Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 19 marca 2024 05:54

Cztery medale Mistrzostw Polski dla Magdaleny Mielnik

Cztery medale, w tym dwa złote i dwa brązowe zdobyła Magdalena Mielnik podczas XXXII Mistrzostw Polski w Karate Tradycyjnym, które odbyły się w minioną sobotę w Warszawie.

Autor: Bogdan Mielnik

Mieszkanka Nowej Karczmy wystartowała w czterech konkurencjach i w każdej z nich stanęła na podium, ustanawiając swój rekord zdobytych medali na jednych Mistrzostwach Polski. Do tej pory rekordem tym były trzy medale zdobyte na jednym krajowym championacie.

W najtrudniejszej konkurencji indywidualnej fuku-go, składającej się z dwuboju w którym naprzemiennie prezentuje się techniki karate i toczy walki wręcz z rywalkami, wywalczyła brązowy medal, podobnie jak podczas dwóch ostatnich mistrzostw rozegranych w 2020 i 2019 roku. Również brązowy medal zdobyła w drugiej konkurencji indywidualnej: kumite, w której odbywają się walki wręcz.

Dwa złote medale zdobyła w konkurencjach drużynowych, w których wystąpiła w składzie najlepszego klubu karate w Polsce – Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego. Na najwyższym stopniu podium stanęła w konkurencji kata drużynowe. Polega ona na synchronicznej prezentacji samych technik karate, prezentowanych przez trzyosobowy zespół zawodniczek, w określonym układzie z przyjęciem ściśle wyznaczonych form ruchu, pozycji i sposobu oddychania. Wizualizuje się także w trakcie układów pozycję przeciwnika. Złoto wywalczyła także w konkurencji kumite drużynowe, w której rozgrywano walki między zespołami klubowymi. W drodze do finału zespół z Krakowa wygrał wszystkie pojedynki a w ścisłym finale ekipa ta z Magdą w składzie, rozbiła kobiecy zespół klubu „Samuraj” Gniezno.

Z medalami zdobytymi w sobotę w stolicy, Magdalena Mielnik ma już na koncie 19 krążków Mistrzostw Polski, które nieprzerwanie zdobywa od 2010 r.

W zawodach wystartowało 255 najlepszych zawodniczek i zawodników z 44 klubów karate tradycyjnego z całej Polski, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach wojewódzkich.

Organizatorem XXXII Mistrzostw Polski w Karate Tradycyjnym był Polski Związek Karate Tradycyjnego, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.