Powiat Kościerski udzieli pomocy finansowej Gminie Nowy Targ

  • 06.07.2021, 10:02 (aktualizacja 06.07.2021, 10:07)
  • @ admin24
Powiat Kościerski udzieli pomocy finansowej Gminie Nowy Targ
50 tys. zł to kwota pomocy finansowej udzielonej przez Powiat Kościerski na rzecz Gminy Nowy Targ, z przeznaczeniem na pomoc dla poszkodowanych w pożarze we wsi Nowa Biała. Taką decyzję jednogłośnie podjęli radni powiatowi, podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Kościerskiego.

Przypomnijmy, że 19 czerwca br. miał miejsce pożar we wsi Nowa Biała, położonej w Gminie Nowy Targ w góralskim Powiecie Nowotarskim. Bardzo szybko rozprzestrzeniający się ogień uszkodził kilkadziesiąt budynków, w tym 23 budynki mieszkalne, w których mieszkało 100 osób. 

- Wieś Nowa Biała położona jest na terenie naszego zaprzyjaźnionego Powiatu Nowotarskiego, z którym Powiat Kościerski ma podpisaną umowę partnerską o współpracy. Piętnastoletnie partnerstwo, to nie tylko realizacja różnorodnych inicjatyw i przedsięwzięć, czy wymiana doświadczeń, ale także wspieranie się w trudnych chwilach. Tak było m.in. podczas pamiętnej nawałnicy, kiedy jedna z naszych jednostek powiatowych otrzymała pomoc finansową od Powiatu Nowotarskiego. Dlatego też udzielenie pomocy finansowej na rzecz Gminy Nowy Targ, z przeznaczeniem na pomoc dla poszkodowanych w pożarze, to gest naszej solidarności z mieszkańcami tej pięknej wsi i potwierdzenie, że możemy na siebie liczyć także w tych trudnych sytuacjach – powiedziała Alicja Żurawska, starosta kościerski.

Warto dodać, że wspomniana pomoc finansowa w kwocie 50 tys. zł zostanie udzielona w formie dotacji celowej ze środków budżetu Powiatu Kościerskiego na 2021 rok. Szczegółowe warunki udzielenia dotacji celowej oraz przeznaczenie i zasady rozliczenia środków, określone zostaną w umowie zawartej pomiędzy Powiatem Kościerskim, a Gminą Nowy Targ.

 

@ admin24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe