Rewolucja w Komisji Porządku Publicznego

  • 28.04.2016, 14:32 (aktualizacja 06.05.2016, 09:57)
  • Krzysztof Wencki
Rewolucja w Komisji Porządku Publicznego
Paweł Liedtke nie jest już przewodniczącym Komisji Porządku Publicznego i Spraw Społecznych Rady Miasta. Z funkcją musiał pożegnać się też dotychczasowy wiceprzewodniczący Robert Świeczkowski. Na czele komisji stanął teraz Tomasz Dargacz.

Do wtorku Komisja Porządku Publicznego i Spraw Społecznych liczyła 7 członków. Byli to: Paweł Liedtke, Robert Świeczkowski, Karolina Chmielewska, Tomasz Dargacz, Michał Kujach, Waldemar Kujach oraz Adam Laska.

 

We wtorek podczas posiedzenia radny Tomasz Dargacz złożył wniosek o o odwołanie przewodniczącego i zastępcy komisji. Dla Pawła Liedtke było to duże zaskoczenie, zwłaszcza, że, jak nam powiedział, Tomasz Dargacz nie potrafił uzasadnić tego kroku.

 

Paweł Liedtke: Żadnych merytorycznych powodów, żadnych. Ja uważam, że komisję prowadziłem w sposób należyty. Oddawałem się tej pracy. Pracowałem w prezydium. Utrzymywałem stały kontakt ze wszystkimi instytucjami miejskimi. Ze wszystkimi pracowałem i starałem się to robić jak najlepiej. 

 

Tomasz Dargacz twierdzi, że to członkowie komisji już po raz kolejny zaproponowali mu, by zajął miejsce Pawła Liedtke.

 

Tomasz Dargacz: Złożyłem taki wniosek ponieważ już w ubiegłym roku miałem propozycję od radnych Nowej Przyszłości, żeby zostać przewodniczącym Komisji Porządku Publicznego i Spraw Społecznych. Wtedy to do skutku nie doszło. Propozycje ponowiono w tym roku i zgodziłem się.

 

Podczas posiedzenia doszło do głosowania. Głosami Tomasza Dargacza, Adama Laski oraz Michała i Waldemara Kujachów, przewodniczący i wiceprzewodniczący zostali odwołani.

 

Paweł Liedtke: Ta postawa panów: Michała Kujacha, Waldemara Kujacha, pana Adama Laski, Tomasza Dargacza jest po prostu... Ja jestem zaskoczony nią. Jest to tylko i wyłącznie decyzja polityczna. Jakieś mam dziwne wrażenie, że to, co się dzieje w Polsce, niestety, przenosi się również na to, co dzieje się w Kościerzynie. Jest to bardzo, bardzo przykre.

 

Nowym przewodniczącym został Tomasz Dargacz, a jego zastępcą Waldemar Kujach. Paweł Liedtke oraz Robert Świeczkowski jeszcze we wtorek zrezygnowali z członkostwa w komisji. W środę uczyniła to również radna Karolina Chmielewska.

 

Całą sytuacją oburzony jest radny Aleksander Mach, który podkreśla, że komisja aby móc opiniować uchwały, musi liczyć co najmniej 6 członków. Teraz jest ich czterech.

 

Aleksander Mach: Jako niezależny radny jestem zbulwersowany tym, co dzieje się ostatnio w radzie Miasta, ale nie tylko. Trzeba powiedzieć, że to za sprawą radnych, którzy startowali z komitetu burmistrza Michała Majewskiego, a więc Nowej Przyszłości plus radny Tomasz Dargacz, który jest radnym PiS, destabilizują pracę Rady Miasta.

 

Aleksander Mach mówi wprost o politycznym odwołaniu przewodniczącego i wiceprzewodniczącego komisji.

 

Aleksander Mach: Przykro tylko, patrzeć na to, że burmistrz, spuszczając nad tym wszystkim zasłonę milczenia, nie chce się do tej sytuacji odnosić, nie chce komentować. Dlaczego popiera taką destabilizację pracy komisji, pracę rady Miasta? Trudno mi powiedzieć.

 

By komisja mogła działać jej skład będzie musiał zostać uzupełniony. Innym rozwiązaniem jest zmiana statutu.

