"300 plus" trafi do ponad 2000 dzieci z naszego powiatu

  • 12.07.2021, 12:13 (aktualizacja 12.07.2021, 12:15)
  • Źródło: zus.pl
"300 plus" trafi do ponad 2000 dzieci z naszego powiatu zus.pl
W związku ze zmianami w programie „Dobry start”, pomorskie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przygotowały cykl dyżurów. Eksperci wytłumaczą m.in. jak sposób składać wnioski i pomogą założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE).

Od 1 lipca do 30 listopada można składać wnioski o wsparcie w ramach programu „Dobry start”, czyli tzw. „300 plus”. Do tej pory, za obsługę wniosków i wypłatę pieniędzy odpowiedzialne były lokalne Ośrodki Pomocy Społecznej. Teraz obowiązki te przejął ZUS. 

Wnioski o wsparcie można składać wyłącznie elektronicznie poprzez PUE ZUS, portal [email protected] bądź serwisy elektroniczne niektórych banków. Również decyzja dotycząca świadczenia będzie tylko          w formie elektronicznej. Zmieni się także sposób wypłaty świadczenia. Będzie on możliwy jedynie na rachunek bankowy. Płatność bezgotówkowa to bowiem znacznie tańsza i bezpieczniejsza forma niż przekaz gotówkowy.

Aby ułatwić klientom uzyskanie wsparcia, pomorskie placówki ZUS przygotowały cykl dyżurów            o zmianach w „Dobrym starcie”. Eksperci będą do dyspozycji w różnych miejscowościach. Opowiedzą o zmianach w programie, założą profil na PUE oraz pomogą złożyć elektronicznie wniosek o świadczenie.

W powiecie kościerskim najbliższe dyżury odbędą się: 13 lipca w Urzędzie Gminy w Lipuszu przy ul. Wybickiego 27 w godzinach od 8.30 do 13 oraz na poczcie w Karsinie przy ul. Długiej 74 w godzinach od 9 do 13, a także 15 lipca w Placówce Terenowej KRUS w Kościerzynie przy ul. Małej Młyńskiej 10 w godzinach od 9 do 14. 

ZUS uruchomił również specjalną infolinię. Pod numerem telefonu 22 290 22 02 można uzyskać informacje w sprawie świadczenia „300 plus”. Działa ona od poniedziałku do piątku w godz. 8-15.

Do 5 lipca rodzice z powiatu kościerskiego złożyli ponad 1,3 tys. wniosków o „300 plus”. Dotyczą one ponad 2 tys. dzieci. 

Źródło: zus.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe