Włamywacze już za kratkami

  • 11.06.2021, 09:52 (aktualizacja 11.06.2021, 09:54)
  • Krzysztof admin24
Włamywacze już za kratkami
Policjanci z Posterunku Policji w Liniewie zatrzymali 2 mężczyzn, mieszkańców powiatu kościerskiego, podejrzanych o szereg włamań do mieszkań. Poszkodowani wycenili straty na kilkanaście tysięcy złotych. Mężczyźni już zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W ubiegłym miesiącu dyżurny naszej komendy otrzymał zgłoszenie o szeregu włamań do mieszkań na terenie powiatu kościerskiego. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów, którzy wraz z technikiem kryminalistyki zrobili oględziny i zabezpieczyli ślady. Policjanci podczas pracy na miejscu tego przestępstwa zabezpieczyli wiele śladów. Mundurowi dzięki dobremu rozpoznaniu ustalili tożsamość sprawców tych przestępstw. Zostali oni zatrzymani w miniony wtorek w jednym z domów na terenie powiatu kościerskiego.

Mężczyźni w wieku 33 i 37 lat już usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa grozi im 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Kościerzynie zastosowała wobec zatrzymanych dozór policyjny.

Krzysztof admin24

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe