba jednak ma czas skoro zamiast mnie zbadać, kłóci się ze mną na środku przychodni. Po 10 min przyszła do gabinetu, szybkim przebadaniu i nie robiąc ze mną żadnego wywiadu, czy biorę jakieś leki,czy jestem uczulona na coś, itp wyszła. Po chwili przyszła pielęgniarka zebymi zrobić zastrzyk. Musiałam sama się dopytać co to jest. Dr S... terroryzuje personel. Chętnie złoże skargę na nią. Wtedy ledwo stałam na nogach. Krótko mówiąc, jest pier...lnięta. dyrekcja strzela sobie w kolano utrzymując taką kreaturę u siebie .
Jestem
Jestem 09.06.2021, 22:47
Tak obleśnej baby nie widziałem dawno, chamska i ordynarna. Obrzydliwie niemiła. Miałem kontakt tylko raz i już dawno mnie nie ma. Wszędzie, tylko nie do tej "doktor". Niestety personel jest pod wpływem i podobnie zaczyna postępować. Przychodnia piękna, czysta tylko nie ma lekarzy... To niestety skutek rządzących, którzy z dużym sukcesem pozbywają się lekarzy i pielęgniarek. Podobnie postępują z sędziami, nauczycielami, za chwilę znajdą sobie kolejną grupę, którą będą wykańczać. Tam też pozostaną tylko takie Magdaleny S.....
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca"
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca" 09.06.2021, 22:35
Patologia służby zdrowia i państwa prawa ! Na co płacimy składki ! Wiedzą tylko jak w łapę brać pod stołem !
Janek
Janek 10.06.2021, 22:59
Masz informację kto bierze w łapę to powinieneś zawiadomić organy ścigania.