Samorządowcy z Ukrainy odwiedzili Lubań

  • 26.04.2016, 12:48 (aktualizacja 27.04.2016, 12:28)
  • PODR
Samorządowcy z Ukrainy odwiedzili Lubań
21 kwietnia Pomorskie Centrum Pszczelarskie w Lubaniu odwiedziło 15-stu samorządowców z rejonu Odessy. Goście chcieli dowiedzieć się, jak zarządzać gminami w efektywny sposób. Swoimi doświadczeniami chętnie podzielili się przedstawiciele Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku oraz Gminy Nowa Karczma.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Regionalnego Odeskiego Instytutu Administracji Publicznej, delegaci z odpowiedników polskich powiatów, województw oraz gmin. O Gminie Nowa Karczma opowiedział Wójt Andrzej Pollak.

Goście, którzy odwiedzili województwo pomorskie, zainteresowani byli głównie rozwojem rolnictwa na Pomorzu oraz zagospodarowaniem terenów po dawnych PGR-ach. W wyniku reformy terytorialnej na Ukrainie wiele gmin uległo połączeniu i samorządowcy szukają najlepszych rozwiązań do zarządzania nimi.

Samorządowcy z Ukrainy z bliska przyjrzeli się pokazowej pasiece z bogato wyposażoną salą wykładową, w której odbywają się szkolenia dla pszczelarzy oraz ścieżkę edukacyjną. Andrzej Okrój, Kierownik Działu Systemów Produkcji Rolnej, Standardów Jakościowych i Doświadczalnictwa,  oprowadził gości również po mikrobiogazowni, która wytwarza biogaz tworzony z biomasy roślinnej, odpadów zwierzęcych lub odpadów organicznych.

Wizyta zorganizowana została w ramach programu Study Tours to Poland. Goście z Odessy ocenili odwiedziny jako bardzo udane, a wszystkie strony zapowiedziały dalszą współpracę.

 

 

PODR

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kolega
kolega 29.04.2016, 08:46
A wódka się lała ?
Ja
Ja 28.04.2016, 18:49
@nemo. Polak SAM sie wykreci. Dla pozytku innych.
nemo
nemo 26.04.2016, 18:50
Polak to się wszędzie wkręci ...
taki człowiek
taki człowiek 28.04.2016, 18:40
najpierw utworzyliśmy Układ Warszawski by potem go rozwiązać i wstąpić do NATO i Unii Europejskiej

Pozostałe