 

 

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (142)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marek
Marek 06.05.2016, 12:33
Jurek szkoda prądu wypowiedzi macha na sesji są w stylu ..... Posucha jednym uchem (oczywiście to jest ironia i pewien styl myślenia) że ROWER JEST CZARNY i mówi - Rower jest czarny i myślę że tak życzą sobie nasi mieszkańcy ..... i dalej - drodzy radni ROWER MUSI BYĆ CZARNY bo gdy nie będzie czarny to mieszkańcy i miasto straci wizerunkowo ... . Jego wypowiedzi nic nie wnoszą oprócz zamętu, nienawiści i pychy
Jurek Do Jolka
Jurek Do Jolka 06.05.2016, 12:25
Całkowicie się z Tobą zgadzam po obejrzeniu sesji. Komisja demokratycznie zmieniła władze i tyle. Chciałbym zwrócić uwagę na destabilizację polityczną (bo inaczej nie można nazwać) prac komisji po odejściu z komisji trzech radnych. Są nimi Chmielewska, Lidkie i Świeczkowski pracują tylko w jednej komisji a nie w dwóch. Mam nadzieję że wyborcy rozliczą tych radnych ..... ze swojej pseudo pracy. Nikt ich nie prosił na radnych wiec niech pracują na rzecz Kościerzyny, a nie blefują że pracują bo my takich nie potrzebujemy .....
Jolka
Jolka 06.05.2016, 07:17
Wczoraj i dziś puszczają tę sesję z odwołaniem Liedtke. Wysluchałam argumentacji pana Dargacza i dra Kujacha. Teraz widzę ile tu napisaliście kłamstw. Zgadzam się z nimi, że to sprawa wewnętrzna komisjia jakiego ma przewodniczącego. Powołali Liedtkiego i odwołali powołując innego.I ta pani prawnik to potwiedziła, że to jest zgodne z jakimś tam paragrafem!
DOBRA (zła) ZMIANA
DOBRA (zła) ZMIANA 06.05.2016, 07:56
To prawda, nie złamano żadnych przepisów, ale styl odwołania pozostawia do życzenia. Słuchałaś dokładnie, powody były POLITYCZNE!!! Nikt nie miał zastrzeżeń do pracy tej komisji, mało tego, przyjęto SPRAWOZDANIE z jej działalności. Wtedy nikt nie miał uwag do pracy przewodniczącego!!! Teraz nagle coś się zmieniło? Czyżby "DOBRA ZMIANA" dopadła Kościerzynę? Tłumaczenie radnego z PiS to KAKOFONIA SŁÓW. Dlaczego burmistrz nie zajął stanowiska, nie odniósł się do tego? Wiedział doskonale, że coś się szykuje, przecież jest liderem Nowej Przyszłości. Kilku "POLITYKIERÓW" (nie polityków) bawi się w politykę, by zwrócić na siebie uwagę. Ta "DOBRA (zła) ZMIANA nic nie wniesie, a skłóci ludzi!!!
zdziwiony
zdziwiony 04.05.2016, 20:27
A to dargacz jest winny podwyżkom podatków, wody, ścieków i śmieci? To kto był burmitrzem ostatnie kilkanaście lat?
Jacek
Jacek 04.05.2016, 20:34
A kto jest burmistrzem teraz?
mark
mark 05.05.2016, 10:18
Majewski chyba nie podnosił podatków. No nie wiem. ja ie dostałem żadnych podwyżek, a już płaciłem w tym roku.
do mark
do mark 06.05.2016, 07:58
Zapomniałeś o opłatach za wodę i śmieci.
Placek
Placek 04.05.2016, 20:36
Przecież "nic nie mogę"
kolega do a
kolega do a 04.05.2016, 17:28
Nienawiść totalnie ogłupia, zabiera resztki rozumu!
do kolegi
do kolegi 04.05.2016, 18:24
Niestety zgadzam się z "a", to nie jest nienawiść, tylko stwierdzenie faktów. Może zbyt mocno napisane, ale muszę z przykrością się zgodzić.
a
a 04.05.2016, 15:07
Dargacz (Kłamca) się cieszy będzie kaska !!! :).
On wszystko robi tylko dla kasy i kłamie swoim wyborcom. Gratulacje tym, którzy na niego głosowali.
Wiele razy słyszałem jak opowiadał o obniżkach za wodę, ścieki i śmieci.
O budowie dróg na które nie wpływu i nic w tej kwestii nie zrobił.
O zatrzymaniu budowy hipermarketów na które nie ma wpływu.
O miejscach pracy które miał załatwić .
O niższych podatkach co jest nie możliwe bo od 6 lat nie wzrosły !!!
Takim ludziom trzeba podziękować i to z hukiem !!!!
dobrze napisane
dobrze napisane 04.05.2016, 15:57
RACJA
do 10:37
do 10:37 03.05.2016, 18:46
jesteś totalnym bezmózgowcem,gdyż nie potrafisz czytać tekstu ze zrozumieniem."Neutralny obserwator"pisze zupełnie o czymś innym,a ty rozumiesz to wg własnego pchlego móżdźku- on nawet nie sugeruje nic o własnym wykształceniu,zresztą to nie ma nic do rzeczy;on pisze o radnych,czyli ludziach,którzy świadomie ślubowali działać na rzecz mieszkańców "tak mi dopomóż Bóg" i co z tego wychodzi? ano wielkie g...
DOMINO
DOMINO 04.05.2016, 07:22
nie każdy mówił "tak mi dopomóż...."
Życzliwy
Życzliwy 03.05.2016, 14:31
Jedyne z czego słynie Dargacz to pieniactwo i wszczynanie wiecznych zadym. Nastawiony na ciągłą konfrontację. Spektakularna medialna zadyma, to jego cel. On nie szuka płaszczyzn porozumienia. Kiedyś się uśmiechał, był spontaniczny. Trochę się pogubił. I nawet, jeśli sam dla siebie wypisze tu tysiąc komentarzy nie przekona ludzi rozsądnych, że posiada jakiekolwiek kompetencje, cy też predyspozycje przywódcze. Sam zgłasza wniosek w swojej sprawie, sam na siebie głosuje, a potem sam sobie pisze pozytywne komentarze, pomniejszając jednocześnie wartość innych . W psychiatrii takie zachowania to cechy lekkiego zaburzenia, związanego z brakiem dowartościowania. Niestety taki stan może przejść w stan zaburzenia chorobowego, czego nie życzę.
mieszkanka Kościerzyny
mieszkanka Kościerzyny 04.05.2016, 12:45
Oglądałam większość sesji w tej kadencji. Więszkość awantur na sesjach wszczynają radni Mach, Knopik i Młodzianowska. Nie chcę uchodzić za Tomka obrończynię, ale o co wszczął w tej kadencji awanturę? O co ta "trójca" goni Majewskiego streszczę słowami, cytuję: "pieniactwo i wszczynanie wiecznych zadym. Nastawiony na ciągłą konfrontację. Spektakularna medialna zadyma" to ich główny cel na sesjach. I jeszcze jedno - najgorsze decycje poprzedniej rady dziś przypisuje się Majewskiemu, który chyba zawsze był wtedy przeciw. Dokładnie nie wiem, bo nie zawsze widziałam jak głosował.
Jola
Jola 04.05.2016, 20:16
Awantur? Chyba żartujesz! To są radni którzy mają pojęcie co dzieje się w mieście i wiedzą, jak zadbać o mieszkańców. Zakup budynku przez KTBS, fundusz poręczeń kredytowych czy dom seniora - tym między innymi się zajmowali. A że zadają trudne pytania i zgłaszają problemy, które są w mieście? No chyba od tego są! A że przy okazji pokazują brak kompetencji Majki - nic nie mogę, no cóż, nie ich wina. Niech się burmistrz uczy miasta od tych radnych, tylko na dobre mu to wyjdzie
zorintowany
zorintowany 03.05.2016, 20:06
kilka razy komentowałem , raczej popieram Dargacza niż jestem przeciw i teraz piszę do życzliwego - jeśli piszesz, że to niby ja jestem Tomkiem i sam o sobie piszę pozytywne komentarze- to sam udaj się do psychiatry bo Twoje zaburzenie jest bardzo, bardzo poważne :) Tomka znam osobiście dobrze, ma specyficzny i oryginalny charakter ale poza tym to bardzo prawy, uczciwy, odpowiedzialny i pracowity człowiek,
Do neutralnego obserwatora
Do neutralnego obserwatora 03.05.2016, 10:37
I dobrze że się nie pchasz do rady. Bo jak uważasz się za osobę wykształconą to twoja znajomość osób w radzie sugeruje jakbyś był z wykształceniem max po szkole podstawowej. Przeprowadź rozmowę z radnym ze swojego okręgu i może z innymi co zrobili. I na podstawie tego może Twoje szare komórki zaczną pracować i następnie napisz do jakich doszyłeś wniosków. Każda osoba z tej rady dokłada cegiełkę by w Kościerzynie żyło się lepiej ... A wszyscy radni wybrani byli w okręgach jednomandatowych .....
Kościerzak
Kościerzak 03.05.2016, 10:18
SKANDAL !!!!!! Świeczkowski, Chmielecka, Liedtke odeszli z komisji .... i pytam KTO DESTABILIZUJE KOMISJE ..... Zostaliście wybrani przez mnie i innych mieszkańców do ciężkiej pracy na rzecz miasta .... a tu co ja widzę SKANDAL OBRAŻACIE SIĘ JAK DZIECI W PIASKOWNICY, NIE CHCE WAM SIĘ PRACOWAĆ, IDZIECIE NA ŁATWIZNĘ. Nie takie były wasze obietnice wyborcze. Znowu takie miałem wielkie nadzieje w stosunku do moich wyborów i co .... ZNOWU SIĘ ZAWIODŁEM ..... Macie jeszcze trochę czasu by zacząć pracować a nie bawić się w politykę ..... I to jest cała prawda o tym wydażeniu
postaraj się
postaraj się 03.05.2016, 12:21
Kopiuj, wklej, cały wysiłek intelektualny...ha ha.
neutralny obserwator
neutralny obserwator 03.05.2016, 10:13
uważam,że w tej radzie nie ma z kogo wybierać-wszystkie ogniwa równo słabe z burmistrzem i przewodniczącą na czele.Jest to nauczka dla następnych kandydatów do rady.Niech startują najlepsi a nie słabizna.Radna z kiosku osiedlowego-co wie o pracy rady? kiedy ma się czegoś nauczyć jak przez całe swoje życie niewiele się nauczyła? Nie chcę tu nikogo obrażać,ale naga prawda jest taka.Albo zawodówka albo płatna szkoła ponadgimnazjalna-więc horyzonty myślowe też na niskim poziomie.Niech nikt nie czuje się obrażony bo nie taka jest moja intencja-chcę tylko wskazać,że nie każdy do wszystkiego się nadaje.Zanim ktoś wybiera się na radnego powinien zadać sobie pytanie "co ja mogę dobrego zrobić dla miasta i czy jestem kompetentny" a nie pchać się dla zasady,najgorszy wariant jak dla kasy.Uważam,że żaden z tych dwóch panów nie jest dobry w byciu radnym-powinni się realizować w innych dziedzinach,w których będą najlepsi.Osobiście nigdy się nie pchałem,gdyż uważam,że są lepsi i potrafią.Obserwując ostatnią sesję stwierdzam-że dostali się najsłabsi.Czy to wina wyborców czy list wyborczych i nie było z kogo wybierać?
obserwator...
obserwator... 02.05.2016, 21:20
Na takim forum "szanowni rodni", to przynajmniej możecie sobie popluć w "twarz"! Nie możecie na sali przy kwadratowym stole, to najlepiej tutaj pod płachtą internetu. Przecież co drugi komentarz należy do radnego.
Mam dojście do waszego IP. Macie czas wieczorem, ślęczycie nad konsolą, czytacie wypowiedzi swoich "wrogów" i dawaj trzeba mu dokopać! Bo jak nie ja, to on mi. Na sali posiedzeń nie można sobie skoczyć do gardła, bo za plecami porządku pilnuje strażnik. Spróbujcie go oszukać i "szczapić" się na przerwie w "kiblu".
Zal wszystkich mieszkańców Kościerzyny, którzy na was głosowali. TO ŻENADA...
ty też się postaraj
ty też się postaraj 04.05.2016, 07:49
Kolejne kopiuj, wklej...
do nautralnego
do nautralnego 02.05.2016, 17:26
Co chciałeś powiedzić, że Paweł został radnym dzięki Marcinowi a on wybrał Czuchę i Gierszewskiego? Jesteś wściekły? Uważasz, że poszedł za szmalem?
Cały wizerunek rady
Cały wizerunek rady 02.05.2016, 16:47
Nie dziwię się, że ludzie proponują różne nazwiska, niż dwóch panów bohaterów artykułu, gdyż nie ma z kogo wybierać. Naprawdę wyjątkowo słaba rada. Brak osobowości i kompetencji u wszystkich. Zlepek przypadkowych ludzi, nie znających się na samorządzie. Brak pomysłu na to ukochane miasto, zarówno ze strony rady jak i burmistrza. Zagłosować, dietę pobrać, sesję odbębnić aby się kulało do następnych wyborów.
do neutralnego obserwatora.
do neutralnego obserwatora. 02.05.2016, 11:15
Sugerujesz, że Paweł zdradził Marcinka?
moje zdanie
moje zdanie 02.05.2016, 11:14
Bardzo dobrze się stało ! Przewodniczącym się bywa, to niej praca do śmierci, to chyba oczywiste. Nikt z was nie napisał jeszcze, że Wspólnota nie wygrała wyborów, a jednak zgarnęła wszystko: Przewodnicząca Preis (Wspólnota), Liedtke (Wspólnota) i Breza (Wspólnota). Ci 2 ostatni pracowali tylko w jednej komisji, co pozostawiam bez komentarza.
obiektywna
obiektywna 02.05.2016, 10:32
Przeczytałam wszystkie komentarze. I obiektywnie stwierdzam, bardzo mało merytorycznych argumentów z obu stron. Wiele wyzwisk, poniżania i wypowiedzi strikte persolanych, bez merytorycznych argumentów! Zwolennicy Lidtkiego uogólniając piszą tak: "Dargacz, nie bo nie" lub Dargacz nie, bo z PIS". To pseudoargumenty. Natomiast zwolennicy Dargacza też nie podali wielu argumentów - mnie przekonuje tylko jeden - że radny Liedtke jako Przewodniczący nie uczestniczył w pracy jednej komisji, czyli oszczędzał miesięcznie gdzieś od kilka godzin i wiemy, że w tym czasie dorabiał gdzie indziej. Czy można powiedzieć, że gonił za kasą? Nie odpowiem na to pytanie.
Ojciec małego karateki
Ojciec małego karateki 02.05.2016, 15:28
http://www.koscierzyna24.info/wiadomosci/515,piec-medali-dla-naszych-karatekow

