Nowa ścieżka rowerowa do Wielkiego Klincza jest już prawie gotowa

  • 06.07.2021, 12:42 (aktualizacja 06.07.2021, 13:24)
  • @ admin24
Nowa ścieżka rowerowa do Wielkiego Klincza jest już prawie gotowa Krzysztof Wencki
Nowa ścieżka rowerowa łącząca Kościerzynę z Wielkim Klinczem w połowie jest już gotowa. Na terenie miasta dojedziemy już utwardzoną asfaltową nawierzchnia do samych rogatek. Kolejny odcinek biegnie po terenie gminy. Tam na finał prac jeszcze chwilę poczekamy.

Trasa budowanej ścieżki rowerowej prowadzi  po starej linii kolejowej nr 233, która łączyła Kościerzynę ze Skarszewami zaprojektowano ją na odcinku od  ul.Matejki w Kościerzynie do ulicy Kościerskiej w Wielkim Klinczu. 

Prace na terenie miasta są już prawie ukończone a ścieżka pokryta jest nowym asfaltem.Jadąc dalej w stronę Wielkiego Klincza możemy podziwiać wyremontowany wiadukt nad rzeką Wierzyca. Dawniej po wiadukcie jeździły pociągi teraz zyskał on drugie życie i  będzie służył rowerzystom. 

Do mostu od strony miasta ułożono już krawężniki i wysypano tłuczeń. Na trasie  wyznaczono też miejsca w których staną w przyszłości słupki serwisowe dla rowerów. 

Zakończenie inwestycji i połączenie Kościerzyny z Wielkim Klinczem jak zapewnił nas zastępca wójta Grzegorz Świtała planowane jest do końca lipca tego roku, a więc już niebawem.

Nowa trasa będzie jednym z bardziej malowniczych szlaków rowerowych w okolicach Kościerzyny.

 

@ admin24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

malwina
malwina 13.07.2021, 18:20
czerwony asfalt w Kościerzynie jest chyba o 5 razy droższy od normalnego czarnego asfaltu - kto bogatemu zabroni!!!
magda
magda 09.07.2021, 11:25
a ile km??? ludzie tak trudno napisać

Pozostałe