Dzisiaj Dzień Ojca. Pamiętasz ?

  • 23.06.2021, 06:25
  • @ admin24
Dzisiaj Dzień Ojca. Pamiętasz ? pixabay.com/4144132
Dziękowaliśmy już naszym mamom , a teraz możemy podziękować tatusiom. Za co ? Za miłość, wychowanie, za to, że są i nas wspierają. W Polsce Dzień Ojca obchodzimy 23 czerwca 2021 r.

Dzień Ojca świętujemy w Polsce 23 czerwca. Ta tradycja trwa w naszym kraju od 1965 roku.Właśnie wtedy składamy życzenia ojcom, dziękujemy za wychowanie i wsparcie.  

Czy wiesz skąd wziął się Dzień Ojca ?

Po raz pierwszy dzień Ojca świętowano  w Stanach Zjednoczonych 19 czerwca 1910 roku.. Po ustanowieniu Dnia Matki stwierdzono, że na swoje święto zasługują także ojcowie. 

A jak jest w innych krajach ?

We Włoszech, Hiszpanii i Portugalii jest to 19 marca (dzień świętego Józefa), na Litwie pierwsza niedziela czerwca, w Austrii druga niedziela czerwca.

W Niemczech Dzień Ojca obchodzi się w dniu Wniebowstąpienia Pańskiego (Christi Himmelfahrt), który przypada na 39. dzień po niedzieli wielkanocnej (40. dnia, licząc wraz z nią). Z czasem przerodził się on w Dzień Mężczyzn.

W krajach skandynawskich Dzień Ojca obchodzony jest w drugą niedzielę listopada, ale na przykład w Danii 5 czerwca.

W Turcji, Francji, Wielkiej Brytanii i na Ukrainie Dzień Ojca świętuje się w trzecią niedzielę czerwca.

@ admin24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca"
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca" 23.06.2021, 20:01
Płoną gdzieś jeszcze ogniska a panny puszczają wianki na wodę w dniu kupały, czy kieckowa mafia watykańska(odłam żydowski) do końca zniszczyła naszą słowiańską tradycję? ...
Życzliwy
Życzliwy 23.06.2021, 22:07
Janek to twój kolejny chamski i przygłupi komentarz więc w związku z imieninami które jutro obchodzisz życzę ci dużo mądrości, roztropności i abyś wyleczył się ze swojej nienawiści do ludzi i świata.

Pozostałe