Tym Radny Liedtke zajmuje się w czasie wolnym. większość z tych, którzy zdobyli medale to wychowankowie Pawła.
Wyniki tych dzieci to pasja i ciężka praca.
Gratuluje Panie Radny !!!
ja
ja 04.05.2016, 12:16
Zgadzam się, Paweł jest świetnym trenerem karate, ale czy radnym? Jest niestety uwikłany w różne powiązania i dlatego mam duże wątpliwości. Gdyby w pracę w mieście angażował się tyle, co w treningi, to zmieniłbym zdanie.
neutralny obserwator
neutralny obserwator 02.05.2016, 10:28
Jeden drugiego wart.Radny Paweł startował z KW MM a co zrobił potem????
do poniżej
do poniżej 02.05.2016, 10:10
CO ja się dowiaduję! Liedtke wybrał w głosowaniu radnego Swieczkowskiego na wiceprzewodniczącego, a nie Dargacza? Tak bynajmniej rozumiem, to co piszecie. A jakie kompetencje ma Swieczkowski, poza tym, że jest kamieniarzem ponoć z PO, jak pisze jeden z internautów?
Ola
Ola 02.05.2016, 09:53
Majewski i Dargacz wprowadzają nowe standardy uprawiania polityki w Kościerzynie. Czegoś takiego w historii samorządności w naszym mieście jeszcze nie było. O Dargaczu nie będę pisała, bo nie warto. Dziwię się jedynie Majewskiemu i Nowej Przyszłości. Początek był dobry. Niestety tylko początek. Poziom uprawiania polityki sprowadza się do "infantylnej świnki skarbonki", bo przecież Burmistrz musi oszczędzać. Dargacz zaczyna rządzić. Strach myśleć do czego to doprowadzi. Już niedługo zobaczycie, komu najbardziej zależy na kasie. Pawle mam wielki szacunek do tego co robisz w kontekście wyników Twojej działalności. Nie przejmuj się tym dziadostwem.
ktoś do Oli
ktoś do Oli 04.05.2016, 12:20
Politykę "infantylnej świnki skarbonki" uprawiały poprzednie ekipy w Kościerzynie od kilkunastu lat. I dlatego wyborcy 1,5 roku temu dali im czerwoną kartkę. Do tej ekipy dołączył niestety radny Liedtke. Kiedyś miałem do niego ogromny szacunek, ale niestety pseudowartości zmieniły człowieka.
Kościerzyna upada na psy!!!
Kościerzyna upada na psy!!! 02.05.2016, 10:23
Miastem rządz kierowca ciężarówki. Radą Miasta kieruje świetliczanka Ogrodowa. Komisji przdwodzi nieodpowiedzialnych Dargacz. Kościerzyna upada na psy!!! Ludzi obudźcie się!!!
Jan
Jan 05.05.2016, 09:52
stanami Zjednoczonymi rządził Regan - tylko aktor. I co? Jeden z nawybitniejszych prezydentów USA.
ja
ja 02.05.2016, 17:30
Rozumiem, że lepsi byli złodzieje i łapówkarze? To chcesz powiedzieć? Mi się wtedy wydawało, że Kościerzyna sięgnęła dna !
To przy Majewskim Kościerzyna sięga dna
To przy Majewskim Kościerzyna sięga dna 03.05.2016, 09:41
To teraz, za rządów Majewskiego Kościerzyna sięga dna. To teraz przy bezradnym, nieudolnym Majewskim banda cwaniaków kręcąca swoje interesy ma się najlepiej.

Pozostałe