piątek, 26 kwietnia 2024 16:30
News will be here

Monika Czapiewska brązową medalistką mistrzostw Polski

Monika Czapiewska wywalczyła w sobotę 23 kwietnia brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegu na 10 000 m. Dla zawodniczki Olimpijczka Skorzewo jest to życiowy sukces. Zawody odbyły się w Postominie.

Udany start w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegu na 10 000 m był głównym celem zawodniczki ze Skorzewa w tej części sezonu. Udało się go zrealizować. Podopieczna Leszka Zblewskiego zajęła trzecie miejsce z bardzo dobrym wynikiem 36:11.09. Rezultat ten jest nowym rekordem życiowym Czapiewskiej, lepszym od dotychczasowego o pół minuty.

Medal wywalczony w sobotę jest pierwszym medalem mistrzostw Polski w karierze Moniki Czapiewskiej (dotychczas biegaczka zdobywała medale mistrzostw kraju, ale w kategorii LZS). Po kilku czwartych miejscach, które lekkoatletka ze Skorzewa zajęła w ubiegłych latach (czwarta była m.in. na tych samych zawodach rok temu) w końcu udało się jej stanąć na podium.

6. Magdalena Trzeciak (KS AZS UWM Olsztyn) - 36:54.93

Podczas zawodów w Postominie wystąpił także Daniel Pek. Zawodnik Olimpijczyka, który na start zdecydował się tuż po powrocie z obozu w Szklarskiej Porębie zajął piąte miejsce w biegu na 1 milę z czasem 4:28.06. Daniel wciąż walczy o prawo występu na tegorocznych Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.