Czy dzieci z tzw. trudnych rodzin pojadą na kolonie ?

  • 18.06.2021, 15:00 (aktualizacja 21.06.2021, 10:07)
Czy dzieci z tzw. trudnych rodzin pojadą na kolonie ?
W kolejnym odcinku z cyklu "Letnie Rozmowy" rozmawiamy z Sylwią Trzebiatowską - dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościerzynie. Tematem rozmowy jest organizacja wypoczynku dla dzieci z rodzin z problemami.
html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Monika
Monika 13.07.2021, 13:35
Co ma oznaczać wyrażenie "trudne rodziny"!? Czy nie uważacie Państwo, że to stygmatyzacja dzieci pochodzących ze środowiska wymagającego pracy? Jak dziecko z rodziny zagrożonej wykluczeniem społecznym, które potrzebuje wsparcia i profilaktyki środowiskowej można nazwać z "trudnej rodziny"?
nie stygmatyzujmy!!!
nie stygmatyzujmy!!! 13.07.2021, 20:30
Nie powinno się tak wyrażać o dzieciach. Proszę się kilka razy zastanowić zanim coś takiego pani powie o drugiej osobie!!! Może coś jeszcze powie pani o dzieciach z rozbitych rodzin? Czy takie rodziny nazwać patologiczne? co o tym Pani myśli, czy taka stygmatyzacja się pani podoba???
Jolka
Jolka 25.06.2021, 20:16
coraz gorsze atrakcje dla dzieci, odfajkować kolejne zadanie jak najtaniej, pokazać się w TV a karuzela kręci się dalej. Kasa idzie, jakoś to będzie. Szkoda dzieci bo to oni tracą najwięcej. No ale cóż, pokazuje pani ile te dzieciaki są warte dla mops
wstyd i porażka
wstyd i porażka 14.07.2021, 12:26
wstyd zrobić coś takiego, tak bardzo obniżać loty i działania i jeszcze publicznie się tym chwalić.
Anna
Anna 23.06.2021, 18:34
czy będą kolonie dla dzieci z trudnych rodzin? Niestety nie mops w tym roku zrobi tylko półkolonie. Wstyd, wstyd, wstyd? Brak koncepcji, czy zła gospodarność? Może nie zależy wam na tych dzieciach, skoro tak obniżacie standardy. Te dzieciaki nie znają waszej Łaski. Ciężko się tego słucha.
Podpis
Podpis 24.06.2021, 18:00
Są ważni i ważniejsi! W tym roku główne dofinansowanie dostaje Zenek!
rodzic
rodzic 23.06.2021, 10:39
co to za specjaliści, którzy zostawiają dzieci w domu na okres wakacji i zamiast kolonii proponują półkolonie w miejscu zamieszkania? Czy pieniądze przeznaczacie na zabawy i pikniki, a na prawdziwe kolonie dla potrzebujących dzieci już wam nie wystarcza? o kim myślicie, bo na pewno nie o dzieciach, które powinny wyrwać się na jakiś czas z domu, coś zwiedzić, zobaczyć, poszerzyć horyzonty. Oszczędzać na potrzebujących jest najgorszą rzeczą jaka może być, iść po kosztach, jak najtaniej, jak najekonomiczniej i jeszcze się tym chwalić. Wstyd!
Norbert
Norbert 21.06.2021, 18:05
Jak była pani Janka Czaja dyrektorem, to dzieci mogły jeździć nad morze czy w różne piękne ośrodki, dzieci zwiedzały, nocowały poza domem. Teraz półkolonie w mieście, gdzie dziesiątki razy te same dzieci są ciągnięte do parowozowni, muzeum akordeonu czy na nasz basen. Niestety cofamy się w rozwoju z ofertami. Dużo rodzin jest dysfunkcyjnych niestety, coraz więcej rozwodów, bo może nie macie pomysłów jak tym rodzinom pomóc, a od tego też jesteście.

Pozostałe