Sprawdź jak wygląda poziom szczepień w naszym powiecie

  • 30.06.2021, 08:48 (aktualizacja 02.07.2021, 11:22)
  • Źródło: gov.pl
Sprawdź jak wygląda poziom szczepień w naszym powiecie pixabay.com
Z informacji dostępnych w serwisie rządowym gov.pl wynika, że na dzień 30 czerwca na terenie wszystkich gmin powiatu kościerskiego w pełni zaszczepionych jest 20 249 osób. Największy odsetek, bo aż 33,6 % jest w mieście Kościerzyna a najmniejszy 22,5% w gminie Stara Kiszewa.

Rządowy serwis gov.pl podaje na swoich stronach bieżące dane dotyczące statystyki szczepień w poszczególnych gminach w Polsce. Z danych opublikowanych na dzień 30 czerwca wynika ,że w powiecie kościerskim dwie dawki szczepionki przeciwko ciężkiemu przebiegowi COVID-19  przyjęło 20 249 osób. 
W poszczególnych gminach powiatu procent w pełni zaszczepionych waha się od 22,5 % do 33,6 %. Przypomnijmy, że zakładany procent wyszczepionej populacji powinien sięgnąć 70% populacji,  aby zdaniem specjalistów osiągnąć odporność stadną.

Poniżej dane źródłowe z poszczególnych gmin:

Zestawienie zbiorcze

 

Miasto Kościerzyna

 

Gmina Kościerzyna

 

Gmina Lipusz

 

Gmina Dziemiany

 

Gmina Karsin

 

Gmina Stara Kiszewa

 

Gmina Liniewo

 

Gmina Nowa Karczma

 

 

 

Źródło: gov.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janek - nie muszę się agitować "kaszub", bo to jakieś nadużycie…
Janek - nie muszę się agitować "kaszub", bo to jakieś nadużycie jest w celach propagandowych ! 04.07.2021, 01:27
- to rzeczywiście szalony, niezmiernie szalony Świat w którym żyjemy... https://www.youtube.com/watch?…
- kiedy się wreszcie ockniecie rodacy !
https://www.youtube.com/watch?…
Janek - po prostu Kaszub z pochodzenia, od pokoleń i z rozległą rodziną bliższą czy dalszą. Wstyd mi co się obecnie wyczynia a wszyscy milczą i boją się zabrać głos... Naprawdę tak ślepi jesteście iż nikt nie zauważa bezczelnego ludobójczego szwindlu na naszym narodzie? Ilu z nas musi znów zginąć, zanim zdamy sobie sprawę z tego iż krok po kroku w planie rozciągniętym w czasie (by nikt się nie połapał - exterminują nasz wielki naród, lub zniewolą na amen?? POBUDKA POLACY!!!!
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca"
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca" 03.07.2021, 00:35
Tzw kodeks norymberski - międzynarodowe prawo, w którym podano 10 zasad dopuszczalności doświadczeń na ludziach (w tym badań nad wpływem nowych leków na ustrój człowieka). Zasady te to: 1. Dobrowolna zgoda uczestnika eksperymentu jest absolutnie niezbędna. 2. Eksperyment powinien przynosić korzyści dla dobra społeczeństwa, niemożliwe do osiągnięcia za pomocą innych metod lub środków. 3. Eksperyment powinien być tak zaprojektowany i oparty na wynikach eksperymentów na zwierzętach oraz znajomości historii choroby lub innego badanego problemu, aby przewidywane wyniki uzasadniały przeprowadzenie eksperymentu. 4. Eksperyment należy przeprowadzić w taki sposób, aby uniknąć wszelkiego zbędnego cierpienia czy obrażeń fizycznych i psychicznych. 5. Nie należy przeprowadzać eksperymentu, jeżeli istnieje a priori powód, by sądzić, że grozi śmierć lub uszkodzenie ciała; z wyjątkiem takich eksperymentów, w których lekarz eksperymentator przeprowadza go również na sobie. 6. Stopień ryzyka, jakie należy podjąć, nigdy nie powinien przekraczać znaczenia korzyści eksperymentu dla ludzkości. 7. Należy poczynić odpowiednie przygotowania i zapewnić odpowiednie udogodnienia w celu ochrony uczestnika przed nawet odległymi możliwościami obrażeń, niepełnosprawności lub śmierci. 8. Eksperyment powinien być przeprowadzany wyłącznie przez osoby posiadające kwalifikacje naukowe. Wymagany jest najwyższy poziom umiejętności i staranności na wszystkich etapach eksperymentu. z 9. W trakcie eksperymentu uczestnik powinien mieć możliwość zakończenia eksperymentu, jeśli osiągnął stan fizyczny lub psychiczny, w którym kontynuacja eksperymentu wydaje mu się niemożliwa. 10. W trakcie eksperymentu prowadzący go naukowiec musi być przygotowany do zakończenia na dowolnym etapie, jeśli w oparciu o swe kwalifikacje ma powody przypuszczać, że kontynuacja eksperymentu może grozić okaleczeniem, niepełnosprawnością lub śmiercią uczestnika. satuk "kaszub" z nazwy jedynie znów podszywa się pode mnie ! Podły, przebŻYDły śmieć...
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca"
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca" 02.07.2021, 08:51
Rozczarowujące wyniki wcześniejszych testów szczepionki przeciwko COVID-19 firmy Curevac ( czyli AstraZeneca, którą Morawiecki i Niedzielski przymysza Polaków) zostały w dużej mierze potwierdzone w ocenie końcowej, z której wynika, że preparat wykazuje we wszystkich grupach wiekowych skuteczność na poziomie zaledwie 48 procent.
Andrzej
Andrzej 02.07.2021, 19:07
Filozof od siedmiu boleści przestań szerzyć te bzdury i banialuki wymyślane na wschodzie.
Widać że piszesz to zawodowo chyba że masz tyle czasu bo np jesteś na zasiłkach.
A poniższy tekst dla refleksji
Acha i jeszcze jedno NIKT CIĘ DO NICZEGO NIE ZMUSZA WIĘC I TY NIE ZMUSZAJ INNYCH
https://portal.abczdrowie.pl/g…
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca"
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca" 02.07.2021, 23:40
Patafianie nazywający się "kaszubem", choć nim nie jesteś a namawiający ślepo do dziabania się niesprawdzonym preparatem inżynierii genetycznej nic fachowo nie odpowiesz na materiał poniżej, bo jesteś zwykłym opłaconym padalcem, który liczy na dobre stanowisko za swój ludobójczy wkład ! : https://www.youtube.com/watch?… . Celna punktacja co system robi ze społeczeństwem ! Polecam wysłuchać od początku do końca ze zrozumieniem. Materiał na prawdę poraża... Pozdrawiam myślących.
Janek - szur, foliarz, płaskoziemca
Janek - szur, foliarz, płaskoziemca 03.07.2021, 00:07
Bez cudzysłowu lepiej.
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca"
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca" 02.07.2021, 08:41
Szczepienia na Covid-19 nie sąobjęte ubezpieczeniami. Traktowane są jako eksperyment medyczny. Ubezpieczyciele odmawiają wypłaty zaszczepionym i odmawiają ochrony, gdyż poddali się oni eksperymentowi medycznemu. Szczepionki przeciwko Covid-19 mają warunkową rejestrację zarówno europejskiego, jak i polskiego urzędu rejestracji leków i do stycznia 2024r pozostają cały czas w trzeciej fazie badań klinicznych oraz są dodatkowo badane i monitorowane.
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca"
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca" 01.07.2021, 22:19
Były wice minister zdrowia Zbigniew Hałat - fiasko "szczepień" :
https://www.cda.pl/video/75561…
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca"
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca" 30.06.2021, 22:25
https://wydarzenia.interia.pl/… .
Izrael i Wlk. Brytania pionierzy "szczepień" wprowadzają kolejne obostrzenia i lokdałny, gdyż atakuje wariat "delta" :-))). W kolejce czekają już kolejne litery alfabetu greckiego. Potem będą cyfry rzymskie itd. aż do usranej naszej śmierci jak się nie obudzimy z tego idiotyzmu.
Zaszczepiony
Zaszczepiony 01.07.2021, 21:07
Właśnie tak
Obudź się z tego idiotyzmu i nie pisz tych bzdur.
Szybciej niż później każdy będzie zaszczepiony bo nie ma innej drogi.
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca"
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca" 01.07.2021, 21:55
Premier Portugalii Antonio Costa (w pełni zakrzepiony) trafił na kwarantannę :-))) Zwrócił się do "władz medycznych" o wyjaśnienie tej sprawy. Słowo klucz "władza medyczna"- jakiś nowy twór koncernów farmaceutycznych? Memory five, Siara. I wszystko jasne. Zakrzepieni dużo częściej zapadają na nowe warianty powiedzmy sobie to otwarcie-: wirusa zwykłej grypy ! Brawo wy ! Szczepta się na potęgę 3-cią i czwartą dawką przypominającą, bo kolejna fala nadchodzi (opłaceni eksperty już to wiedzą :-))) ). Zwolni się trochę miejsca dla rozsądnych ludzi a propagatorów tego ludobójstwa surowo osądzimy i wyroku dopilnujemy!
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca"
Janek - "szur, foliarz, płaskoziemca" 01.07.2021, 22:04
- i żeby nie było to tamto - link:
https://wydarzenia.interia.pl/…
- komentarze pod artykułem są bezcenne ! Polecam poczytać :-)
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 30.06.2021, 11:25
Gdzie komentarz JANKA? Dajesz gościu swoje i Tobie podobnych malkontentów teorie nt. szczepień.

Pozostałe